top of page

VESDA OSID Yeni nesil Beam Dedektör 

osid beam dedektör
osıd beam

Osid  yangının erken algılanması için dumanın  doğru şekilde ve zamanında tespitinde  devrim yaratan şirkettir.

Osid beam dedektörleri honeywell üretimidir. Türkiye içi projelerinizde projelendirme ve uygulama için Platin Teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz. 

Osid Yüksek ve Geniş Kapalı Alanlarda Görüntü Analizi ile Yangın  Dumanı  Algılama Sistemidir.

Osid  yeni nesil kamera analizi ile yangın dumanı algılama çözüm icat etmiştir.

Osid bu çözümü ile klasik beam dedektör ile yangın algılama çözümlerinde çığır açmıştır.

Osid  Xtralis, yangın algılamanın zor olduğu alanlarda erken , güvenli ve hatasız yangın algılama çözümünü çok uygun yatırım ve işletme maliyeti ile sağlamaktadır.  ve çok erken uyarının her zaman öncelikli olmadığı açık alanlar için güvenilir, uygun maliyetli duman algılama sağlar.

Çok yüksek tavanlar , çok katlı yüksek holler , endüstriyel yapılar  , antrepolar , karmaşık ve yüksek iç alanlar için etkin çözümler sunar . 

 

Yeni nesil Beam dedektör ile karmaşık yüksek tavanlı tüm alanlar için çözümler CMOS Kamera ile  görüntüleme teknolojisini kullanan OSID serisi, tek bir fotoğraf alıcısı kullanılarak elde edilemeyen hızlı kurulum ve üstün algılama performansı sunar.

Yeni nesil beam dedektör osid CMOS görüntüleyici, yüz binlerce  ışın tipi algılayıcıya eşdeğerdir.

Otomatik kurulum özelliği ile  kurulum süresini saatlerden dakikalara düşürür.

CMOS görüntüleyiciler, bina yapısal hareket  ve mimari detaylar kaynaklı  sorunlarını ortadan kaldırarak algılama hedeflerini ( Yansıtıcı veya Reflektör ) bulur ve ona kilitlenir.   CMOS görüntüleyici ayrıca, yabancı cisim girişinden ve güneş ışığından  kaynaklanan yanlış alarmları büyük ölçüde  en aza indirmeye izin verir.

En basit konfigürasyonunda, OSID-R ( Yansıtıcı) , bir görüntüleyici ve bir yansıtıcı kullanır. Kızılötesi ışın kullanarak ışığın karartılması ilkesine göre çalışır ve üstün performans sunan reflektörünün piksel seviyesinde akıllı analiz yapar. Güç ve bağlantı yalnızca görüntüleyici için  gereklidir. 

OSID-R yalnızca karşı duvarda tek bir standart reflektör gerektirir ( uzaklaştıkça daha büyük bir reflektör gereksinimi ortaya çıkmaz ).

CMOS sensörü kullanan OSID-DE ( Çift uçlu ) vardır. Verici, görüntüleyiciye hem kızılötesi hem de ultraviyole kodlu ışık sinyalleri gönderir. Açık yollu bir cihazda çift ışık frekanslarının yenilikçi kullanımı, OSID-DE'nin gerçek duman ve diğer katı nesneler arasında ayrım yapmasını sağlar. Ani ve geçici toz ve buhar bulutlarına karşı yüksek direnç sunarak yanlış alarmları önemli ölçüde azaltır.

OSID açık alan duman dedektörleri serisi, geniş veya açık alanlarda güvenilir duman algılaması için harika bir paket sunar. CMOS görüntüleme teknolojisinin kullanılmasıyla OSID, yalnızca güvenilir duman algılama sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dedektörün kullanım ömrü boyunca hızlı kurulum ve güvenilir çalışma için tasarlanmıştır. Kurulumcular artık uzun ve maliyetli kurulum süreçleri ve geri aramalarla karşı karşıya kalmıyor; ve son kullanıcılar artık bina hareketiyle ilgili rahatsız edici veya yanlış alarmlardan rahatsız olmazlar; toz veya ışın kesintisi. OSID, tipik olarak yangın geliştirme döngüsünde çok daha sonra başlayan ısı veya alev dedektörlerine güvenilir bir alternatif sunar.

OSID OSI-10 IR / UV ışın tipi duman dedektörü Honeywell tarafından üretilmektedir. Çift dalga boyu sayesinde tozu ve dumanı ayırt ederek hatalı alarmların önler . Üzerindeki CMOS görüntüleme sensörü ışın sapmalarını kompanse ederek hatasız stabil  çalışma sağlar. 3 farklı hassasiyet ayarı sayesinde ortamdaki rutin duman yoğunluğuna göre alarm eşik seviyeleri belirlenir.  Diğer beam  dedektörlere göre  çok daha dar bir görüş açısı OSID  dedektörün çalışması için yeterlidir. Bu özellik  makine ve tesisat  yoğunluklu karmaşık endüstriyel tesisler için uygundur. 

Osid Beam Dedektör Ürün Seçenekleri

 

 

 

Ana Üniteler 

Osid  Uzun Mesafe Beam dedektör OSI-10 Imager 7° Yatay, 4° Dikey Koruma, min. 30m, max 150m menzil, yalnız standart power emitter ile kullanım, 8mA@1xemitter, 10mA@7x emitter

Osid  Beam Dedektör  OSI-90 Imager 80° Yatay, 48° Dikey Koruma, min. 6m, max 34m menzil (standart güçlü emitter ile), min. 12m, max 68m menzil (yüksek güçlü emitter ile)

 

Osid  Yeni Seri Beam Dedektör  OSE-RE Gelişmiş CMOS Sensör Görüntüleyici Standart IR Dalga Boyu
5-100m Algılama Mesafesi Standart Tek Reflektör  ( Ayrıca yansıtıcı satın almanız gerekmez ) Güneş Işığından Ve Yansımalardan Etkilenmez Bina Hareketlerine Karşı Yüksek Tölerans Alarm Hata Durum LED Göstergesi EN54-12 Vds Onaylı

Yansıtıcılar 

Osid  Yansıtıcı OSE-SP-01 Standart Güçlü Emitter, Dahili Bataryalı

Osid  Yansıtıcı OSE-SPW Standart Güçlü Emitter, 24V DC Harici Beslemeli

Osid  Yansıtıcı OSE-HPW Yüksek Güçlü Emitter, Harici Besleme Girişli, 800mA@24V DC

Osid  Yansıtıcı OSE-HP-01 Yüksek Güçlü Emitter, Dahili Bataryalı

3-D Hacimsel Kapsama

OSID'nin önemli bir avantajı hacimsel kapsama sağlama yeteneğidir. Tek bir görüntüleyicinin görüş alanı içerisine her biri farklı yüksekliklere yerleştirilmiş yedi adede kadar yayıcı yerleştirilebilir. OSID görüntüleyicinin hem yatay hem de dikey geniş görüntüleme açıları, tasarım esnekliği ve ek dağıtım tasarrufu için üç boyutlu alan kapsamına olanak tanır. Diğer hacimsel teknolojilerden farklı olarak OSID, aydınlatma koşullarından, duman renginden, hava akışlarından veya diğer çevresel koşullardan bağımsız olarak tutarlı algılama performansı için mutlak kalibrasyon sağlar.

osıd beam dedektör
osid beam yerleşimi
bottom of page