top of page
SİGARA YASAKLARINA UYUM SORUNUNU ÇÖZEMEDİNİZ Mİ .jpg

Otomatik Anonslu Sigara Dumanı Algılama ve Alarm Sistemi

Sigara dumanı dedektörü algılar , Anons otomatik devreye girer ve uyarır '' Sigara içmek yasaktır. Sigarayı güvenli şekilde söndürün , Havalandırın ,  Alanı terk edin '' 

İşletmelerin kuytu alanları , depolar , yangın merdivenleri , wc ve soyunma odaları sigara yasaklarının ihlal edildiği alanlardandır. Sigaranın bu alanlarda kullanımı risk oluşturucaktır. Tütün barındıran tüm ürünlerin dumanlarını algılayan çözümler  ve alarm dedektör çözümleri sunmaktayız. 

 

Öncelikle '' duman algılama dedektörü sigaraya öter mi ''  sorusunu cevaplayalım . Duman dedektörünün algılayıcı yapısı gereği neredeyse duman altı diye tabir edilen ortam oluşmadan algılama yapmayacaktır. Hızlı ve erken sigara dumanı algılaması için çözüm sigara - tütün dumanı algılama ve alarm dedektörüdür. İşletmelerde tütün kullanım yasağına uyulmaması kaynaklı oluşan  sağlık ve yangın risklerinin ı ve iş gücü kayıplarının  kontrol altına alınmasını sağlayan tütün ve sigara dumanı algılama çözümlerimiz ile risklerinizi minimize edebilirsiniz. 

 "Tütün ve Sigara dumanı algılama " No Smoking"  , '' Anti Tobacco ''  Dedektörler  özellikle sigara ve tütün  dumanına  duyarlıdır. 

 

Kendi üzerinde anons özelliği bulunan ürünümüze kullanılacağı alandaki algılamayı sağlamak için sigara dumanı dedektörleri entegre ediyoruz. Bulunduğu alanda cihaza bağlı dedektörlerden herhangi birinin algılama yapması durumunda üzerinde kayıtlı anons '' bu alanda sigara kullanımı yasaktır. Sigarayı güvenli şekilde söndürün , Havalandırın ,  Alanı terk edin ''   sesli ve ışıklı uyarıları devreye girecektir.

Kısaca sigara  dumanını algılayan ve konuşan dedektör olarak tanımlayabiliriz.

 

Ürün Genel  Özellikleri 

• Tak çalıştır yapı
• Optik  tütün dumanı  algılama teknolojisi 
• Yüksek Tütün dumanı hassasiyeti 
• Uyarı anonsu veya siren yüklenebilir.
• 20 adet e kadar tütün dedektörü birbirine bağlanabilir 
• Yedek akü ile kesintisiz çalışma 
•Garantili ve yüksek  kalite  ürünler ve  stabil çalışma 

 

Kullanım alanları 

• Fabrikalar , endüstri tesisleri ,atölyeler 
• Yanıcı Parlayıcı madde tesisleri
• Otel , Pansiyon ve öğrenci yurtları 
• WC ve soyunma kabinleri
• Tekstil sektörü imalat ve depolama alanları 

 

Avantajlar 

• Erken ve etkin sigara  tütün dumanı algılama 
• Marka bağımsız mevcut alarm sistemleri ile entegrasyon 

• Sesli ve ışıklı otomatik anons ile uyarı seçenekleri 
• Kablolu ve kablosuz dedektör seçenekleri 

Sigara , Tütün dumanı algılama çözümleri için Platin Teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular .

Dedektör elektronik sigara dumanını algılar mı ?  

Sigara dumanı dedektör özel algılayıcı yapısından dolayı etkin ve erken algılama sağlayacaktır. 

tütünün yanması süreçlerinde  duman  yarı sıvı haldeki uçucu maddelerin oluşturduğu kısımdır. Başlıca dumanın fizyolojik etkisi bölümü, aromasını ve tat kısmını meydana getiren sis halindeki parti kül komponentlerinden oluşur. Bunların boyutları 0.1-1.0 mikrondur. Aşağıdaki çizelgeden de göreceğiniz gibi sigara dumanı  oldukça küçük partiküllere sahip olduğundan  iyonize duman dedektörleri tarafından algılanması için yoğunlaşması gereklidir ve iyonize dedektörler  içerdiği radyoaktif maddelerden dolayı artık üretilmemektedir. Çizelgeden göreceğiniz gibi yangın algılama sistemlerinde kullanılan  Optik duman dedektörleri tarafından  sigara dumanının algılanması için çok daha fazla yoğunlaşması gereklidir. Bu durumda sigara içilmesinin yasak olduğu alanlarda duman altı tabir edilen yoğunluğun oluşmasına imkan tanımaktadır. 

Duman dedektörü ile sigara dedektörü arasındaki fark nedir ?

Algılayıcı hücresi tütünün yanma sonrasında partikül yapısına uygun dizayn edilmiş bu özelliğinden dolayı sigara dumanının erken algılar .  Duman dedektörünün algılayıcı yapısı gereği yangının oluşturan dumana karşı hassas olmasına rağmen tütün dumanı algılaması için  duman altı diye tabir edilen ortam oluşmadan algılama yapamayacaktır.

Nargile , pipo dumanını algılayıp yasak alanlarda kullanımını nasıl önleriz. 

Sigara dumanı etkin şekilde tütün mamüllerinin dumanını alglayıp dumansız hava sahası uygulamalarınızı destekler   

sigara dumanı dedektörü erken algılar
bottom of page