top of page
Image by Nathan Dumlao

YANGIN ALGILAMA SİSTEMİ
EXTREM ÇÖZÜMLER

Yangın Algılama EXTREM Çözümler: Markalar

Klasik yangın alarm ekipmaları ile çözümlenmesi zor alanlarda erken yangın algılama çözümleri sunuyoruz.

beam dedektör ile yangın algılama

Optik Işın Duman Dedektörü  "geniş alanda" duman algılamayı  sağlamak için kullanılır. Bunlar genellikle pratikdir. Geleneksek noktasal tip dedektör kurulum ve  işletmesinin zor olduğu ortamlarda kullanılır.  (kurulum, kablolama ve bakım)  Aynı zamanda az maliyetle, geniş bir alanda kapsama sağlar. Optik Işın Duman Dedektörleri de ideal yüksek tavanlı, tozlu ve kirli ortamlarda, yada aşırı sıcak ortamlar  karşılaşabilirsiniz

hava örneklemeli yangın algılama ve ihbar

Çok hassas hava örneklemeli duman detektörleri, klasik yöntemlerle duman algılamanın zor ve sonuçlarının yeterli olmadığı her türden uygulamada sizlerin ihtiyaç duyduğu yüksek performansı garanti etmektedir. İster çok temiz, ister çok kirli, ister çok yüksek, ister çok dar ve ulaşılamaz olsun, laser  dedektörler ile hassas ve kararlı bir yangın algılama mümkündür.

kablo tipi yangın algılama

Linear Isı Algılama çok yönlü ve ekonomik bir yangın algılama ürünüdür. Bakım erişim fiziksel veya tehlikeli bölgede olduğu ve / veya olduğu yerde bir gereklilik maliyet-etkili yangın algılama kurduğunuz yangın ve ısı algılama uygulamaları geniş bir yelpazede kullanım için tasarlanmış, Lineer kablo zorlu çevre koşulları için uygundur tehlikeye yakın.

kablosuz yangın algılama

Müze, Tarihi eser , Yalı v.b kablo çekilmesi imkansız yada çok maliyetli olan mekanlarda yangının algılanması ve gerekli tüm ekipmanların kablosuz çalıştırılması amacıyla kullanılmaktadır. Türkiye genelinde birçok projede uygulanmış ve mükemmelliği tescil  edilmiştir.
Tüm ekipmanlar pil ile çalışmasına rağmen piller  uzun ömürlüdür. Panel ve sahadaki tüm ekipmanlar online olarak çift yönlü  haberleşme sağlamaktadır. Alarm bilgisi dışında kirlilik , pil seviyesi , haberleşme durumu bilgileri online takip edilebilmektedir.

termal kamera ile yangın algılama

2019 Yılı itibari ile VDS zor ve riskli alanlarda erken yangın algılama çözümleri için termal kamera kullanımına uygun görmüştür. Termal kamera riskli alanda  panoramik ısı haritası oluşturulur . Bu harita üzerinde operasyonel sıcaklıklar her nokta için ayrı ayrı belirlenir . ısı haritası anlık olarak güncellenir ve sıcaklık değişimleri belirlenen sınırların üzerine çıkması durumunda tespit senaryosu uygulanmaya başlar . Bu sayede yangın daha oluşmadan algılanması sağlanır.

solo duman dedektörü test kiti

İşletmelerde ciddi yatırımlar yapılarak kurulan yangın algılama sistemi ekipmanlarının test edilmesi ve düzenli olarak bakımlarının yapılması ülkemizde göz ardı edilen ihtiyaçlardandır. Platin Teknoloji Yangın algılama sistemini oluşturan  duman , ısı , gaz ve karbonmonoksit gibi tüm dedektör tipleri için uygun test gazları , temizleme ve kontrol aparatlarının profesyonel işletme ve yangın sistemi bakımı yapan  firmalarının kullanımına sunmuştur.

en 54-4 sertifikalı güç  kaynağı

Yangın algılama sistemi  entegrasyon uygulamalarında sisteme dahil tüm ekipmanları besleyen güç kaynaklarının giderek artan şekilde kullanım ihtiyacı oluşması  ve yangın algılama sistemine dahil tüm ekipmanların EN54-4 uyumluluk gereksinimlerinden dolayı Akü sarj özellikli UPS fonksiyonlu  güç kaynağı ihtiyaçları oluşmuştur.

sigara ve tütün dumanı algılama ve alarm dedektörü

Sigara Tütün vb yasak,  sağlığa zararlı  ve işletmelerin içinde kullanımı risk oluşturacak ürünlerin dumanlarını algılayan dedektörler ile  Sigara dumanı algılama ve alarm  sistem çözümleri sunmaktayız.

Endüstriyel Binalarda yangın algılama

P dalgaları, bir deprem tarafından üretilen ilk dalgalar olan boyuna şok veya basınç dalgalarıdır. Her türlü malzemenin içinden büyük hızlarla (yaklaşık 6-7 km/s) geçerler ve Dünya yüzeyine ilk ulaşanlardır.

 

Yıkıcı S deprem dalgaları gelmeden önce size zaman kazandırır özellikle endüstriyel tesislerde İkincil felaketi önlemek için yanıcı , patlayıcı madde depolama alanları ve kullanan ekipmanların  gaz, kimyasal veya zehirli sıvı tanklarını kontrol eden vanaların kapatılmasını sağlar .

bottom of page