top of page

Sigara ve Tütün Dumanı Algılama ve Alarm Sistemleri

sigara dumanı algılama ve alarm sistemi
adresli sigara dumanı algılama ve alarm

Sigara Tütün vb yasak ve sağlığa zararlı  ve işletmelerin içinde kullanımı risk oluşturucak tütün barındıran tüm ürünlerin dumanlarını algılayan çözümler  ve alarm Dedektör çözümleri sunmaktayız.

Kontrolsüz alanlarda sigara tüketiminin takibi ve önlenmesi için sigara dumanı algılama uygulamaları  kişilerin sağlığını , iş yerini risklerden  korumanın yanında iş veriminde artış sağlayacaktır . 

araç tipi sigara dumanı dedektörü
sigara ateşi alev algılama

Araç içinde sigara içme yasağı varken bu koku nasıl oluşur.Tabiki sigara içilerek , Camlar açık olsa , havalandırma çalıştırılsa ,parfümde sıkılsa tütün dumanı kokusu aracın dokularına işler . 

Tütün barındıran tüm ürünlerin kullanıma başlamadan önce ateşleme kaynağı olarak kullanılan çakmak ve kibrit alevini daha sigarayı yakma aşamasında algılıyoruz.

anonslu sigara dumanı algılama ve alarm
sigara tütün dumanı dedektörü

Sigara dumanı dedektörleri algılar , Anons otomatik devreye girer '' Sigara içmek yasaktır. Sigarayı güvenli şekilde söndürün , Havalandırın ,  Alanı terk edin '' 

Bina otomasyon , alarm vb sistemler ile entegre edilmesi için sigara dumanı dedektör çözümleri ile etkin algılama sunuyoruz. 

nb-707a-c-rl.jpg
Sigara portre

 Tütün ve  sigara dumanına  duyarlı olacak  ve siren ile birlikte pratik kullanılacak şekilde dizayn edilmişlerdir. 

 Erken ve etkin sigara  tütün dumanı algılama 

  • Algılayıcı ve Siren bir arada

  • Pil ile verimli kullanım 

  • Kablosuz kolay montaj 

Sigara dumanındaki kokular ,  gazlar ve partiküller, ortamdaki tüm yüzeylere , kişilerin saçına ya da giysilerine yapışır, Kokusu siner ve  dumandan temizlense de etkisi uzun süre kalır. Bireylerin bu yüzeylere dokunması sonucunda ağır metal, kanserojen ve hatta radyoaktif malzeme kalıntıları sağlıklarını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu duruma  “üçüncü el duman” adı verilmektedir.

bottom of page