top of page
nano teknoloji yangın söndürme

Nano Teknoloji Otomatik Pano Söndürme Çözümleri

Elektrik yangınlarına karşı kestirme ve kesin çözüm Nano teknoloji ile büyük ve küçük ayrımı olmaksızın tüm elektrik panolarınızda 50 V – 1000 V a aralığında yangını daha başlangıç aşamasında söndürün.

Kablo tipi  ürünlerinin içerisinde yangın söndürme maddesini depolayan ve aktivasyon sıcaklığına ulaştığında yangını durdurmayı garanti eden on binlerce Nano kapsül bulunmaktadır. Mikro-kapsüllerin polimerik kabuğu, yangın önleyici bileşiği yıllarca çalışmaya hazır durumda tutar. Yangın oluştuğunda Nano-kapsül kabuğu patlar ve her bir Nano kapsül tek başına bir "mikro yangın söndürücü" haline gelir.

*Nano Teknoloji ile üretlen çeşitli şekil ve ebattaki ürünler, "bekleme modu" nda yıllarca kalabilir 

*Alevi otomatik olarak algılar büyümesine izin vermeden, meydana geldiği anda kaynağında söndürür.

*Yangını daha  oluşumu anında önler.

 

Yenilikçi yangın önleme yeteneğine sahip çeşitli kompozit materyaller

Nasıl çalışır  ?

Kablo tipi  Nano teknoloji ile üretilmektedir ve dünya çapında yaygın olarak kullanılmaktadır.  Bu tür materyaller, içinde yangın söndürme özelliğine sahip etken madde olan, mikrokapsüller içerir. Aktivasyon sıcaklığına ulaşıldığında mikrokapsül kabuğu patlar ve içindeki sıvı yangın söndürücü maddeyi gaz olarak boşaltır. Ortamdaki O2 konsantrasyonu düşer, söndürücü gaz konsantrasyonu yükselir. Soğutma etkisiyle ısı absorbe edilir ve yangın önlenir.

 

Nerelerde Kullanılır  ?

Zayıf akım panoları 

Ana dağıtım panoları 

1000 V a kadar olan Şalt tesisleri

Kompanzasyon panoları 

Otomasyon PLC panoları 

Tali panolar 

Endüstriyel panolar 

Sanayi tesislerinde makinalarda

Kısaca Elektriğin kullanıldığı tüm alanlarda

 

Montajı nasıl yapılır ?

Nano teknoloji kablo tipi söndürücü  pano içerisinde tamamını kapsayacak şekilde  dolandırıp kablo bağı ile sabitlemeniz yeterli olacaktır.

Elektriksel alanlar ve için ideal yangın önleyicilerdir.

Elektronik algılayıcı vb sistemleri  gerektirmez.

Elektrik bağlantısına ihtiyaç duymaz.

Bakımsızdır.

Görüntü kirliliği oluşturmaz.

Tadilat gerektirmez.

Montajı kolaydır.

 

Nano kapsül Nedir ?

Nano kapsül pek çok endüstride yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Nano teknoloji kullanılan ürünümüzde .Nano  kapsül teknolojisini yangın söndürme alanında uygulayan dünyadaki ilk örneğidir. Aktivasyon sıcaklığına ulaşıldığında söndürmeyi garanti eden binlerce Nano kapsül bulunmaktadır. Nanokapsül kabuğu patlar ve içindeki sıvı yangın söndürücü maddeyi gaz olarak boşaltır. Ortamdaki O2 konsantrasyonu düşer, söndürücü gaz konsantrasyonu yükselir. Soğutma etkisiyle ısı absorbe edilir ve yangın önlenir. Uygun ortamlarda uygulandığı ortamı 5 yıl kesintisiz yangına hazır halde tutar

 

Ömürleri ne kadar ?

-50 , + 80 ‘C ortamda  5 yıl garantilidir.

bottom of page