top of page

ERİŞİLEBİLİR ALANLAR İÇİN YERLİ İMALAT  ELEKTRONİK ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ

Yerli dizayn ve imalat ürünlerimiz ile Erişilebilirlik uygulamalarını destekliyor,

Özellikle görme ve  işitme engelliler bireylerin konforunu ve güvenliği arttıracak  teknolojik aletler sunuyoruz.

sesli%20%C4%B1%C5%9F%C4%B1kl%C4%B1%20ano

Engelli , Engelsiz tüm bireyleri olası  acil durumlarda  tahliyeleri için  Sesli  Işıklı Anonsla  Acil Çıkış Yönlendirme Sistemi çözümleri imal etmekteyiz.
Sistem binaların mimari yapısına göre yangın çıkış koridorları ve yangın  kapılarının bulundukları alanları ses ve ışık desteği ile  tarifleyerek  başkalarından destek almadan hızlıca ulaşılmasını sağlar .Detaylı bilgi ve imalatımız ürünler için Platin Teknoloji uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Yaşlı , hasta  ve engelli  bireylerimizin yaşamlarını tüm alanlarda konforlu ve güvenli sürdürmeleri için alınması gerekli önlemlerden  olası acil durum ve yardım taleplerinin hızlıca belirlenmesi ve etkin şekilde müdahale edilmesi amacıyla ipli ıslak hacim ( Tuvalet , Banyo ,  Lavabo ) kablolu - kablosuz panik alarm sistemlerinin oluşturulmasıdır.

ipli-cagri-sistemi.png
engelli-cagri-sistemi.png

Engelli , yaşlı , hasta  v.b sebepler ile yardım ihtiyacı olan bireylerin yaşam konforlarının artırılması ve binaların mimari , fiziksel durumlarından dolayı yaşadıkları  güçlük ve problemlerde görevlilere hızlı ulaşıp yardım almalarını sağlayacak  kablosuz engelli yardım , çağrı sistemi çözümleri sunuyoruz..

Kulaklık kullanmak zorunda kalan işitme engelli bireylerin özellikle kamusal alanda yaşadıkları en yoğun problem çevresel seslerin geri planda oluşturdukları gürültünden dolayı karşısındaki kişi ile iletişim problemidir. İndiksiyon döngü ile  Çözüm için Platin Teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz.

İşitme cihazı
Adam Uyuyan

Özellikle uyku halinde bulunan  sağır ve işitme güçlüğü çeken engelli bireyle yangın ve tahliye gerektiren acil durumlarda siren seslerini  duyamaz .
Platin Teknoloji işitme güçlüğü çeken bireyler için acil durumlarda  iletişim kurmanızı sağlayan kablosuz  çözümler sunuyoruz. Detaylı bilgi için Platin Teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Özellikle işitme / duyma  engelli bireylerin acil durumlarda uyarılması için sesli ve ışıklı sirenler kullanılması  erişilebilir proje uygulamaları ve yangın yönetmeliklerinde tariflenmiştir. Yangın , su - sel baskın , deprem , terör olayları vb acil durum tahliyesi gerektiren durumlarda aktif olan yangın sisteminin sirenlerinin  flaşörlü hale getirilmesi ile etkin ve  duyma engelli bireyler için erişilebilir tahliye çözümüdür.

sesli ışıklı uyarı.png
_edited.jpg

Akustik sesli yaya uyarı cihazı özellikle trafik ışıkları riskli alanlardaki  yaya geçişlerinde  Görme engelli vatandaşların bulundukları çevredeki durum bilgisinden haberdar olabilmeleri için sesli olarak ikaz eden ve ortam ses, ışık şiddetini anlık olarak kontrol edip dışarının durumuna göre  çıkış gücünü dengeleyen akustik engelli ışıklı sesli uyarı cihazıdır.Sesli exit armatür olarak görev yapan ürünümüz ile engelli ve engelsiz tüm bireylerin acil çıkşlara ulaşmasını sağlayan entegre çözümdür.Marka bağımsız tüm yangın algılama sistemlerinin konvansiyonel siren hatlarına bağlanabilir .Dali bağlantı opsiyonu ile aydınlatma otomasyonuna entegre edebilirsiniz.

sesli%20exit_edited.jpg
YAŞLI DESTEK EVDE BAKIM.jpg

Evde yanlız yaşayan veya bakıma muhtaç Yaslı , Hasta  ve  Engelli bireyler için etkin bakım ve güvenlik otomasyonu . Engelli ve yaşlı destek hizmeti sunan kamu kurumları ve belediyeler için otomasyon çözümleri

Demans  Alzheimer , vb unutkanlık hastalıklar ile  Yalnız yaşayan yaşlı  bireylerde kayıp vakaları artmaktadır. hastanın bulunduğu alanın tespit edilmesi , belirlenmiş sınırların dışına çıkmasının  takibi çözümleri ile kayıp vakalarının önlenmesi .

demans Alzheimer.jpg
PANİK BUTON.png

Engelli , engelsiz tüm bireylerin olası bir sağlık , güvenlik vb panik durumlarında hızlıca ilgili birimden yardıma ulaşmalarını sağlayan panik buton çözümleri

Erişilebilirlik Alanlar için Elektronik Çözümler: Ürünler

Uyku halinde iken sağır ve işitme güçlüğü çeken engelli bireyler günlük hayatta kapı zilini duyamadığı gibi ,Yangın ve tahliye gerektiren afet vb acil durumlarda siren seslerini  duyamazlar . 

Taşınabilir cihazlar ile ortam sesinin belli şiddetin üzerine çıkması durumunda yastık altına yerleştirilen vibrasyon sağlayıcı pet  aktif olur ve  uyarı sağlanır. 

yastık.jpg
işitme engelliler için  sesli ışıklı kapı zili

Engelli bireylerin günlük hayatlarında yaşadıkları güçlüklere çözüm olarak üretilen kapı zilleri ile ev ve iş yerlerine gelen misafirleri kolaylıkla karşılamalarını sağlar . 

Özellikle görme engelli bina içi ve dışı tüm yaşam  alanlarında  hareket kabiliyetini arttırmak , kısıtlamaları  , riskleri en aza indirmek ve yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla  dizayn edilmiştir. Yeni nesi teknolojik çözüm ile görme engelli bireylerin hareket  halinde iken yardıma ihtiyaç duyduğu anlarda gerekli çevresel , mesafe gibi bilgileri sağlayan ve  potansiyel tehlikelere karşı uyarı veren çözüm ile riskleri minimize etmekteyiz.

kablosuz panik buton yaşlı ve hasta bireylerin acil durum ve yardım taleplerini kolaylıkla iletebilmelerini sağlamaktadır. Bu sayede aile bireyleri otomatik olarak telefon ile aranır ve karşılıklı sesli görüşme başlar .

bottom of page