geçiş kontrol sistemi
 

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Platin teknoloji tarafından tesis edilen kartlı geçiş kontrol sistemleri insanların yoğun olarak çalıştıkları fabrikalar, holdingler, kamu kurumları, bankalar v.b işyerlerinde insanların giriş çıkışlarının takibi, bina içerisinde kullanacakları odaların sınırlandırılması, kullanıcıların hareketlerinin takibi ve raporlanması amacıyla kullanılır.

Kişilere verilen kartlar üzerine resim ve kişisel bilgilerin baskı yapılmasıyla kalabalık işyerlerinde yaşanan başkasının kartını kullanma gibi problemleride gidermektedir.

Platin Teknoloji projenin gereksinimleri doğrultusunda dünyanın önde gelen markalarından honeywell , ürünlerinden PW5000 - PW 2200 - NETAXS serisi Winpak pro - international yazılımlarıyla çalışan ürünleri; HONEYWELL , DAHUA ,HIKVISION , ROSSLARE, HID ve INDALA markalı üstün teknoloji ürünü kart okuyucuları ile Türkiye projelerimizde kullanmaktayız.Uygulama çeşitleri şunlardır:


Parmak izli kontrol

Göz retinası kontrol

Yüz tanıma 

Smart kart

Proximity kart ve şifre uygulamalar


  Geçiş kontrol panelleri, RS232 - RS485 ve TCP/IP tabanlıdır. Kartı Geçiş ve Güvenlik Sisteminin Kontrol panelleri arası bağlantıların standart RS485 haberleşmesinin hat uzunluğunu sağlayamadığı noktalarda sistem TCP/IP tabanlı paneller kullanılarak bina bölümlere ayrılır. Kapasite olarak her TCP/IP panele çeşitli sayılarda markaya göre RS485 protokollü panel bağlanarak toplamda 1000 üzerinde panel, binlerce kapıya kadar onbinlerce kullanıcıya hizmet verilebilmektedir. Sistemde her panelin ayrıca olay hafızası da bulunmaktadır IP Tabanlı mimari yapısı nedeniyle birbirine binlerce kilometre uzaktaki binalardaki geçiş kontrol sistemlerinin birbirine entegre çalışmasa sağlanabilmektedir.

Platin teknoloji tarafından bu şekillde yapılmış 25.000 kullanıcılı toplamda 1500 geçiş noktası, 100 turnike den oluşan birbirinden farklı illlerdeki 17 binanın entegre çalıştığı projeler bulunmaktadır.


   Win-PAK  PRO Güvenlik Merkezi Yazılımı; WIN-PAK PRO Central Station geleneksel kontrol sistemlerinin üzerinde çözümler ve tam bir güvenlik sağlar. WIN-PAK PRO Central Station uzaktan dijital video izleme ve kontrol yönetim fonksiyonları gibi seçenekleri içerir. Kullanıcı tarafından özelleştirilmiş raporlar oluşturulabilir , saatlik, günlük ya da haftalık yayınlanmasını sağlar. Alarmlar, olaylar ve raporlar, cep telefonu veya herhangi bir cihaza etkin e-posta gönderilebilir. Uzaktan fotoğraf araçları badging kimlik kartı, Internet seçeneği üzerinden bağlantı imkanı alarm yönlendirme, klavye kısa yolları, kat planı grafik görüntüler ve uzaktan dijital video izleme gibi gelişmiş operatör eylemleri güçlü destek sağlamaktadır. WIN-PAK PRO Central Station web üzerinden erişim sağlar. Kullanıcılar herhangi bir standart web tarayıcı ara yüzü kullanarak canlı bilgilere erişebilir. Önceden tanımlanmış kullanıcı yetkileri ile kullanıcı uzaktan sistemi yönetebilir. Esnek veri tabanı mimarisi kullanılabilir (MSDE 2000) veya isteğe bağlı SQL Server 2000, Microsoft ® Data Engine kullanır. Desteklenen işletim sistemlerinin içerisinde Microsoft Windows ® 2003 Server, Windows XP Professional SP2, Windows 2000 Professional veya Windows 2000 Server bulunmaktadır.


  Özellikleri:

Access Kontrol Alarm ve Olay İzleme Gerçek zamanlı Monitör alarmlar ve olaylar

99 Alarm öncelik seviyesi / etkinlikler

Kontrol ve tepki, açıklama,  canlı video ve kaydedilen video

Canlı olarak ikonlarla kat planı izleme

Uzaktan Dijital Video İzleme desteklediği DVR kullanarak, Kayıt olayları, Pan-tilt zoom

Çoklu kamera kontrolü,  Alarm video pop-up, Video Doğrulama yetkisiz erişimi engellemek bir seferde 16 Video gösterme

Central Station Operatör Kontrolleri, Monitör alarmlar ve etkinlikler gerçek zamanlı, Uzaktan dijital video izleme, Operatör olay takibi Hesap özel erişim Hızlı klavye kısayolları Alarm veya olay yönlendirme operatör tarafından-Özelleştirilmiş Raporlama, Kullanıcı tarafından özelleştirilmiş raporlama seçenekleri, E-posta rapor seçenekleri, akıllı telefon , cep telefonu, faks, e-posta için ayrıntılı raporlar gönderme

Kullanıcı Web Interface, Erişim herhangi bir web tarayıcısından, Önceden tanımlanmış ve planlanmış raporların çalıştırılması, Ekleme / silebilme, Kart kullanıcısı fotoğrafı yükleme, Yetki seviyeleri ve zaman dilimlerini yönetmeden resim yükleme


 Honeywell tarafından geliştirilen ve Platin teknoloji tarafından uygulanan yazılımlar,  yangın, çevre güvenlik, kartlı geçiş, kapalı devre televizyon gibi tüm güvenlik gereksinimlerini tek bir merkezde toplayarak büyük bina komplekslerinin güvenlik ihtiyaçları için ideal çözümler sunuyor.


  Tüm güvenlik fonksiyonlarının tek bir merkezden izlenebilmesini ve yönetilebilmesini sağlayan ÇATI yazılım ile yatırım ve operasyon maliyetlerinde önemli düşüşler sağlarken güvenlik sisteminin etkinliğini de en üst noktaya ulaştırıyor.

  

Çatı yazılım ile  entegre edilen sistemler şöyle sıralanıyor.


Kartlı geçiş ve PhotoID

Güvenlik kontrol panelleri

Kapalı devre Televizyon

Yangın alarm ve algılama

Programlanabilir kontrolörler

PDKS sistemleri

Raporlama, zamanlama, giriş çıkış kontrolü

 
RACK KABİN KİLİDİ.jpg

Sistem Odasında her kabinet kilitli tutulur; ancak uygulamada bu yöntem pratik bulunmadığı için bu anahtarların ya hepsi aynıdır, ya bir takip sürecine tabi değildir ya da hiç kullanılmazlar: kabinete erişimde yetkilendirme, loglama ve alarm yönetimi yapılmaz. Çözüm Rack kabin türü geçiş kontrol uygulamalardır.

kablosuz geçiş kontrol kilit ve okuyucu.

Mevcut ofisinizdeki kapılarda revizyon yapmadan kablo çekmeden profesyonel kartlı geçiş kontrol sistemi yapmanız ve mevcut diğer sistemlerle entegre etmeniz artık çok kolay. Kablosuz kilit ve okuyucu Çözümleri Platin Teknolojide

_edited_edited_edited.jpg

IP Tabanlı Kart Okuyucu ve Geçiş Kontrol Sistemleri

Kontrollü hale getirilmesi gereken tüm kapılar ve geçiş noktaları için IP tabanlı çözümler  sunmaktayız. Çözümlerimiz ile mevcut network altyapınız ile ilave kablo ihtiyacı olmadan çözümler sunmaktayız.

aperio%20kablosuz%20kiit_edited.jpg

Otel tipi Kilit ve Okuyucu Sistemleri

Banka , holding gibi yoğun ofis ve insan sirkülasyonunun olduğu alanlar Hastane ,Otel, Motel , devre mülk türü günlük kullanıma yönelik işletmeler Residence , plaza türü organizasyonlar için kapıların kullanımın yetkilendirilmesi ve raporlanması çözümleri

mobile telefon ile geiş kontrol.jpg

Artık akıllı telefonlar  Turnikeler , Asansörler , kapılara, geçişler  için kullanabilir .Yeni çözüm, günümüzün mobil dünyasında kullanıcının güven ve konforunu  sağlar.

hid-omnikey.jpg

 Akıllı kart okuyucular , Kart üzerindeki alana bilgi yazabilir , okuyabilir ve bu alanı şifre denetimi için kullanabilir . Hid Omnikey  Akıllı okuyucular herhangi bir bilgisayardaki herhangi bir uygulama için herhangi bir akıllı kartı desteklemek üzere tasarlanmıştır.