vesda

VESDA XTRALİS Hava Örneklemeli
Hassas  Yangın Algılama Sistemleri

Dünyanın ilk ve etkin hava örneklemeli tip erken yangın algılama sisteminin mucidi Xtralis  Vesda Ürünleri Türkiye'de . Platin Teknoloji uzmanlığı ve ayrıcalığı ile 

Çok hassas hava örneklemeli duman detektörleri, klasik yöntemlerle duman algılamanın zor ve sonuçlarının yeterli olmadığı her türden uygulamada sizlerin ihtiyaç duyduğu yüksek performansı garanti etmektedir. İster çok temiz, ister çok kirli, ister çok yüksek, ister çok dar ve ulaşılamaz olsun, laser  dedektörler ile hassas ve kararlı bir yangın algılama mümkündür.

 

Çok geniş bir uygulama yelpazesinde mutlak koruma sağlar:  

- Konaklama (daireler, Oteller, Mağazalar ve Ofisler)

- Islah Tesisleri

- Temiz Oda

- Soğuk Hava Deposu

- Kültürel / Miras

- IT  & Telekom

- Hastaneler ve Sağlık

- Sigorta

- Deniz

- Nükleer Tesisler

- Petrokimya tesisleri

- Taşınabilir Anahtarı Odalar

- Güç Üretimi

- Kayıt Depolama

- Taşıma

- Rüzgar Enerjisi Üretimi

- Depolama

   

20 yıldır uzman yangın algılama uygulamaları içinde faaliyette olması, XTRALİS VESDA sistemİnin  kanıtlanmış bir sicili olduğunun göstergesidir ve bu yangın sektöründe en gelişmiş aspirasyon duman algılama sistemi olarak kabul edilmektedir. Geleneksel yangın alarmları ötesinde geliştirilmiştir dünyanın herhangi bir başka aspirasyon duman dedektörü daha sertifikaları tutarak.

Hava örneklemeli tip erken yangın algılama sistemi Vesda nasıl çalışır?

Bir  vesda  detektör çok bir elektrik süpürgesi gibidir.  Yangından korunan bir ortamdan gelen havayı emen   vesda  algılama lazer odasından geçen ve örnekleri Havanın kalitesini analiz eder . Yangının ilk oluşumu sırasındaki partikül yapısını takip eder. Algıladığı an uyarıyı verir.

Hava örneklemeli tip erken yangın algılama sistemi nerede kullanılabilir?

Basitçe,  vesda  geleneksel bir duman dedektör sistemi olabilir ki, ama daha fazla esneklik ile her yere monte edilebilir.

Geleneksel sistemler stratejik maksimum koruma sağlamak için yerleştirilecek nerede sistem yüksek dereceli ABS boru iş ağı tarafından iltifat gibi, bizim VESDA sistemleri kolayca erişilebilir konumda monte edilebilir.

Konvansiyonel dedektörler üzerinde VESDA kullanarak ek faydaları simbiyotik yanında mevcut duman algılama ve klima sistemleri çalışma yeteneği ile, tüm hava akımı analizi ve ateşleme noktası hedefleme gibi özellikleri ile daha fazla güvenilirlik ve verimlilik vardır.

 

Bizim VESDA tesisat tasarım dehasıyla ortamları sayesinde geniş çeşitliliği içinde, tavan boşluklarına, soğuk odaları, bilgisayar odaları ve depolama dahil olmak üzere bu. Faydaları ve ayrıntıları yukarıda açılan listeden üzerinden izlenebilir.

Hava örneklemeli tip erken yangın algılama sistemi VESDA  kısaca milyon dolarlık yatırım yapılan data merkezlerinden , çok değerli ekipman depolarına kadar tüm hassas ve değerli ekipmaların korunması için kullanılabilir. Erken yangın algılama sistemidir.

VESDA-E VEP Duman Çekiş Dedektörü (Mainstream ASD)

VESDA-E VES Duman Çekiş Dedektörü (Sektör Adresli ASD)

VESDA-E VEA Merkezi Test ve Bakım ile Minimum Kesinti

VESDA-E VEU Duman Çekiş Dedektörü (En Yüksek Hassasiyetli ASD)

VESDA Lazer Endüstriyel Duman Çekiş Dedektörü (VLI)

VESDA LaserFocus Duman Çekiş Dedektörü (VLF)

 

 

 

VESDA ile çok erken uyarı duman algılamasında devrim yaratan şirket, Açık Alan Duman Görüntüleme Algılama (OSID) ile açık alanlar için duman algılamayı yeniden icat etti. OSID by Xtralis, yangın algılamanın benzersiz zorluklar sunduğu ve çok erken uyarının her zaman öncelikli olmadığı açık alanlar için güvenilir, uygun maliyetli duman algılama sağlar.

 

Yeni nesil Beam dedektör ile karmaşık yüksek tavanlı tüm alanlar için çözümler CMOS Görüntüleyiciye dayalı görüntüleme teknolojisini kullanan OSID serisi, tek bir fotoğraf alıcısı kullanılarak elde edilemeyen hızlı kurulum ve üstün algılama performansı sunar. CMOS görüntüleyici, yüz binlerce fotosele eşdeğerdir. Otomatik kurulum, kurulum süresini saatlerden dakikalara düşürür. CMOS görüntüleyiciler, bina hareketi sorunlarını ortadan kaldırarak algılama hedeflerini (Verici veya Reflektör) bulur ve ona kilitlenir. CMOS görüntüleyici ayrıca, yabancı cisim girişinden ve güneş ışığı doygunluğundan kaynaklanan büyük ölçüde yanlış alarmları en aza indirmeye izin verir.

En basit konfigürasyonunda, OSID-R (Yansıtıcı) , bir görüntüleyici ve bir yansıtıcı kullanır. Kızılötesi ışın kullanarak ışığın karartılması ilkesine göre çalışır ve üstün performans sunan reflektörünün piksel seviyesinde akıllı analiz yapar. Güç ve bağlantı yalnızca görüntüleyicide gerçekleşir ve OSID-R yalnızca karşı duvarda tek bir standart reflektör gerektirir (uzaklaştıkça daha büyük bir reflektör değil).

Bu adımlı modelin yanında, korunan alan içinde karşı duvarda kabaca hizalanmış kablolu veya pille çalışan verici(ler) ile benzer bir CMOS sensörü kullanan OSID-DE (Çift uçlu) vardır. Verici, görüntüleyiciye hem kızılötesi hem de ultraviyole kodlu ışık sinyalleri gönderir. Açık yollu bir cihazda çift ışık frekanslarının yenilikçi kullanımı, OSID-DE'nin gerçek duman ve diğer katı nesneler arasında ayrım yapmasını sağlar. Ani ve geçici toz ve buhar bulutlarına karşı yüksek direnç sunarak yanlış alarmları önemli ölçüde azaltır.

OSID açık alan duman dedektörleri serisi, geniş veya açık alanlarda güvenilir duman algılaması için harika bir paket sunar. CMOS görüntüleme teknolojisinin kullanılmasıyla OSID, yalnızca güvenilir duman algılama sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dedektörün kullanım ömrü boyunca hızlı kurulum ve güvenilir çalışma için tasarlanmıştır. Kurulumcular artık uzun ve maliyetli kurulum süreçleri ve geri aramalarla karşı karşıya kalmıyor; ve son kullanıcılar artık bina hareketiyle ilgili rahatsız edici veya yanlış alarmlardan rahatsız olmazlar; toz veya ışın kesintisi. OSID, tipik olarak yangın geliştirme döngüsünde çok daha sonra başlayan ısı veya alev dedektörlerine güvenilir bir alternatif sunar.

osid beam dedektör
osıd beam
vesda hava örnekleme dedektörü