top of page
lineer sıcaklık dedektörü kablo tipi pla

Lineer Kablo Tipi Yangın Algılama Sistemleri

Kablo Tipi Yangın Algılama Sistemleri: Görüntü

Tünel ,Havalandırma Kanalları , şaftlar , Kablo tavaları , Enerji santralleri ve endüstriyel tesislerdeki klasik yangın algılama dedektörleri ile çözülemeyecek yangın algılama sorunlarında riskli noktalara döşenecek özel kablo tipi algılayıcılar ile bulunduğu noktalardaki ani sıcaklık değişimlerinin algılanmasıyla yangın oluşmadan algılanmasını Lineer kablo tipi yangın algılayıcılar ile sağlanmaktayız ..

 

Linear Isı Algılama çok yönlü ve ekonomik bir yangın algılama ürünüdür. Bakım erişim fiziksel veya tehlikeli bölgede olduğu ve / veya olduğu yerde bir gereklilik maliyet-etkili yangın algılama kurduğunuz yangın ve ısı algılama uygulamaları geniş bir yelpazede kullanım için tasarlanmış, Lineer kablo zorlu çevre koşulları için uygundur . Riskli tehlikeli alanlara yakın kullanılabilir. 

Lineer Isı Algılama kablo gelişmiş polimer ve her yerde kablonun uzunluğu boyunca ısı koşulları tespit edebilen dijital teknolojilerin bir kombinasyonudur. Kablo tek ısıya duyarlı bir polimer dış katman ile izole edilmiş özel işlem sıcaklıklarında kırmak için tasarlanmış, iki üç metalik iletkenden oluşur. Bu bükülmüş iletkenler temas ve ortam sıcaklığında değişiklik kalibrasyon olmaksızın kontrol panelinden bir yangın alarm durumunu başlatmak için izin verir. Ne bu benzersiz ürünün yönlülük ekleyerek, belirli bir uzunlukta bir yangın alarmı başlatmak için ısıtılması gerekmemektedir. 
 
Daha fazla esneklik için, Lineer Isı Algılama kablosu üzerinde adreslenebilir monitör modülleri birini kullanarak yangın alarm kontrol panelleri ile kullanılabilir , ya da bir algılama devresine doğrudan bağlantı kablosu ile bağlantı yapılabilir.. Buna ek olarak, seçenek bulma mesafe ısı kaynağı lineer ısı algılama ile etkileşim yangın panelden feet veya metre, belirlemek ve tam yerini görüntülemek için kontrol panelini sağlar. Bu yüklemek ve yangın algılama paketi bakımı kolay bir küçük değerli bir bilgi muazzam miktarda bulunuyor.

Kolay kurulum ve bakım

Minimal yanlış alarm

Maksimum koruma için kabloya her noktada tehlike kapsama alanı sağlar

Fike zeki ve konvansiyonel algılama ve yangın alarm panelleri ile uyumludur

Maksimum esneklik için uzunlukları, kablo kaplamalarında ve alarm sıcaklıklarda çeşitli mevcuttur.

Uygulama Alanları

• Kablo kanalları - Tavalar 

• Konveyör bantlar

• Güç Dağıtım aparatı: şalt, transformatörler,motor  merkezleri

• Toz toplayıcılar / ek odacıklar

• Soğutma Kuleleri

• Depolar / raf depolama

• Madenler

• Boru Hatları

• Köprüler, iskeleler, deniz araçları

• Soğutmalı depolama

• Tank alanları

• Uçak hangarları

• Enerji santralleri

• Fabrikalar 

 

Protectowire Lineer Isı Dedektörü diğer üreticilerin kontrol panelleri üzerinde kullanılabilir mi?

Evet, Protectowire Lineer Isı Dedektörü elektriksel özellikleri çoğu üretici kontrol panelleri ile uyumludur. Sistem tasarımcısı paneli üreticisi ile Protectowire Lineer Isı Dedektörü uyumluluğu doğrulamak gerekir. Her bölge için Protectowire uzunluğundaki sınırlamalar nedeniyle iletkenlerin direnci tespit edilmelidir. Protectowire Kontrol Panelleri özel olarak tasarlanmış ve Protectowire Lineer Isı Dedektörleri ile kullanım için onaylanmıştır ve uyumluluk sağlamak ve tek kaynağı sistemi sorumluluğunu sağlamak için tavsiye edilir edilir.

 

Açık alanda Protectowire Lineer Isı Dedektörü her tür için maksimum listelenen aralığı nedir?

Listelenen boşluk dedektörü montaj düzeni bir kılavuz veya başlangıç ​​noktası olarak kullanılacaktır. Azaltılmış boşluk gibi tavan yüksekliği ve inşaat, fizik engeller, hava hareketi, ya da otorite olması Yargı (AHJ) gibi faktörlere dayalı Gerekli alan.aşağıdaki gibi Protectowire Lineer Isı Dedektörü her tür için maksimum listelenen açıklık:30 feet (9.14m) merkezine, Type TRI - - merkezine 15 feet (4,6 metre) Factory Mutual 155 ° F ve 190 ° F puan türleri EPC, EPR, XCR ve XLT için Aralığı listelenmiştir. Merkezde 25 feet (7,6 m) - Protectowire 220 ° F ve 280 ° F Tipleri EPC ve XCR.Protectowire 356 ° F Tipleri EPC ve XCR sadece yakınlık tespiti için puan ve bir puan aralığı yoktur.Underwriters Laboratories (Tip TRI hariç) tüm modellerde Listelenen Boşluklar, - merkezine 50 feet (15.24 metre). TRI sadece FM ve UL Listesinde onaylı olduğunu yazın.

 

Farklı alarm sıcaklığı puan alan Protectowire Lineer Isı Dedektörü aynı bölgede monte edilebilir mi?

Evet, (Tri-Wire Hariç) Protectowire Lineer Isı Dedektörü aynı iç yapıya sahip ve aynı başlatan aygıt devresinde doğrudan birbirine eklenmiş olabilir. Bu, farklı ortam sıcaklıklarında ile birden alanlarını korumak için tek bir Protectowire Lineer Isı Dedektörü bölgesini verir.

 

Nasıl aşırı ısınma ya da yangın yeri bir Protectowire Lineer Isı Algılama bölgesinde tespit edilir?

Tüm Protectowire FireSystem kontrol panoları eşsiz Alarm noktası konumu Metre ile sağlanabilir. Bu özellik kontrol panelleri dijital aşırı ısınma noktasına doğrusal mesafe (feet / metre) görüntülemenize olanak sağlar.

kablo tipi yangın algılama
lineer sıcaklık dedektörü kablo tipi.jpg

Lineer Kablo Tipi Yangın Algılayıcı Çeşitleri

PHSC-135-XLT Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 57°C (metre)Protectowire

PHSC-135-XLT-M Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 57°C (metre), Çelik Tel ile birlikteProtectowire

PHSC-155-XCR Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 68°C (metre)Protectowire

PHSC-155-XCR-M Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 68°C (metre), Çelik Tel ile birlikteProtectowire

PHSC-190-XCR Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 88°C (metre)Protectowire

PHSC-190-XCR-M Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 88°C (metre), Çelik Tel ile birlikteProtectowire

PHSC-220-XCR Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 105°C (metre)Protectowire

PHSC-220-XCR-M Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 105°C (metre), Çelik Tel ile birlikteProtectowire

PHSC-280-XCR Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 138°C (metre)Protectowire

PHSC-280-XCR-M Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 138°C (metre), Çelik Tel ile birlikteProtectowire

PHSC-356-XCR Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 180°C (metre)Protectowire

PHSC-356-XCR-M Kablo Tipi Sicaklik Dedektörü - 180°C (metre), Çelik Tel ile birlikteProtectowire

PIM-120 Protectowire Mini Zon Arabirim Modülü - 1 Class B Algılama ZonuProtectowire

PIM-430 Protectowire Zon Arabirim Modülü - 2 Algılama ZonuProtectowire

PIM-430D Protectowire Zon Arabirim Modülü - 2 Algılama Zonu, Alarm Metrajı GöstergesiProtectowire

PIM-430DE Protectowire Zon Arabirim Modülü - 2 Algılama Zonu, Alarm Metrajı Göstergesi, Harici Tip MuhafazalıProtectowire

PIM-430DE-I Protectowire Kendinden Emniyetli Zon Arabirim Modülü - 2 Algılama Zonu, Alarm Metrajı Göstergesi, Harici Tip Muhafazalı, 2 Zener Bariyer DahilProtectowire

PIM-430E Protectowire Zon Arabirim Modülü - 2 Algılama Zonu, Harici Tip MuhafazalıProtectowire

PIM-430E-I Protectowire Kendinden Emniyetli Zon Arabirim Modülü - 2 Algılama Zonu, Harici Tip Muhafazalı, 2 Zener Bariyer DahilProtectowire

bottom of page