digitex acil durum afet uyarı.jpg

Digitex Toplumsal Acil Durum ve  Afet Uyarı Sistemi

Digitex markası entegre  Afet yönetimi , acil durum seslendirme  ve uyarı siren sistemleri sunar.  IP tabanlı ve alternatif kaynaklar ile haberleşmeyi sağlayan sirenler ile  geniş kapsamlı çözümler sunulabilmektedir.Birincil digitex ürünleri, sirenler kontrolü (dijital harita) ve yüksek güçlü DSE Elektronik Sirenler için grafik arayüzleri olan toplu bildirim için Uyarı Sistemleri'dir.

Standart tekliflerin yanı sıra Platan da özel cihazlar tasarlar ve üretir.Digitex sistemlerinin ana kullanıcıları şunlardır: Sivil Savunma, Yangın Hizmetleri, Tıbbi Kurtarma Ekipleri, Ordu ve diğer kurtarma hizmetleri, endüstriyel tesisler ve ticaret sektörü. Platin Teknoloji tarafında Türkiye ve TÜRK Cumhuriyetlerinde satışı yapılan Digitex ürünleriyle büyüklük sınırı olmaksızın tüm büyük şehirlerin acil durum afet yönetim senaryolarına uygun seslendirme ve siren sistemiyel uyarı çözümleri sunmaktadır. Detaylı bilgi için Platin Teknoloji Uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Yaşanması muhtemel tabii afetler , Savaş halleri , Terör saldırıları , Mega şehirlere özel problemler vb tüm durumlarda Halkın hızlıca uyarılması , Riskin yönetilmesi , Bilgilerin merkezi olarak ulaştırılmasını sağlayan siren ve uyarıların yapılabildiği merkezi çözümler sunmaktayız.
Yapılacak anons ve sirenler hazırlanacak senaryo ve merkezi  afet kontrol birimi tarafından lokasyon bağımsız kontrol edilebilir.
Sistemlerimiz 10.000 kişinin yaşadığı küçük bir kasabadan 20.000.000 kişinin yaşadığı mega şehirlere ve Tüm ülkenin geneline tek merkezden kontrol edilmesini sağlayacak yapıdadır.
Çözüm ortağımız digitexCZK/IP® sistemi, PLATAN yapı ekibinin orijinal tasarımına göre güncel teknolojilere dayanılarak oluşturulmuştur. Bu sistem, veri iletimi için, yalnızca yerel alan ve geniş alan ağları (LAN, WAN) ve şifrelenmiş IP’nin yanı sıra DMR (TDMA) ve NXDN (FDMA) standartlarında analog ve aynı zamanda dijital radyo iletişimi kullanan ilk üreticilerindendir.
digitexCZK/IP® sisteminde, veri ve ses iletimi için IP kullanımı sistemin kolaylıkla oluşturulup geliştirilmesini olanaklı hale getirir ve mevcut analog uyarı sistemleri,
örn. digitexCZK/ FSK, DSP-50, RSSS 2000/3000, MDSA-24, ile entegrasyon sağlar.
Yeni bir Dijital İnsan Uyarı Sisteminin uygulanması „eskisinin değiştirilmesini gerektirmez. Mevcut sistem, digitexCZK/IP® ile entegre edilebilir. Entegrasyon halinde, dijital standartta çalışan hem yeniler hem de mevcut olanlar (analog) dahil tüm sirenler, aynı dağıtıcı masasından çalıştırılır. Bilgisayar ağı ve IP protokolünün kullanımı sayesinde, sistemin çalışması çeşitli erişim seviyelerinde tutulabilir.
digitexCZK/IP®, yapısı Avrupa’da mevcut olan hiyerarşik olanla aynı olması muhtemel sistem düğümlerinden oluşur. Bu durumda, bölgesel, il ve ilçe seçenekleri tercih edilebilir.
digitexCZK/IP® sistemindeki her bir dağıtıcı masası, digitexCZK/IP® yazılımının olduğu bir PC ile donatılmıştır. Ya-zılım, sistemde çalışan tüm alarm noktalarının işaretlendiği bir bölgenin haritasını içerir. Bir dağıtıcı, harita seviyesinden, hem elektronik hem de elektromekanik sistemleri kontrol ve test edebilir. Ayrıca, digitexCZK/IP® sisteminden, aşağıdaki konular hakkında bilgi alabilir: sirenlerle iletişim ya da iletişim eksikliği, besleme (ana / yedekleme), belirli bir görevi yerine getirme (alarmın etkinleştirilmesi, test etme), pil seviyesi, ses rotası verimliliği ve diğerleri. digitexCZK/IP® sisteminin kullanımı basit ve rahattır ve tüm işlemler dağıtıcının masasından uzaktan yapılır.
digitexCZK/IP® sisteminin doğasında olan bir bölüm, DSE serisi modern Elektronik Sirenlerdir. Ses sinyalleri dışında, sesli mesajların yönetim masasından uzaktan ya da bir mikrofon ile yerel olarak canlı gönderilmesini sağlarlar. Ayrıca, DSE sirenleri bellekte depolanan herhangi bir sesli duyuruyu (wav ya da mp3 dosyaları) yayabilir.
digitexCZK/IP® sisteminin içinde, ölçme dönüştürücüleri ve/veya aktüatörleri (örn. meteroloji istasyonları, gaz dedektörleri, kirlenme dedektörleri, su seviyesi göstergeleri, kapılar, kumanda ekranları, ışık sinyalleri veya yanma gazı boşaltma sistemi, vb) bağlamak mümkündür.