top of page
vesda

VESDA XTRALİS
Hava Örneklemeli
Hassas  Yangın Algılama Sistemleri

Dünyanın ilk ve etkin hava örneklemeli tip erken yangın algılama sisteminin mucidi Xtralis  Vesda Ürünleri Türkiye'de . Platin Teknoloji uzmanlığı ve ayrıcalığı ile 

Çok hassas hava örneklemeli duman detektörleri, klasik yöntemlerle duman algılamanın zor ve sonuçlarının yeterli olmadığı her türden uygulamada sizlerin ihtiyaç duyduğu yüksek performansı garanti etmektedir. İster çok temiz, ister çok kirli, ister çok yüksek, ister çok dar ve ulaşılamaz olsun, laser  dedektörler ile hassas ve kararlı bir yangın algılama mümkündür.

 

Çok geniş bir uygulama yelpazesinde mutlak koruma sağlar:  

- Konaklama (daireler, Oteller, Mağazalar ve Ofisler)

- Islah Tesisleri

- Temiz Oda

- Soğuk Hava Deposu

- Kültürel / Miras

- IT  & Telekom

- Hastaneler ve Sağlık

- Sigorta

- Deniz

- Nükleer Tesisler

- Petrokimya tesisleri

- Taşınabilir Anahtarı Odalar

- Güç Üretimi

- Kayıt Depolama

- Taşıma

- Rüzgar Enerjisi Üretimi

- Depolama

   

20 yıldır uzman yangın algılama uygulamaları içinde faaliyette olması, XTRALİS VESDA sistemİnin  kanıtlanmış bir sicili olduğunun göstergesidir ve bu yangın sektöründe en gelişmiş aspirasyon duman algılama sistemi olarak kabul edilmektedir. Geleneksel yangın alarmları ötesinde geliştirilmiştir dünyanın herhangi bir başka aspirasyon duman dedektörü daha sertifikaları tutarak.

Hava örneklemeli tip erken yangın algılama sistemi Vesda nasıl çalışır?

Bir  vesda  detektör çok bir elektrik süpürgesi gibidir.  Yangından korunan bir ortamdan gelen havayı emen   vesda  algılama lazer odasından geçen ve örnekleri Havanın kalitesini analiz eder . Yangının ilk oluşumu sırasındaki partikül yapısını takip eder. Algıladığı an uyarıyı verir.

Hava örneklemeli tip erken yangın algılama sistemi nerede kullanılabilir?

Basitçe,  vesda  geleneksel bir duman dedektör sistemi olabilir ki, ama daha fazla esneklik ile her yere monte edilebilir.

Geleneksel sistemler stratejik maksimum koruma sağlamak için yerleştirilecek nerede sistem yüksek dereceli ABS boru iş ağı tarafından iltifat gibi, bizim VESDA sistemleri kolayca erişilebilir konumda monte edilebilir.

Konvansiyonel dedektörler üzerinde VESDA kullanarak ek faydaları simbiyotik yanında mevcut duman algılama ve klima sistemleri çalışma yeteneği ile, tüm hava akımı analizi ve ateşleme noktası hedefleme gibi özellikleri ile daha fazla güvenilirlik ve verimlilik vardır.

 

Bizim VESDA tesisat tasarım dehasıyla ortamları sayesinde geniş çeşitliliği içinde, tavan boşluklarına, soğuk odaları, bilgisayar odaları ve depolama dahil olmak üzere bu. Faydaları ve ayrıntıları yukarıda açılan listeden üzerinden izlenebilir.

Hava örneklemeli tip erken yangın algılama sistemi VESDA  kısaca milyon dolarlık yatırım yapılan data merkezlerinden , çok değerli ekipman depolarına kadar tüm hassas ve değerli ekipmaların korunması için kullanılabilir. Erken yangın algılama sistemidir.

Vesda Ürün Yelpazesi

 

Xtralis IAS-1 / ASD-1 Adresli Aktif Hava Emişli Duman Dedektörü, 1 Kanal, 1x100m Boru Bağlanabilir, (24V DC / 0.5A Harici Besleme Gerektirir), 1 Adet Noktasal Dedektör Tarafınızca Eklenecektir, IP65 Muhafaza

 

Xtralis IAS-2 / ASD-2 Adresli Aktif Hava Emişli Duman Dedektörü, 2 Kanal, 2 Bölge, 2x100m Boru Bağlanabilir, (24V DC / 0.5A Harici Besleme Gerektirir), 2 Adet Noktasal Dedektör Tarafınızca Eklenecektir, IP65 Muhafaza

Xtralis VESDA VLF-250-00 LaserFOCUS Aktif Hava Emişli Laser Duman Dedektörü, LED Göstergeli, 1 Boru Girişli, 1x25m veya 2x15m Boru Bağlanabilir, 4 Programlanabilir Röle Çıkışı (24V DC / 0.5A Harici

Besleme Gerektirir)

Xtralis VESDA VLF-500-00 LaserFOCUS Aktif Hava Emişli Laser Duman Dedektörü, LED Göstergeli, 1 Boru Girişli, 1x50m veya 2x30m Boru Bağlanabilir, 4 Programlanabilir Röle Çıkışı (24V DC / 0.5A Harici Besleme Gerektirir)

Xtralis VESDA-E VSP-005 Toz Filtresi (VESDA-E Serisi Cihazlar için) 

Xtralis VESDA-E VEP-A00-P Yeni Nesil Aktif Hava Emişli Laser Duman Dedektörü, LED Göstergeli, 4 Boru Girişli, 4x70=280m Boru Bağlanabilir, Branşman ile Toplam 560m Boru Bağlanabilir, Ethernet ve Wifi Bağlantısı, 7 Programlanabilir Röle Çıkışı, 20.000 Olay Hafızası, (24V DC / 1A Harici Besleme Gerektirir)

 

Xtralis VESDA-E VEP-A10-P Yeni Nesil Aktif Hava Emişli Laser Duman Dedektörü, LCD Göstergeli, 4 Boru Girişli, 4x70=280m Boru Bağlanabilir, Branşman ile Toplam 560m Boru Bağlanabilir, Ethernet ve Wifi Bağlantısı, 7 Programlanabilir Röle Çıkışı, 20.000 Olay Hafızası, (24V DC / 1A Harici Besleme Gerektirir)

 

Xtralis VESDA VLI-880 Aktif Hava Emişli Laser Duman Dedektörü, 4x90m Boru Bağlanabilir, Class 1 Division 2 Group A,B,C,D için ex-proof Uygulamalara Uygun, IP66 Koruma Sınıfı (24V DC / 1A Harici Besleme Gerektirir)

 

Xtralis ICAM IFT-P Aktif Hava Emişli Laser Duman Dedektörü, 2x100m Boru Bağlanabilir, Tek Zon, Modbus TCP/IP Haberleşme Çıkışı, LED Gösterge (24V DC / 1A Harici Besleme Gerektirir)

VESDA-E VEP Duman Çekiş Dedektörü (Mainstream ASD)

VESDA-E VES Duman Çekiş Dedektörü (Sektör Adresli ASD)

VESDA-E VEA Merkezi Test ve Bakım ile Minimum Kesinti

VESDA-E VEU Duman Çekiş Dedektörü (En Yüksek Hassasiyetli ASD)

VESDA Lazer Endüstriyel Duman Çekiş Dedektörü (VLI)

VESDA LaserFocus Duman Çekiş Dedektörü (VLF)

 

vesda hava örnekleme dedektörü
bottom of page