top of page
Alışveriş Merkezi güvenlik çözümleri

Mağazacılık ve Perakende Sektörüne Özel Çözümlerimiz

memnuniyet ölçümü sistemi

AVM nin en prestijli noktasında mağaza açtınız , mağaza içerisinde rakipler tarafında kullanılması hayal dahi edilmeyen mimari uygulamalar yaptınız , en kaliteli ürünleri en rekabetçi fiyatlara satıyorsunuz , personelinizi çok iyi eğittiniz.

 

Peki bunların müşteri üzerindeki etkisi nasıl .

insan sayma

Daha az mı ziyaretçi geldi, yoksa ziyaretçi sayısında fark edilir  bir değişiklik olmaksızın, müşteri sayısında mı bir azalma meydana geldi? işte bu kritik soruya verilen cevap,

sosyal mesafeye uyalım uyarısı

Mağazanıza , İşletmenize giriş yapan müşteri ve ziyaretçilerinizi otomatik olarak sesli anons ile karşılayıp , Onlara hoşgeldin deyip mağaza içi kuralları hatırlatabilirisiniz. .

Sosyal mesafeye dikkat ediniz , 

Ürünleri görevliden talep ediniz. .

yüz tanıma kamerası

Yüz özellikleri bireylerin parmak izleri gibi doğuştan sahip oldukları, onları diğer insanlardan farklı ve eşsiz kılan çok önemli ayırt edici özellikler olarak nitelendirilmektedir. Kamera üzerinden etkin analiz çözümü sunuyoruz

kişi sayımı yaparak mağaza yoğunluk takibi

Mağaza , Alışveriş merkezi , Etkinlik alanlarında ani ve kontrolsüz yoğunlukların oluşmasının önlenmesi için kapasiteyi takip eden ve yoğunluk seviyesi artışında sesli uyarı yapıp . Maksimum doluluk seviyesine ulaştığında giriş kapılarını otomatik kapatan sayma ve anons çözümleri sunuyoruz.

olay analizi kamera

Kameraların insan gözüyle izlenmesi ve görüntülerin yorumlanması mümkün olmamaktadır. Tüm bu ihtiyaçlardan dolayı Platin Teknoloji  kameralardan alınan görüntüleri yorumlayıp daha önceden belirlenen senaryoların çalışmasın sağlayan görüntü – olay analiz yazılımları geliştirilmiştir.

Zincir Mağazalar , Cadde mağazalar , Marketler  , Restaurantlar , Cafeler  , Sokak eğlence alanları , Sergi alanları , İndirim Çadırları ,Alış veriş merkezleri  , Oyun parkları  v.b perakende sektörüne özel güvenlik ve işletme güvenlik  risklerinin minimize edilmesi  için uzmanlarımız özel çözümler sunmaktadır.


KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ : Perakende  sektörüne  özel  ihtiyaçlara uygun özel güvenlik ve işletme risklerinin minimize edilmesi amacıyla kullanılan  kamera sistemleri işletme güvenliği adına vazgeçilmez çözümler üretmektedir. Her türlü işletme ve imalat şartlarına uygun i kamera çözümleri ve  DVR kayıt cihazı ve komuta kontrol merkezi  çözümleri sunmaktayız . Ürünlerimiz sadece kayıt etmekle kalmayıp . Olay analizleri yaparak olayların , problemlerin , risklerin oluşmasını önlemek amacıyla alarm senaryo çözümler üretmektedir. Tüm sistemler kurumunun belirlediği yapıda ve kalitede kayıt yapmakta ve  gerektiğinde uygun kalitede görüntülere ulaşılmasını sağlamaktadır


 İNSAN SAYMA VE RAPORLAMA ÇÖZÜMLERİ :  Mağaza sirkülasyonun takibi raporlanması ve mağazaya özel operasyonların planlanması için gerekli bilgilerin oluşturulduğu kamera üzerinden özel yazılımlar ile analiz yaparak müşterilerin sayılmasını ve mağaza içerisindeki hareketlerinin analizlerin yapılmasını sağlayan çözümler sunmaktayız .


ANAHTAR YÖNETİM SİSTEMLERİ : Mağaza anahtarlarının güvenli şekilde saklanması ve  anahtarlarına  gerektiğinde rahatlıkla ulaşılması ve anahtar kullanımların raporlanmasını sağlayan anahtar yönetim çözümleriyle anahtar karmaşasının önlenmesi ve güvenli şekilde korunması sağlanmaktadır.


YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİ : Mağazaya ait tüm alanlarda kurulacak  yangın algılama sistemi ile yangın riskine karşı kontrol edilmesi., yangının partikül halindeki  ilk oluşumu anında algılanmasını ve yangına büyümeden müdahale edilmesine imkan vermeyi sağlamaktadır. Bu amaçla Platin Teknoloji tarafından kurulan yangın alarm sistemleri öncelikle ortamdaki  personelin hayati tehlike altında kalmalarını ve binanın  maddi zararlar görülmesini önlemektedir .Sistemde bir yangın kontrol paneli bulunur. İşletmenizin ihtiyaçlarına uygun  çeşitli tip algılama elemanlarından gelen uyarıları değerlendirip sirenler, flaşörler ,telefon arama cihazı aktif duruma getirir. İlgili yönetici ve güvenlik personeline  detaylı  bilgileri ulaştırır. Tüm bu olaylar yaşanırken yangın algılama yapıldığı andan itibaren diğer sistemlere bilgi göndererek daha önceden hazırlanan  alarm senaryolarının aktif olmasını sağlanmaktadır.


ELEKTRİK PANOLARI OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME : Risklerin yoğunlaştığı elektrik panoları  ve kabinler için düşük ilk yatırım ve işletme maliyetleri ve yüksek performans sağlayan kabin tipi söndürme sistemlerini kullanılmaktadır. Yangın söndürme tüplerinde kullanılan  HFC227ea ve HFC125  vb söndürme gazları ile  etkili söndürme sağlar. Kokusuz, renksiz, artık madde bırakmayan, Elektriksel  ekipmanlara zarar vermeyen gazlardır.


 SU NEM ALGILAMA VE ALARM SİSTEMLERİ : Özellikler depo vb riskli alanlardan  kontrol dışında oluşacak kaçak ve  nem sonucu işletmenin zarar görmesinin önlenmesi ,Olası baskınlarının algılanması , İlgililerin uyarılması ve hazırlanan  senaryo gereği su tahliye motoru, ısıtma sistemi, havalandırma sistemini devreye alacak çözümlerdir.


 OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ : Mağaza içi sistem odası v.b  özel riskler içeren alanlar için   elektriksel  yangınları çok kısa süreler içerisinde söndürecek çözümler sunulmaktadır , İşletmeye ve imalat süreçlerine zarar vermesini önleyecek otomatik söndürme sistemleri . Kurulacağı işletme ve alanın özel durumu dikkate alınarak ilgili söndürme gazı/kimyasalı seçilerek Dizayn edilmektedir.. Sistem kullanıcı bağımsız yangın algılaması yapacak ve söndürme işlemini başlatacaktır. 


KABLO TAVALARI ,HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ YANGIN ALGILAMA VE TESPİT SİSTEMLERİ : Elektriksel tesisat ve havalandırma kanalları gibi yüksek risk ve algılamanın zor olduğu alanlara döşenecek özel algılayıcı  kablo ile bulunduğu noktalardaki ani sıcaklık değişimlerinin algılanmasıyla yangın oluşmadan algılanması sağlanmaktadır. Lineer Isı Algılama çok yönlü ve ekonomik bir yangın algılama ürünüdür. İlk yatırım ,bakım , işletme maliyetleri ve çalışma performansı dikkate alındığında .Extrem yangın algılama ihtiyaçları için ekonomik ve performanslı çözümler sunmaktadır.


 GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ : Mağaza içinde özellikle personel kullanımına sunulmuş alanlardaki  sirkülasyonunun kontrol altına alınması ve raporlanması için çözümler sunmaktayız .Belirlenmiş işletme , güvenlik ve  iş güvenliği ihtiyaçlarından dolayı riskli odaların kapılarının geçiş kontrol sistemi ile kontrol altına alınması sağlanmaktadır. Kontrol uygulaması belirlenmiş tüm alanları kapsamaktadır. Tüm hareketlerin raporlanması ve gerekli kontrollerin online yapılması mümkün olmaktadır. İşletme ait binalar dünyanın neresinde olursa olsun aynı merkezi yazılımdan kontrol ve takip edilebilmektedir.


 YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ TEST EKİPMANLARI : Yangın algılama ekipmanlarıyla  kurulan sistemlerin test edilmesi ve düzenli olarak bakımlarının yapılması ülkemizde göz ardı edilen ihtiyaçlardandır. Platin Teknoloji Yangın algılama sistemini oluşturan  duman , ısı , gaz ve karbonmonoksit gibi tüm dedektör tipleri için uygun test gazları , temizleme ve kontrol aparatlarının profesyonel işletme ve yangın sistemi bakımı yapan  firmalarının kullanımına sunmuştur.


 ENGELSİZ YAŞAM ÇÖZÜMLERİ  : Engelli ziyaretçi ve çalışanların işletmeniz içerisinde risksiz ve  rahatlıkla günlük ihtiyaçlarını karşılaması ve olası risklerin minimize edilmesi için sunulan elektronik çözümlerdir. Riskler nelerdir ? Islak hacimlerde yardım ve acil mücadele  ihtiyacı , Genel alanlarda tıbbi yardım ihtiyacı , acil tahliye süreçlerinde yardım almaksızın çıkışlara ulaşılması risklerine çözümler sunmaktayız.


 ACİL DURUM ANONS VE SESLENDİRME SİSTEMİ : Mağaza  içinde kurulan acil durum anons ve Seslendirme  sistemleri günlük yaşamda mağaza içi müzik yayını yaparak gerekli ambiyansın oluşmasını sağlayacak olası  acil durumlarda müşteri  ve personelin hızlıca tahliye edilmesi için kullanılan çözümlerdir.



Uzmanlarımız perakende sektörüne özel  risklerini minimize edecek  çözümler sunmaktadır. Türkiye ve  hizmet alanımızdaki Tüm ülkelerdeki projelerinize özel çözümler için lütfen irtibat kurunuz .

bottom of page