yangın kapılarının  için  otomatik  sesli ışıklı anons uyarı

Yangın Kapılarında Güvenlik Riskleri Önlemesi Çözümleri

Yangın kapılarının amacı dışında kullanılmasını önlenmesi için  otomatik  sesli ışıklı anons uyarı çözümleri

İşletmelerde Yangın kapılarının amacı dışında kullanılmasının önlenmesi ve kontrol edilmesi en büyük sorunlardandır. Kontrol edemezseniz ciddi riskler alır , Maddi manevi kayıplar  oluşur ve yüksek zararlar yaşarlar. Hırsızlar için kilitlenmemiş ve güvenlik altına alınmamış acil çıkış kapıları tam bir geçiş noktası oluşturmaktadır.

Diğer taraftan kilitler iseniz olası acil durumlarda kapının açılması ve tahliyeyi engellediğiniz için ciddi risklere girer ve  yaşamsal kayıplara sebep olabileceğiniz gibi yasal sorumluluklardan dolayı cezai müeyyideler maruz kalabilirsiniz.

Acil çıkış kapılarının amacı dışında kullanımının da engellenmesi gerekir. Bu yüzden bu kapılar özel kapı güvenlik sistemleri ile donatılmalıdır.

Tüm bu sorunların çözümleri Platin Teknolojidedir. Günlük hayatta kapıların kontrol dışı kullanımlarında üzerinde kayıtlı ses anonsu ve siren  ile kullanıcının uyarılmasını ve varsa merkezi sistem üzerinde takip edilmesini sağlayan sistem Yetkili kullanıcılar tarafından kapıların kullanılmasını sağlamaktadır.

Son dönemde yapılan bir araştırmada halka açık işletmelerin yangın kapılarının başka gerekçelerle kapalı olup olmadığını kontrolünde Kapalı bir kapı bulunmamıştır ve tüm acil çıkış kapılarının önünde uyarılar bulunduğu tespiti yapılmıştır.  Kapılarda  “Gereksiz yere kullananlar cezalandırılır” ve “Kapılar alarmlıdır ‘’ ve ‘’ acil durumlar dışında açmayınız” uyarıları yer almaktadır.

 Yangın Yönetmeliği’ne göre, acil çıkış kapılarının en az 90 dakika yangına dayanıklı ve duman geçirmez  özelliklerde  , kendinden kapanma mekanizmalı ve sürekli kapalı olması gereklidir.  

Bu sayede acil durum tahliyesinde merdiven ve hollerinin  tahliye amaçlı kullanılabilmesi ve itfaiye ekiplerinin operasyonel çalışmaları rahatlıkla yapabilmesi sağlanabilmektedir .

Merdivenlere dumanın girmesinin önlenmesi için oluşturulan basınçlandırma sistemi kapıların kapalı durumda bulunması durumunda verimli çalışmaktadır.

YANGIN MERDİVENİ KAPISI AÇIK OLURSA TÜM BU SENARYOLAR İŞLEVSİZ KALACAKTIR.

GENİŞ ÜRÜN YELPAZEMİZLE TÜM ACİL DURUM KAPILARI İÇİN ÇÖZÜMLER SUNABİLMEKTEYİZ. 

işletmenizdeki yangın kapılarının kontrolsüz kullanımının önlenmesi için
sesli ışıklı uyarı ve anons çözümler sunuyoruz.