Kablosuz Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

kablosuz yangın

Kablosuz Yangın algılama , alarm  ve ihbar sistemi : Müze, Tarihi eser , Yalı ,İş merkezleri , İmalat alanları v.b kablo çekilmesi imkansız yada çok maliyetli olan mekanlarda yangının algılanması ve gerekli tüm ekipmanların kablosuz çalıştırılması amacıyla kullanılmaktadır.
Türkiye genelinde birçok projede uygulanmış ve mükemmelliği tescil  edilmiştir.
Tüm Kablosuz yangın algılama ekipmanlar standart  pil ile çalışmasına rağmen piller  uzun ömürlüdür. Panel ve sahadaki tüm ekipmanlar online olarak çift yönlü  haberleşme sağlamaktadır. Dolayısıyla ekipman sayısı ne kadar çok olursa olsun . Hepsinin daima  göreve hazır ve korumada  olduğunda emin olursunuz . 

Kablosuz Yangın Algılama ve Alarm Sistemi Ekipmanları 
1: Kablosuz Yangın Algılama Paneli
2: Kablosuz Duman Dedektörü
3: Kablosuz Yangın İhbar butonu 
4: Kablosuz Dahili siren / Flaşör 
5.Kablosuz Harici siren / Flaşör 
6: Akıllı telefon uygulaması ile online takip 

Yangın algılama paneli üzerinden ; Alarm bilgisi dışında kirlilik , pil seviyesi , haberleşme durumu bilgileri online takip edilebilmektedir.
Özellikleri: IEEE 802. Pro 100 mW lisanssız güç seviyeleri ile lisanssız 2,4-2,48 GHz frekans aralığında kullanılmak üzere ZigBee için 15.4 kablosuz siteleri ve özellikleri için standardına uygun olarak iki yönlü telsiz haberleşme;
yüksek güvenilirlik ve iletişim kanalı nedeniyle istikrar: - Yükleme işlemi sırasında otomatik tarama ve 16'dan az meşgul kanal seçimi, - (-Dördün Ofset Faz Anahtarlık Shift) O-QPSK manipülasyon doğrudan dizi yöntem ve kullanım kullanılarak 2 MHz radyo-kanal spektrumunu genişletmek, - Radyo girişim (kanal, ulaşım, uygulama) ve başarısızlıkları analiz ve reaksiyon esnek bir sistemin çeşitli düzeylerde radyo-trafik kabulü, - Bir bildirim sunmak için yollar yedekleme seçenekleri (sistem, her düğümden fazla 2 yolları kontrol) sağlanması, - Tüm tekrarlayıcı düzeyleri (her ikisi de kurulum sırasında ve operasyon) arasında otomatik yol seçimi;bilgi dinamik yönlendirme, kablosuz cihazlar mesajları iletmek için yollar "kendilerini ararlar", ve ekran ve kontrol panelinin göstergesi kalite parametreleri ve gereksiz yolların durumunu tahmin edebilir ;
Kontrol paneli - Sistem radyo ağ sistemi tüm kayıtlı cihazların merkezi kontrol ünitesi olan her aksi Cihazların benzersiz bir bağlantı yoktur.
Cihaz konumu geometri herhangi bir değişiklik izin verilir.
Bu durumda, otomatik olarak oluşturulur kontrol paneline bilgi iletimi için yolları; kayıt ve sorunlu kablosuz cihazlar arasında ek yönlendiriciler yüklemek için yeterli gerekirse - sistem kurulum ve yapılandırma maksimum kolaylığı sağlanmaktadır.
Bu durumda radyo ağında yolları otomatik olarak ayarlanır ;radyo ağı kayıt işlemi anahtarlık dışında, tüm cihazlar için tutarlı ve cihazları güç sürecine bağlı değildir; 8 adet bir ölçekte her bir kablosuz aygıtların kontrol paneli menüsünden kalite parametrelerinin göstergesi;(analog iletim ve ek dedektör parametreleri, dahil) hızlı sistem yanıtı ile bilgi büyük miktarda organizasyonunu tanır iki yönlü telsiz iletişim kanalı yüksek taşıma kapasitesi;son derece güvenli kablolu arayüzleri karşılık, (16, 24, 32 bit anahtarları kullanılan diğer telsiz sistemleri için) 128 bit anahtarlar ile dinamik şifreleme;Maksimum sistem kapasitesi - farklı türde 250 kablosuz cihazlar;tekrarlayıcı seviyelerinin sayısı - 16 kadar;Tüm sistem aygıt çıkışları - Sistem çapında evrensel, fiziksel verilen ayarlara kontrol panelinin altında çalışan kablosuz olanlar da dahil olmak üzere farklı cihazlar, yer;evrensel sistem çıkışlarının sayısı - 250 kadar;Sistem mantıksal bölümlerin sayısı - 96 kadar;Kontrol panelinde bölümlerin tipleri: - Saldırı, - Yangın, - Yangın Analog, - Teknik Mantıksal bilgi işlem ve çıkış özellikleri ile karakterize edilen;sistem kullanıcılarının sayısı - 256;Her sistem kullanıcı 4 farklı fiziksel tip göstergelerin (anahtarlık, TM kodları, PIN kodları) kadar atanabilir.Farklı güç, farklı bölümler ve bölümlerin grupları Açmak  / kurma için her tanımlayıcı atanabilir.
Sistem tamamen kablosuz yangın algılama ekipmanları ve yangın ihbar sirenleri dahil tamamen  kablosuz ekipmanlardan oluşmaktadır.Projenize özel kablosuz yangın alarm çözümleri için uzmanlarımız ile irtibat kurunuz !!

kablosuz-yangın-alarm.png