Otomatik Yangın Algılama ve  Söndürme Sistemleri

Yüksek riskli kritik alanlar  ve yeri doldurulamaz ekipman , bilgi ve belgenin  korunması için otomatik yangın algılama ve söndürme çözümleri sunuyoruz.

fm200%20s%C3%B6nd%C3%BCrme_edited.jpg
novec-1230-gazli-sondurme-sistemleri-21-
su sisi.jpg

Değerli elektronik ekipmanların  korunması ve diğer söndürme çözümlerinin  oluşturacağı olası  hasarların önlenmesi için FM 200 söndürme sistemleri kullanılmalıdır. 

Yeni nesil Halon , HFC ve FM200 alternatifi otomatik yangın söndürme ürünüdür. Novec 1230   Küresel Isınma Potansiyeli düşük  (GWP), halon herhangi halokarbonlu söndürücüye göre Ozon tabakasına daha az zararlıdır.

Su ile yapılan söndürme sistemlerine göre ciddi avantajlar sağlayan su sisi sistemleri  watermist  yangınla mücadelede çok eski yıllardan beri kullanılan en geçerli yöntem olan suyun sis formunda yüksek hızda ortama boşaltıması prensibinde çalışmaktadır.

köpüklü söndürme.jpg
City%20Bus_edited.jpg
dlp söndürme.png

Yanıcı , parlayıcı kimyasal madde yangınlarının  söndürülmesinde köpüklü söndürme sistemleri  kullanılır. Yangın riskinin tespiti ile otomatik olarak  oluşturulan köpük ile yanıcı madde ile oksijenin bağını keser  ve yangın söndürür.

Motorlu deniz ve kara taşıtlarında kullanılmaktadır. Yangın otomatik sensörler ile algılanmaktadır. Algılama sonrasında araç kullanıcısı ekranında bilgi verilmekte ve algılamanın otomatik doğrulanması durumunda  yangın söndürme sistemi devreye girmektedir.

Elektriksel panolarda yangını algılandığı  noktada devreye girerek otomatik çalışan ve yangını başladığı anda söndüren etkin söndürme çözüm sağlar . 

nano%2520teknoloji%2520pano%2520s%25C3%25B6nd%25C3%25BCrme_edited_edited.jpg
resim-10092.png
rack mount kompakt gazlı otomatik yangın

Kablo tipi  ürünlerinin içerisinde yangın söndürme maddesini depolayan ve aktivasyon sıcaklığına ulaştığında yangını durdurmayı garanti eden on binlerce Nano kapsül bulunmaktadır. Yangın oluştuğunda Nano-kapsül kabuğu patlar ve her bir Nano kapsül tek başına bir "mikro yangın söndürücü" haline gelir.

Mikro kapsül Teknolojisi kullanılarak üretilmiş ürünler Elektrik prizlerinde, bağlantı kutularında, buat ve sigorta kutularında A Sınıfı, B Sınıfı ve Elektrik Yangınları" na karşı koruma amaçlı tasarlanmıştır . Yangın oluştuğunda Mikro Kapsül kabuğu patlar ve her bir Mikro Kapsül tek başına bir ''mikro yangın söndürücü '' haline gelir.

Rack kabinlerin içerisinde oluşacak olası yangınların algılanması ve anında söndürmesi için oluşturulmuş algılama ve söndürme ekipmanlarının bir arada konumlandırıldığı kabin tipi otomatik FM200 HFC227 Gazlı söndürme çözümleri ile etkin kabin yangını söndürme 

Daha Fazla Bilgi