top of page

Otomotiv Endüstrisi  Çözümlerimiz

otomotiv endüstrisine  özel elektronik  güvenlik çözümleri

Fabrikalar , Showroomlar  , Galeriler  , Fuar alanları  , Servis alanları   ,Antrepolar v.b Otomotiv sektöründe kullanılan depolama, araç sergileme ve servis alanlarındaki güvenlik  risklerinin minimize edilmesi  uzmanlarımız özel çözümler sunmaktadır.

 

ANAHTAR YÖNETİM SİSTEMLERİ : Tüm alanlardaki araç anahtarları ve belgelerinin güvenli şekilde saklanması ve  anahtarlarına  gerektiğinde rahatlıkla ulaşılması ve anahtar kullanımların raporlanmasını sağlayan anahtar yönetim çözümleriyle anahtar karmaşasının önlenmesi ve güvenli şekilde korunması sağlanmaktadır.

 

YANICI , PATLAYICI VE ZEHİRLİ KİMYASAL VE  GAZLARIN ALGILANMASI : Özellikle egzoz gazından  oluşacak zehirlenme risklerinin ;binaların ısıtma , soğutma vb mekanik alanlarında kullanılan yanıcı patlayıcı gaz ve  kimyasallar ile fabrika ve atölyede kullanılan veya işlemler sırasında ortaya çıkan tüm gazların  oluşturduğu risklerin minimize edilmesi ,personelin ,işletmenin zarar görmesinin önlenmesi için gerekli algılamalar yapılmaktadır.  Platin teknoloji mühendisleri gazların ve kimyasalların  ortaya çıkardığı  bu risklerin tespiti ve risk büyümeden tahliyesi için işletmenize özel çözümler sunmaktadır.

 

LASER TİPİ YANGIN ALGILAMA VE DUMAN TESPİT EKİPMANLARI : Yüksek tavanlı showroom  alanlarında noktasal tip yangın algılama sistemlerinin verimli çalışmadığı noktalarda , İşletme ve kurulum maliyetleri ekonomik ve yangın risklerini minimize edecek laser beam dedektörler kullanılmaktadır. Sistem kendi ürettiği ışın demetinin karşılıklı olarak denetlenmesi yoluyla yangının ilk oluşumu anında tespiti sağlamaktadır.

 

ELEKTRİK PANOLARI OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME : Risklerin yoğunlaştığı elektrik panoları  ve kabinler için düşük ilk yatırım ve işletme maliyetleri ve yüksek performans sağlayan kabin tipi söndürme sistemlerini kullanılmaktadır. Yangın söndürme tüplerinde kullanılan  HFC227ea ve HFC125  vb söndürme gazları ile  etkili söndürme sağlar. Kokusuz, renksiz, artık madde bırakmayan, Elektriksel  malzeme zarar vermeyen gazlardır.

 

SU NEM ALGILAMA VE ALARM SİSTEMLERİ :Yedek parça deposu  ,arşiv , kazan dairesi , bina için riskli alanlardan  kontrol dışında oluşacak kaçak ve  nem sonucu işletmenin zarar görmesinin önlenmesi ,olası sel baskınlarının algılanması , İlgililerin uyarılması ve hazırlanan  senaryo gereği su tahliye motoru, ısıtma sistemi, havalandırma sistemini devreye alacak çözümlerdir.

 

OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ : İşletmede önemli hasara neden olacak sistem odası vb  özel riskler içeren alanlar için   elektriksel  yangınları çok kısa süreler içerisinde söndürecek çözümler sunulmaktadır , İşletmeye ve imalat süreçlerine zarar vermesini önleyecek otomatik söndürme sistemleri . Kurulacağı işletme ve alanın özel durumu dikkate alınarak ilgili söndürme gazı/kimyasalı seçilerek Dizayn edilmektedir.. Sistem kullanıcı bağımsız yangın algılaması yapacak ve söndürme işlemini başlatacaktır. 

 

KABLO TAVALARI ,HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ YANGIN ALGILAMA VE TESPİT SİSTEMLERİ ; Elektriksel tesisat ve havalandırma kanalları gibi yüksek risk ve algılamanın zor olduğu alanlara döşenecek özel algılayıcı  kablo ile bulunduğu noktalardaki ani sıcaklık değişimlerinin algılanmasıyla yangın oluşmadan algılanması sağlanmaktadır. Lineer Isı Algılama çok yönlü ve ekonomik bir yangın algılama ürünüdür. İlk yatırım ,bakım , işletme maliyetleri ve çalışma performansı dikkate alındığında .Extrem yangın algılama ihtiyaçları için ekonomik ve performanslı çözümler sunmaktadır.

 

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ ; Personel ziyaretçi sirkülasyonunun kontrol altına alınması ve raporlanması için çözümler sunmaktayız .Belirlenmiş işletme , güvenlik ve  iş güvenliği ihtiyaçlarından dolayı riskli odaların kapılarının geçiş kontrol sistemi ile kontrol altına alınması sağlanmaktadır. Bu odalara yapılacak girişlerde personel kartı , parmak izi , göz tanıma v.b çözümler sunmaktayız . Geçiş kontrol uygulaması işletmeye ait ilk giriş noktasından başlayıp belirlenmiş tüm alanları kapsamaktadır. Tüm hareketlerin raporlanması ve gerekli kontrollerin online yapılması mümkün olmaktadır. İşletme ait binalar dünyanın neresinde olursa olsun aynı merkezi yazılımdan kontrol ve takip edilebilmektedir.

 

TURNİKE VE BARİYER ÇÖZÜMLERİ : İnsan ve araç  trafiğinin kontrol altına alınması gereken tüm alanlarda geçiş kontrol sistemiyle entegre kullanılan turnikeler ile bina  ve  kat girişleri düzenlenmekte ve sınırlandırılmaktadır. Böylece  geçişin genel müdürlük tarafından  belirlenen  bir düzen dahilinde yapılması gereken noktalarda ve mekanlarda geçişlerin denetlenmesi amacı ile kullanılmaktadır. Bütün turnike çeşitlerimize mikroişlemci tabanlıdır ve her seferinde yalnızca bir kişinin geçişine izin verir. Turnikelerde otomatik  düşen kol özelliği ve ışıklı, sesli  göstergeler mevcuttur.  

 

SİSTEM ODASI TAKİP VE RAPORLAMA ÇÖZÜMLERİ : Önemli teknik odalarının risksiz şekilde  çalışabilmesi için geliştirilmiştir. Sistem odası vb özel odaların ısı , nem , yangın ,duman , şebeke - ups voltajları , yetkisiz giriş v.b kriterleri takip eder ve  olası bir algılamadan ilgililerin uyarılmasını, raporlanmasını sağlamaktadır. Sistem  parametrelerinin  takip edilmesini özelliğine ek olarak olay anında diğer sistemler ile entegrasyon sağlamaktadır. Ani ısı artışları ve azalmalarında  , ups ve şebeke voltajlarının artması ,su ve nem baskınında , yetkisiz giriş v.b  saptanan durumlarda sistem odasından sorumlu personele E-posta ya da SMS şeklinde uyarının gitmesini sağlamaktadır. Bu sayede hataya neden olan alarm & teknik arıza en kısa zamanda tespit edilerek, etkin ve hızlı tedbir alınması sağlanmaktadır.

 

 YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ TEST EKİPMANLARI ; Ciddi yatırımlar yapılarak kurulan yangın algılama sistemi ekipmanlarının test edilmesi ve düzenli olarak bakımlarının yapılması ülkemizde göz ardı edilen ihtiyaçlardandır. Platin Teknoloji Yangın algılama sistemini oluşturan  duman , ısı , gaz ve karbonmonoksit gibi tüm dedektör tipleri için uygun test gazları , temizleme ve kontrol aparatlarının profesyonel işletme ve yangın sistemi bakımı yapan  firmalarının kullanımına sunmuştur.

 

ACİL DURUM YÖNLENDİRME ARMATÜRLERİ :  Fabrika , Showroom, servis vb alanlardaki   Şehir şebekesi veya benzeri bir enerji kesintisi durumunda, yangın, deprem gibi nedenlerle bina ya da yapının elektrik enerjisinin güvenlik amacıyla kesilmesi, bir devre kesici veya sigortanın açılması nedeniyle normal aydınlatmanın kesilmesi durumunda otomatik devreye giren ve tahliyenin yapılması için kullanıcıları yönlendiren cihazlar ve sistemlerdir.

 

ACİL DURUM ANONS VE SESLENDİRME SİSTEMİ:  Acil durum anons ve Seslendirme  sistemleri  acil durumlarda binalarda bulunan  çalışanların  ve ziyaretçilerin hızlıca tahliyesi ve yönlendirilmeleri ve güvenli bir şekilde  için kullanılan çözümlerdir.

 

ENGELSİZ YAŞAM ÇÖZÜMLERİ  : Engelli ziyaretçi ve çalışanların işletmeniz içerisinde risksiz ve  rahatlıkla günlük ihtiyaçlarını karşılaması ve olası risklerin minimize edilmesi için sunulan elektronik çözümlerdir. Riskler nelerdir ? Islak hacimlerde yardım ve acil mücadele  ihtiyacı , Genel alanlarda tıbbi  yardım ihtiyacı , acil tahliye süreçlerinde yardım almaksızın çıkışlara ulaşılması risklerine çözümler sunmaktayız.

 

 GÜVENLİK OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ : Güvenlik otomasyon sistemlerini hırsızlığa ve sabotaja karsı tesis etmektedir. Günümüzde  ihtiyaç olan bu sistemler soygunlara ve izinsiz girişlere kesin çözüm  olmaktadır. Bu sistemlerin yanlış alarm olasılığı çok  azdır ve sadece doğru şifre ile sisteme müdahale imkanı sağlar. Güvenlik sistemlerinde amaca ve koruma sistemine göre değişik algılama özelliklerine sahip ürün ve sistemler bulunmaktadır. Elektronik sistemlerin entegre çalıştığı alarm, anında senaryoların devreye girerek gerekli önlem uyarıları devreye alındığı Genel Müdürlük, Bölge müdürlüğü , şube , Kampüs v.b Büyük ölçekli alanların güvenlik risklerinin minimize edildiği sistemlerdir.

 

YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİ ; Otomotiv sektöründeki  fabrika , ofis, showroom , servis v.b tüm  alanların  yangın riskine karşı kontrol edilmesi., yangının partikül halindeki  ilk oluşumu anında algılanmasını ve yangına büyümeden müdahale edilmesine imkan vermeyi sağlamaktadır. Bu amaçla Platin Teknoloji tarafından kurulan yangın alarm sistemleri öncelikle ortamdaki  personelin hayati tehlike altında kalmalarını ve binanın  maddi zararlar görülmesini önlemektedir. Sistemde bir yangın kontrol paneli bulunur. İşletmenizin ihtiyaçlarına uygun  çeşitli tip algılama elemanlarından gelen uyarıları değerlendirip sirenler, flaşörler ,telefon arama cihazı aktif duruma getirir. Çağrı merkezi ve güvenlik noktasına detaylı bilgileri ulaştırır. Tüm bu olaylar yaşanırken yangın algılama yapıldığı andan itibaren asansöre, havalandırma sistemine, basınçlandırma fanlarına, Duman tahliye sistemine, Turnikelere v.b sistemlere bilgi göndererek daha önceden hazırlanan  alarm senaryolarının aktif olmasını sağlanmaktadır.

 

KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ : Otomotiv sektörüne  özel  ihtiyaçlara uygun özel güvenlik ve işletme risklerinin minimize edilmesi amacıyla kullanılan  kamera sistemleri işletme güvenliği adına vazgeçilmez çözümler üretmektedir. Her türlü işletme ve imalat şartlarına uygun i kamera çözümleri ve  DVR kayıt cihazı ve komuta kontrol merkezi  çözümleri sunmaktayız . Ürünlerimiz sadece kayıt etmekle kalmayıp . Olay analizleri yaparak olayların , problemlerin , risklerin oluşmasını önlemek amacıyla alarm senaryo çözümler üretmektedir. Tüm sistemler kurumunun belirlediği yapıda ve kalitede kayıt yapmakta ve  gerektiğinde uygun kalitede görüntülere ulaşılmasını sağlamaktadır .

 

 Uzmanlarımız otomotiv sektörüne özel  risklerini minimize edecek  çözümler sunmaktadır. Türkiye ve  hizmet alanımızdaki Tüm ülkelerdeki projelerinize özel çözümler için lütfen irtibat kurunuz

Motorlu Taşıtlara Özel Güvenlik Çözümleri

Motorlu Taşıtlara Özel Güvenlik Çözümleri
bottom of page