demans Alzheimer.jpg

Alzheimer , Bunama  v.b Hastalar ile Zihinsel Engelli ve Otizmli Bireylerin  Konum Takibi ile Kayıpların Önlenmesi

Demans  hafızayı, düşünmeyi ve sosyal becerileri etkileyen bir grup semptomu tanımlar .Halk arasında genel olarak Bunama şeklinde adlandırılan Demansın hastalığının türleri :

Alzheimer Hastalığı:

Vasküler Demans:

Lewy Cisimciği Demansı:

Frontotemporal Demans:

Demansın en belirgin belirtisi yeni alınan bilgilerin unutulmasıdır.

 

Alzheimer Hastalığının ilerleyen evrelerinde ortaya çıkan risklere teknolojik çözüm

  • Hafıza sorunları

  • Düşünme ve nedenselleştirme zorluğu

  • Karar vermede güçlük,

  • Kelime bulma güçlüğü,

  • Aritmetik işlemlerde güçlük,

  • Kişilik ve davranış değişiklikleri,

Eskiden kolaylıkla yapabildiği işlevleri yapma güçlüğü v.b  sebeplerden özellikle yalnız yaşayan hastalarda kayıp vakaları artmaktadır.

 

Alzhimer hastanın kaybolması sonrasında oluşacak risklerin minimize edilmesi amacıyla geliştirilmiş ürünümüz ile hastanın bulunduğu alanın tespit edilmesi , belirlenmiş sınırların dışına çıkması durumunda  ulaşan uyarı sinyali ile takip edilmesi ve cihaz üzerinde bulunan belirlenmiş numaraları arayan ve karşılıklı görüşme sağlayan tuşlar ile hastaya ulaşılması sağlanabilmektedir.

 

  Cihaz 1- 3 günlük sürelerde sarj gerektirmeden kullanılabilmektedir .Belirlenmiş numaralar tarafından cihaza ulaşılıp görüşme yapılabilir, cihaz üzerinden otomatik sms gönderimi sağlanabilir. Cihaz   üzerinden belirlenmiş numaların aranması sağlanabilir.Ayrıca cihazın digital harita desteği ile bulunduğu nokta bilgisine ulaşıp . İzlediği güzergah bilgilerini raporlayabilirsiniz.

 

TAŞINABİLİR GSM ALTYAPISINI KULLANAN MİNİ TAKİP CİHAZLARI VEYA AKILLI TELEFONLARA YÜKLENECEK UYGULAMALAR İLE TAKİP VE KONTROL FONKSİYONLARI RAHATLIKLA GERÇEKLEŞMEKTEDİR. 

yaşlı alzhimer kaybolma