Hakkımızda

Hakkımızda

Platin Teknoloji kurucularının  elektronik güvenlik sektöründe 1996 yılında başlayan çalışmaları 2005 yılından itibaren  ticari işletme  olarak devam etmektedir.  Platin Teknoloji  Türkiye genelindeki ; Endüstriyel tesislerden Madenlere ,Enerji santrallarından Bankalara , Holdinglerden Plazalara , Alışveriş merkezlerinden  Zincir mağazalara , Plazalardan  Toplu konutlara,  Otellerden kongre ve fuar alanlarına , Marinalardan  Havalimanlarına , Kamu kuruluşlarından belediyelere kadar birçok sektör , Kurum ve kuruluşun Elektronik güvenlik sistemlerinin Dünya standartlarına uygun kurulması ve teknik hizmetlerinin sağlanması sistemlerin uzun yıllar sorunsuz çalışması ve sektörel gelişime destek olmak amacıyla kurulmuştur


Ülkemizdeki Elektronik güvenlik sistemleri kurulum  , bakım onarım ve teknik servis hizmetleri veren firmaların hizmet kalitesi eksiklikleri ve standardizasyon problemleri kaynaklı verilen hizmet kalitesinde problemlerini  fark eden yönetim kurulu daha önce de aynı sektörde çalışmış olmanın vermiş olduğu tecrübe ve avantajları en iyi ve akılcı bir şekilde kullanarak yatırım yapma kararı almışlardır. 

Kurulduğu tarihten bu yana yükselen iş hacmi ile birlikte aralarında Türkiye'nin en büyük özel sektör kuruluşları da olmak üzere Binlerce projeyi başarıyla tamamlayan Platin Teknoloji hizmetlerini HAYAL GÜCÜNÜZÜ AŞAN GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ sloganıyla . İhtisaslaşan Proje ,Şantiye, Satış , Bakım onarım ve Teknik servis Departmanlarıyla 

Dünya çapında kendini kanıtlamış SAMSUNG , GENERAL ELECTRIC , UTC  ,HONEYWELL , ZITON , KILSEN, ARITECH ,COOPER ,BOSCH , APOLLO , SD3 , MOBOTIX , GLOBAL FIRE ,  PANASONIC , PELCO , HID , NORTHERN COMPUTERS  ,DETECTOMAT ,  ROSSLARE V.B binlerce markasıyla .,her geçen gün artan müşteri portföyü , hizmet kalitesi ve standartları yükselten uygulamalarıyla Yangın algılama ve alarm  , Kapalı devre kamera CCTV  , Network tabanlı kamera sistemleri IP CCTV , Güvenlik otomasyonu , Geçiş kontrol , Turnike sistemleri ,  Gaz algılama ,Otomatik yangın söndürme , Anahtar yönetim sistemlerinin entegre çalıştığı çözümler sunarak çalışmalarını tüm Türkiye genelinde   sürdürmektedir.


Dünyada uzun yıllardır uygulanan DANIŞMAN SATICI uygulamasını Ülkemizde il defa  2005 yılında PLATİN TEKNOLOJİ tarafından  uygulamaya başlamıştır. Bu sayede kurum ve kişilerin ihtiyaçlarına uygun ürünlerin maksimum performans ve minumum maliyet ile temini ve işletme maliyetlerinin uygun hale getirilmesi. Uzun yıllar kullanılması  sağlanmaktadır

Platin teknoloji siz müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için konusunda uzman personelleriyle iş tanımları ve yapıları birbirinden bağımsız departmanlara ayrılmıştır.

VİZYONUMUZ: Şirketimizi amacı, teknolojik güvenlik sistemleri alanındaki en ileri teknolojiyi müşterilerimize ekonomik ve kaliteli şekilde sunmak ,Müşterilerimize özel ihtiyaçları tespit edip bu konuda çözümler üretmektir. tesis edilen sistemlere 24 saat teknik servis hizmeti vererek alınan verimin sürekliliğinin sağlanmasıdır.

TEMEL  PRENSİPLERİMİZ.

1 : Kişi ve kurumlara özel problemlere firmamız tarafından standart çözümlerin dışında özel ekonomik ,pratik, teknolojik çözümler sunmak

 2 : Teknolojik güvenlik sistemleri konusunda gerçekleştirilen her projeyi uzun vadeli olarak düşünmek ve teknolojik gelişmelere paralel olarak sistemleri revize ederek müşterilerimizin teknolojinin tüm imkanlarını kullanmasını sağlamak.

3 : Müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamak amaçlı 24 saat tam donanımlı teknik personel ve araçlarla servis hizmeti vermek.

4: Sürekli hizmet ve ürün kalitesini geliştirmek ve bu konuda örnek olmak.

5 : Alarm kontrol merkezi vasıtasıyla müşterilerimizin sistem arızalarını takip etmek ve uzaktan müdahale etmek.

AMACIMIZ: Türkiyede kişi ve kurumların teknolojik güvenlik ihtiyaçlarını kaliteli ,güvenli ve ekonomik ürünler sunarak çözmek. Teknolojinin insanların hayat konforlarının artması için sağladığı kolaylıklardan sorunsuz şekilde faydalanmalarını sağlamak .,Teknolojinin sağladığı faydaların görülmesi ile güvenlik sistemlerde teknolojinin öneminin anlaşılması ve kullanılmasına katkıda bulunmaktır.