top of page
Kalabalık

Panik Alarm Butonu

İnsanların topluca bulunduğu kapalı alanlardaki olası acil durumlarda güvenlik ve sağlık birimlerine hızlıca bilgi aktarılması için panik alarm acil durum tıbbi müdahale buton  sistemleri kurulmaktadır. Kurulan panik alarm butonları özellikler mevcut alışveriş merkezlerinde tadilat gerekmeden uygulanmaktadır.

 

Platin teknoloji uzmanları tarafından uzun yıllardır uygulanan sistem sayesinde AVM de olası kazalarda gerekli tıbbi yardımın hızlıca ulaşmasına , Güvenlik problemlerine hızlıca müdahale edilmesi sağlanmaktadır.

 

Sistem sabit kablolu / kablosuz panik  butonlardan oluşmaktadır.

 

Panik alarm ve acil durum müdahale butonu hızlı ve efektif müdahale için  mevcut diğer güvenlik ve kamera sistemleri ile entegre çalışmaktadır.

 

Kablolu sağlık butonu seçenekleri

Kablosuz sağlık butonu seçenekleri

TCP/IP  sağlık butonu seçenekleri

Taşınabilir  Gsm panik buton seçenekleri 

Akıllı telefonlar için panik buton uygulaması ve çağrı merkezi 

 

Opsiyon olarak Tüm sistemin alarm , arıza , hata bilgileri  tutulmaktadır.

 

Merkezi yönetim ekranından sahadan gelecek tüm alarmların takip edilmesi olası cihaz arızalarının takip edilmesi mümkündür.

SMS ile alarm bilgilerinin detaylı olarak ulaştırılması opsiyon olarak sunulmaktadır.

İşletmede görevli  sağlık , güvenlik  birimi ve ambulans için çağrının otomatik sağlanması mümkündür.

26 Şubat 2016 CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 29636

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından:

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

MADDE 8 – (1) Acil tıbbi durumlarda ilk müdahalenin yapılabilmesi ve ihtiyaç halinde en yakın hastaneye sevkin sağlanabilmesi amacıyla, alışveriş merkezinin kolay ulaşılabilir bir yerinde en az yirmi metrekare büyüklüğünde acil tıbbi müdahale ünitesi oluşturulur.

 

(2) Acil tıbbi müdahale ünitesinin girişinde “Acil Tıbbi Müdahale Ünitesi” yazısı ve işareti yer alır. Acil tıbbi müdahale ünitesinin yeri yönlendirme levhalarıyla gösterilir.

 

(3) Satış alanı yirmi bin metrekarenin altında olan alışveriş merkezinde en az bir acil tıp teknisyeni veya acil tıp teknikeri, yirmi bin ila elli bin metrekare olan alışveriş merkezinde en az birer acil tıp teknisyeni ve acil tıp teknikeri veya acil tıp teknikeri bulunamayan hallerde en az iki acil tıp teknisyeni, satış alanı elli bin ila yüz bin metrekare olan alışveriş merkezinde en az birer acil tıp teknisyeni ve acil tıp teknikeri, satış alanı yüz bin metrekare ve üzerinde olan alışveriş merkezinde ise en az birer acil tıp teknisyeni ve tıp doktoru bulundurulur.

 

(4) Acil tıbbi müdahale ünitesinde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen nitelik ve miktarda ilk yardım malzemesi ve ekipmanı bulundurulur.

 

(5) Alışveriş merkezindeki ortak kullanım alanlarının ve dört yüz metrekareden büyük perakende işletmelerin görünür kısımlarına acil tıbbi müdahale ünitesiyle iletişimi sağlamak amacıyla yeterli sayıda acil tıbbi durum butonu yerleştirilir.

 

(6) Bu maddede öngörülen hizmetler, özel sağlık hizmeti veren kuruluşlardan hizmet satın alınmak suretiyle de verilebilir.

Engelli , engelsiz tüm bireylerin olası bir sağlık , güvenlik vb panik durumlarında hızlıca ilgili birimden yardıma ulaşmalarını sağlayan panik buton çözümleri için Platin Teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz.

panik alarm butonu
panik buton

Otel odaları için uygun İpli Acil Çağrı Ünitesi  ve Manuel Panik buton 

Banyo alanları için su geçirmez
Askılı, dayanıklı ve güçlü  çekme kordonu
Acil çağrı istasyonu olarak olarak da kullanılabilir
LED “arama yapıldı” göstergesi
Standart 1-gang kutu ile gömme montaj seçeneği 

UL 1069 Listed

C-UL Canadian Standard C22.2

aiphone panik  buton ipli
bottom of page