top of page

Pilli Sigara  Dumanı Dedektörü

pilli sigara dumanı dedektörü

Pilli sigara dumanı dedektörü, tütün dumanının etkin ve erken bir şekilde algılanmasını sağlayan ve bu sayede kullanıcıları sigara dumanının oluşturacağı olası sağlık riskleri , çevresel etkiler ve kokulardan  koruyan önemli bir antitobacco algılama ve alarm  dedektörüdür..

Pilli sigara dumanı dedektörleri, tütün dumanının zararlı etkilerine karşı korunma amacıyla kullanılmakta olup, özellikle kapalı alanlarda bulunan kişilerin sağlığını korumak için büyük bir önem taşımaktadır.

Tütün dumanı, içerisinde birçok zararlı kimyasal madde bulunduran ve solunum yoluyla vücuda giren bir çevresel etkileri, yüksek hava kirliliği türüdür. Bu zararlı maddelerin uzun süreli maruz kalınması, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu nedenle, tütün dumanının erken ve etkin bir şekilde algılanması, olası sağlık risklerinin minimize edilmesi açısından son derece önemlidir.

Pilli sigara dumanı dedektörleri, bu noktada büyük bir işlev görmektedir. Sigara dumanına hassas optik hücreye sahip  dedektörler ,  hızlı bir şekilde sigara dumanını algılayarak, kullanıcıları hızlıca sesli olarak uyarıp algılama yaptığı alanda sigara içilmesini önlemede yardımcı olarak  sağlık riskleri ve sigaranın dumanının oluşturduğu kötü kokulardan  korur. Bu sayede, kapalı alanlarda bulunan kişilerin sağlığını korumak ve tütün dumanının zararlı etkilerini en aza indirmek mümkün olmaktadır.

Tütünün yanması sonucu oluşan sigara dumanını algılayan pilli dedektörlerin en büyük avantajlarından biri de, kullanımının son derece kolay olmasıdır.

Pilinin takın algılama yapılacak alana monte edin .Tütün dumanını algıladıklarında otomatik olarak siren sesi ie alarm vererek sigara içen kişiyi uyarır. Bu sayede, herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan, sigara kullanan kişi sigara dedektörünün sesinden rahatsız olarak sigarayı bu alanda kullanmaya son verecektir. 

Ayrıca, pilli sigara dumanı dedektörleri, genellikle uzun ömürlü piller ile çalıştığı için, düzenli bakım gerektirmezler. Bu da Sigara dumanı kokusundan kurtulmak için uzun soluklu çözümler arayan  kullanıcılar için ek bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca, Pilli sigara dumanı  dedektörleri genellikle kompakt ve şık tasarımlara sahip olduklarından, görsel endişelerden uzak şekilde kullanıcılar tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Sonuç olarak, pilli sigara dumanı dedektörleri, tütün dumanının etkin ve erken bir şekilde algılanmasını sağlayarak, kullanıcıları sigara kullanımı sonucu oluşan duman ve kokunun oluşturacağı çevresel ve sağlık risklerinden korur. Pilli sigara dumanın dedektörlerinin kullanımı kapalı alanda önlenemeyen sigara içme alışkanlıkları ile etkin mücadele aracıdır.  Dedektörlerin yaygın bir şekilde kullanılması ve bilinçli bir şekilde tercih edilmesi, Çevre ve toplum sağlığı açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Pilli Sigara dumanı dedektörü anti tobacco  optik algılayıcı hücresi ;  Tütün , Tütün mamülleri ve  sigara dumanına  duyarlı olacak şekilde dizayn edilmiştir. 

Pilli Sigara & Tütün  Dumanı Dedektörünün Avantajları 

  • Erken ve etkin sigara  tütün dumanı algılama 

  • Marka bağımsız mevcut alarm sistemleri ile entegrasyon 

  • Üzerine entegre sesli uyarı sireni 

  • Kablosuz kolay montaj 

  • Pil ile uzun süreler kesintisiz sigara dumanı algılama 

Ürünlerimiz Tütün dumanı partikül yapısına uygun algılamak üzere dizayn edilmiştir . Sigara vb ürünlerin kullanımında ortaya çıkan dumanı algılamak sadece bu amaçlar için imal edilmiş sigara – tütün dedektörleri ile mümkündür. Diğer tüm yangın ve duman dedektörleri ile sigara dumanını algılanması için çok yoğun duman gereklidir. İşletmenize özel çözümler için PLATİN TEKNOLOJİ uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

bottom of page