top of page
sesli ışıklı acil uyarı.png

İşitme Engelli Bireyler İçin ;
Sesli , Işıklı  Flaşörle Acil Uyarı  Sistemi

Engelsiz bireyler ile Özellikle işitme / duyma  engelli bireylerin acil durumlarda uyarılması için sesli ve ışıklı sirenler kullanılması  erişilebilir proje uygulamaları ve yangın yönetmeliklerinde tarif edilmiştir.  

Siren ve Flaşörler acil durum tahliyesi ve  yangın  algılama durumunda  gerekli uyarıların yeterince sağlanması için gerekli sinyalizasyon için bir dizi ar-ge çalışması ve uzun yılların tecrübesi ile  geliştirdi.

Yangın , su - sel baskın , deprem , terör olayları vb acil durum tahliyesi gerektiren durumlarda aktif olan yangın sisteminin sirenlerinin ışıklı ( flaşör ) hale getirilmesi ile etkin ve   işitme engelliler için ışıklı uyarı cihazı engelli bireyler için erişilebilir tahliye çözümüdür. 

Yeni nesil sesli ışıklı siren ve uyarılar  yangın algılama sistemleri için özel üretilmiş darbe tipi ses üretmektedir.. yangın işaretleri ve siren işaretleri bir yüksek parlaklık görsel alarm cihazları için yeni Avrupa standardı EN54-23 uygun, ışık titreşimli yayarlar. Işık kullanarak, Sonos Darbe işaretleri audiably bozulabilir olanlar, ya da etkili tahliye sağlamak için, gürültülü ortamlarda çalışanlar ulaşır.

Patentli Pulse Uyarısı Teknoloji az tüketimi ile maksimum kapsama sağlayan, eşit ışık dağıtır. Sonos Darbe cihazları odaların çoğunda, maliyetlerin azaltılması ve enerji verimliliğinin artırılması için sadece tek bir cihaz ile tahliye gereklerini yerine getirmek üzere tasarlanmıştır. Sonos Darbe cihazları, önceki modellere aynı baz bağlantılarını kullanarak yeni EN54-23 uyumlu sürümleri mevcut sistemleri yükseltme ile çoğu ortamda basit bir işlemdir

 Pulse Uyarı Teknolojisi ;Darbe Uyarısı Teknoloji sadece tek bir cihaz ile odaların çoğunda koruyabilirsiniz bir ışık çıkışı üreten yeni işaret uyarı sistemidir.

Yeni optik sistemler etkinliğini maksimize etmek için ışığın en verimli dağılımının sağlanması, eşit ışık dağıtmak. Yeni LED aydınlatma teknolojisi, en zorlu ortamlardaki güvenilirlik ve performans kanıtlanmış bir Soyağacı ile, otomotiv uygulamalarında türetilmiştir. Patentli elektronik tasarım sahip olma maliyetini en aza indirmek için şu anki tüketimini azaltmak ve daha fazla cihazlar tek bir alarm sistemi yüklü sağlayan, elektrik verimliliğini maksimuma çıkarır.

Darbe Uyarısı Teknolojisi EN54-23 uyumlu sistem bunu yaparken tasarım zorluklar tüm yanıtlar getirir , faydalar sağlar.

Sirene ek flaş ile ışıkla uyarı yapan kombine cihazların flaş siddeti ve frekansı ışığa duyarlı hasta bireyleri etkilemeyecek şekilde EN 54 de tariflenmiştir. 

Binada konut ,otel vb amaçlar için kullanılması durumunda duyma engelli bireyler için ek önlemler alınmalıdır.

İşitme engelli bireylerin duyma sorunlarından dolayı oluşan iletişim problemlerinden dolayı etkin acil durum tahliye uyarısı için ışıklı  sesli uyarı cihazıdır. 

İşitme engelli bireylerin gündelik yaşamlarındaki tüm ihtiyaçlarına çözüm olacak ürünler ile 

Kapı zili sesinden , elektrikli cihaz seslerine , güvenlik ekipmanlarından , otomasyon sistemlerine , Fırın , buzdolabı , su ısıtıcısı gibi riskli ekipmanlara ve ihtiyaç olacak tüm ev ve  mutfak cihazlarının uyarı seslerine kadar  tüm sesli uyarılar ve alarm sinyallerini görsel  ışık ve titreşim ile uyarı şekline dönüştürebilecek çözümler sunuyoruz. 

bottom of page