top of page

İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İÇİN ELEKTRONİK ÇÖZÜMLER

Dünyanın Önde Gelen Markaları Platin Teknoloji uzmanlığı ile TÜRKİYE Geneli Projelerde  Çözümleri Sunmaktayız.

Gaz kutusu

Endüstride kullanılan veya  imalat sırasında ortaya çıkan gazlar veya depolama alanlarında oluşan gazların risk sınırlarında yukarı seviyelerde  yoğunlaşmaları sonucu oluşan durumlar  işçi sağlığı ve iş yeri güvenliği açısından risk oluşturmaktadır. Detaylı Bilgi ve çözüm için Platin Teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Endüstriyel alanlarda proses gereği kullanılan veya süreçle birlikte ortaya çıkan zehirli kimyasallar risk oluşturmaktadır.  Solunduğunda, maruz kalındığında veya temas edildiğinde canlılarda ciddi hasara ve ölüme yol açan, insan sağlığına zarar veren maddelerin tümü ‘’Zehirli Gaz’’ olarak  tanımlanmaktadır. Detaylı Bilgi ve çözüm için Platin Teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Image by Taton Moïse
Image by Lalit Kumar

Endüstriyel tesislerde  yangının algılanması ve  erken tespiti için işletmenin yapısının  detaylı analizi ile hata oranı en düşük  algılayıcı ekipmanlar ile işletmeye  uygun çözümler  Platin Teknoloji uzmanlarınca  sunmaktadır.

Endüstriyel tesislerde olası acil durumlarda güvenlik ve sağlık birimlerine hızlıca bilgi aktarılması için panik alarm acil durum tıbbi müdahale butonu ve haberleşme  sistemleri kurulmaktadır. Kurulan panik alarm butonları özellikler mevcut altyapıya uygun  tadilat gerekmeden uygulanmaktadır.

aiphone-panik%20buton%20sistemi_edited.jpg
fabrika

 işçi sağlığı ve güvenliği uygulamalarının içerdiği acil durum eylem planlarında , Kaza yada  afetlerde binanın hızlıca tahliyesi ve tahliye edilen insanların toplanma alanlarında güvenli şekilde biraraya gelmesi  ve hızlıca içerdekilerin bilgilerine ulaşılması gereksinimi ortaya çıkmıştır. Detaylı bilgi için Platin Teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Endüstriyel tesisler ve iş gücü ağırlıklı işletmelerde personelin olası riskli veya anlık riskli alana giriş yaptıklarında onları sesli ve ışıklı olarak uyaracak İş güvenliğini destekler çözümler sunuyoruz.

as495vkht-harici-siren-1613564105.png
yang%25C4%25B1n%2520kap%25C4%25B1lar%25C4%25B1%2520alarm_edited_edited.jpg

İşletmelerde Yangın ve Acil durum  kapılarının amacı dışında kullanılmasının önlenmesi ve kontrol edilmesi en büyük sorunlardandır. Kontrol edemezseniz ciddi riskler alır , Maddi manevi kayıplar  oluşur ve yüksek zararlar yaşarlar. Hırsızlar için kilitlenmemiş ve güvenlik altına alınmamış acil çıkış kapıları tam bir geçiş noktası oluşturmaktadır. Detaylı Bilgi ve çözüm için Platin Teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile birlikte markası ne olursa olsun Ip kameraların görüntüleri üzerinden anlık olay analizi yapılabilmesi sağlanmaktadır. 

Bu sayede kameraların görüp kayıt etme gibi klasik kullanımı dışında anlık risk analizi yapması ve uyarılar vermesini sağlayabilmekteyiz. 

Baret ,tulum ve yelek  kullanımı 

Yasak Alan ihlali 

Ters yön kural ihlali 

Aylak Dolanma

Ateş ve Duman Algılama 

İş Güvenliği Uyarıları 

Yüz Tanıma 

Makine çalışma kural ihlali 

Sıralama İhlali 

isg uygulamaları için kamera ile görüntü analizi
İşçi Sağlığı Ve Güvenliği: Ürünler
bottom of page