top of page
arabda sigara içmek.jpg

Mobil Araç Tipi Sigara Dumanı Algılama ve Alarm  Sistemi

Araç içinde sigara içme yasağı varken bu koku nasıl oluşur.Tabi ki sigara içilerek , Camlar açık olsa , havalandırma çalıştırılsa ,parfümde sıkılsa tütün dumanı kokusu aracın dokularına işler . 

Kiralık Otomobil  , Şirket araçları , Ortak kullanım havuz araçlar ve Filo daki Araçlar Problemimiz Sigara Kokusudur. 

Otomobil içinde duyulan sigara dumanı kokusu Üçüncü el  sigara dumanı olarak adlandırılır. 

Nedir Üçüncü el sigara dumanı : Araç içinde sigara içilmediği halde daha önce sigara içilmiş olan bir arabaya giren kişileri etkileyen dumandır.

Sigara içen kişilerin elbiselerine, derilerine, saçlarına olduğu gibi Araç içi döşeme , koltuk , paspas gibi eşyalara sinen dumanın  ortam havalandırılmış olsa bile aracı kullanan diğer insanların sağlığını etkileyebileceği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 

Çözüm Araç içi sigara , tütün dumanı dedektörü ile algılama ve raporlama sistemidir. 

Bir sigara içse dahi size anlık bilgi gelir anlık ve geçmişe dönüp raporlayabilirsiniz. 

 

Araç tipi sigara dumanı dedektörü, son yıllarda artan sigara kullanımının neden olduğu sağlık sorunları ve hava kirliliği konularında önemli bir çözüm sunmaktadır. Bu dedektörler, özellikle araçlarda  seyahat eden bireylerin sağlığını korumak ve sigara dumanının neden olduğu zararları en aza indirmek için tasarlanmıştır. Araçlarda kullanılan bu dedektörler, sigara dumanını algılayarak sürücü ve yolculara zamanında uyarılar gönderir  , filo yöneticilerini sms ve mail ile bilgilendirir ve böylece sigara ve dumanının oluşturacağı  zararlı etkilerin  ve kokuların önüne geçer. Ayrıca, bu dedektörler, sigara içen kişilerin araçlarda sigara içmelerini engelleyerek hem sürüş güvenliğini artırır hem de araç içerideki hava kalitesini iyileştirir. Araç tipi sigara dumanı dedektörleri, son teknoloji sensörler ve akıllı algoritmalar kullanılarak geliştirilmiştir, bu da doğru ve güvenilir sonuçlar sağlar. Bu dedektörler, çevreye duyarlı bir yaklaşımın bir parçası olarak da değerlendirilebilir, çünkü sigara dumanının neden olduğu araç içi kokular ve sağlığa olumsuz etkilerini  azaltmaya yardımcı olurlar. Bu nedenle, araç tipi sigara dumanı dedektörleri, sağlık, güvenlik ve çevresel faydaları bir araya getiren önemli bir teknolojik yenilik olarak kabul edilmektedir.

 

Mobil  Ölçüm Nedir?

Araç içine monte edilen sigara dumanı sensörü ile  ortam koşullarını sürekli ölçerek kontrol altında tutabilen, ölçüm değerlerini internet üzerinden Veri Merkezi’ne anlık olarak ileten ve belirlenen değerler aşıldığında uyarılar veren  hizmetimizdir. Bu hizmet ile ölçülen değerleriniz geçmişe yönelik kaydedilir ve anlık olarak raporlanabilir.

 

Mobil  Ölçüm Size Neler Sunuyor?

Araç içi sigara dumanı , tütün dedektörü ile ortam değerlerini otomatik ve gerçek zamanlı takip etmenizi sağlar.

Sigara dumanı  algılaması  durumlarında mobil cihaz üzerindeki alarm, e-posta, sms ve uygulama üzerinden  bilgilendirir.

Uyarı değerleri, türü ve sıklığı kolayca ayarlanır.

Mobil Ölçüm hizmeti Türkiye’nin ilk yüksek donanımlı  Veri Merkezi’nden verilir.  verilerinizi yüksek güvenlik standartlarına sahip alanlarda saklanır. 

 

ÖZELLİKLERİ

Mobil Sigara dumanı  Ölçüm bir cihaz ve özellikle tütün dumanı algılayıcı sensör / sensörlerden oluşur

Cihazlar  sim kart kullanarak Bulut Server  bağlantılıdır. 

Sensörler kablolu veya Kablosuz yapıdadır. 

Anlık olarak ölçülen değerleriniz Mobil Veri Merkezi üzerinde değiştirilemez ve silinemez biçimde kaydedilir. Cihazınıza ait ortam koşul bilgileri 1 yıl geriye dönük olarak ücretsiz depolanır.

Cihazınızın uyarı yapacağı eşik aralıkları, eşik ihlali sonrası ne kadar süre/sıklık ile ve hangi yöntemle uyarı yapılacağı gibi değişkenleri web portal üzerinden yapılandırabilir siniz.

Cihazınızı takip edebileceğiniz web sayfası üzerinden sisteme giriş yaparak geçmişe dönük günlük / haftalık / aylık veya istenilen zaman aralığına ait raporlar alabilirsiniz.

 

Mobil Sigara Dumanı  Ölçüm hizmetini ne tür Araçlarda  kullanabilirim?

Kiralık Otomobil 

Filo araçları 

Şirket Araçları 

Şehir içi Minibüs

Şehirler arası Otobüs

Kamyon , Kamyonet , Çekici 

Ambulans , İtfaiye , Emniyet araçları 

Mobil iş makinelerı 

arabada  sigara dumanı alarmı dedektörü
bottom of page