top of page
maxresdefault.jpg

Hava Örneklemeli Hassas  Yangın Algılama Sistemleri

Çok hassas hava örneklemeli duman detektörleri, klasik yöntemlerle duman algılamanın zor ve sonuçlarının yeterli olmadığı her türden uygulamada sizlerin ihtiyaç duyduğu yüksek performansı garanti etmektedir. İster çok temiz, ister çok kirli, ister çok yüksek, ister çok dar ve ulaşılamaz olsun, laser  dedektörler ile hassas ve kararlı bir yangın algılama mümkündür.

 

Çok geniş bir uygulama yelpazesinde mutlak koruma sağlar:  

- Konaklama (daireler, Oteller, Mağazalar ve Ofisler)

- Islah Tesisleri

- Temiz Oda

- Soğuk Hava Deposu

- Kültürel / Miras

- IT  & Telekom

- Hastaneler ve Sağlık

- Sigorta

- Deniz

- Nükleer Tesisler

- Petrokimya tesisleri

- Taşınabilir Anahtarı Odalar

- Güç Üretimi

- Kayıt Depolama

- Taşıma

- Rüzgar Enerjisi Üretimi

- Depolama

   

20 yıldır uzman yangın algılama uygulamaları içinde faaliyette olması, Xtralis VESDA hava örneklemeli yangın algılama sisteminin mucidir.  Yaptığı başarılı bir çok proje  kanıtlanmış bir sicili olduğunun göstergesidir ve bu yangın sektöründe en gelişmiş aspirasyon duman algılama sistemi olarak kabul edilmektedir. Geleneksel yangın alarmları ötesinde geliştirilmiştir .

Hava örneklemeli tip erken yangın algılama sistemi  nasıl çalışır?

Bir hava örneklemeli tip duman  detektörü elektrik süpürgesi gibidir.  Yangından korunan bir ortamdan gelen havayı emen  dedektör  lazer odasından geçen ve örnekleri Havanın kalitesini analiz eder .

Yangının ilk oluşumu sırasındaki partikül yapısını takip eder. Algıladığı an uyarıyı verir.

Hava örneklemeli tip erken yangın algılama sistemi nerede kullanılabilir?

Basitçe, laser hava örnekleme dedektörü  geleneksel bir duman dedektör sisteminin kullanılabildiği her alanda ve daha hassas ve erken algılama gerektiren tüm alanlardan kullanılabilir . 

Erken yangın algılama gerektiren alanlardan hava örnekleme için boru tesisatı kurulur ve bu borudan hava örnekleme numuneleri sisteme emiş yapılır. Laser hücreden geçen duman analiz edilerek yangın duman partikülü tespiti sağlanır.

Hava örneklemeli tip erken yangın algılama sistemi milyon dolarlık yatırım yapılan data merkezlerinden , çok değerli ekipman depolarına kadar tüm hassas ve değerli ekipmaların korunması için kullanılabilir. Erken yangın algılama sistemidir.

Hava örneklemeli erken yangın algılama deyince ürünün mucidi Xtralis Vesda ilk akla gelsede farklı alternatif markalar bulunmaktadır. 

VESDA
Hava Örneklemeli Hassas  Yangın Algılama Sistemleri: Markalar
bottom of page