top of page

Sesli Işıklı ve Yön Levhalı Anonsla Acil Çıkış Yönlendirme Sistemi
Sesli Exit Armatür 

sesli exit armatür

Sesli exit armatür olarak görev yapan ürünümüz ile engelli ve engelsiz tüm bireylerin acil çıkışlara armatüre entegre sesli anons  ile acil çıkış kapılarına ulaşmasını sağlayan entegre çözümdür. Marka bağımsız tüm yangın algılama sistemlerinin konvansiyonel siren hatlarına bağlanabilir. 

Dali bağlantı opsiyonu ile aydınlatma otomasyonuna entegre edebilir ve yönetebilirsiniz..


Toplumun genel kullanımına acık tüm mekanlarda görme engellilerinde bu binalardan rahatlıkla tahliye edilmesi için sesli acil durum yönlendirme ürünleri exit çıkış kullanılmalıdır . Bu ürün engelli bireylerin tahliye süreçlerindeki ihtiyaçlar ve Binaların rahatlıkla tahliyesine yönelik ve erişilebilirlik  yönetmeliği taleplerini karşılamak üzere üretilmiştir.
Ürün engelli ,  engelsiz bireylerin  en yakın kaçış noktasına yönlendirilmesi için gerekli sesli anonsların daha önceden hazırlanan senaryolar doğrultusunda yapılmasını sağlar .Üzerinde bulunan flaşör ile ses anonsu desteklenir . Tüm adresli yangın algılama ve güvenlik otomasyon sistemleriyle uyumlu olduğundan merkezi tahliye senaryolarına entegre edilebilir. Kamu binaları , Sosyal - kültürel alanlar , Liman , Gar , İstasyon , Alışveriş alanları , Mağazalar ,  Banka , Posta merkezi , Market vb  binalarda kullanım için üretilmiştir.
Görme ve duyma  engelliler  için geliştirilmiş noktasal acil anons ürünümüz olası tahliye durumunda ışıklı yönlendirme görevine ek olarak sesli mesajlar ile yönlendirmenin yapılmasını sağlamaktadır. Tavan, duvar ve kapı üstü uygulamalarda kullanılabilecek, standartlara uygun, ekonomik işaretlemeler için tasarlanmıştır. 5 mm saydam pleksiglas difüzör kullanılmıştır. Işık kaynağı LED ler,profil içerisinden, pleksi boyunca ışıma yapar, üzerindeki figürü aydınlatır. Tavan ve duvara montaj için kullanılan mafsallı montaj aparatı, kablo ve bağlantı noktasını gizleyerek estetik bir görünüm verir. Acilde yanan modellerin hepsinde ni-cd batarya grubu kullanılır. Şebeke besleme gerilimi standart 220 volt AC /50 Hz dir .Bataryalı modellerde ilk kullanımda şarj süresi en az  24 saattir. Pleksiglas üzerine isteğe bağlı olarak, pozitif ve negatif folyo veya pantograf oyma uygulanabilir. ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi çerçevesinde, TS 8710 EN 60598-2-22 standardına üretim yapılmaktadır.

Exit Armatüre Entegre Sesli ve Işıklı Acil Çıkış Yönlendirme: Hoş Geldiniz

Sesli Exit Armatür ile  Acil Çıkış Anonsu

bottom of page