ziton

UTC Carrier Ziton Yangın Algılama ve İhbar Ekipmanları

UTC Carrier Fire & Security’ nin  önde gelen markalarından   Ziton  Türkiye genelinde Platin teknolojinin yaygın ağıyla  sunulmaktadır.

Adresli sistemlerde algılama elemanlarının bağlandığı loop  hatlarına bağlanabilir optik ,ısı ,ve kombine  yangın algılama dedektörleri , input ve output modülleri , ihbar butonları , adreslenebilir sirenler bulunmaktadır.. Loop hattının sayısı ve kablolama mesafesi kullanılan panele bağlıdır. Herbir loop hattına 127 adet adresli yangın algılama ekipmanı bağlanabilmektedir.   Loopta bulunan algılama elemanları kendi içerisinde yazılımsal bölgelere ayrılabildiği gibi her bir algılama elemanı üzerinde barındırdığı adresleme yazılımı sayesinde panel tarafından bireysel olarak algılanabilir. Yani herhangi bir dedektör algılama yaptığında dedektörün yeri bireysel olarak panel üzerinden yada opsiyonel olarak kullanabilen binanın projelerinin yüklendiği pc üzerinde tespit edilebilir. Konvansiyonel sistemler ve adresli sistemler uygulama yerlerine göre seçilip boyutlandırılmaktadır. 

UTC  Carrier yangın algılama markalarından  Ziton , Kilsen , Aritech Serisi Yüksek teknoloji ekipmanlarının  Türkiye geneli sistem çözümlerini Platin Teknoloji ve distribütörler ile  sektörde 20  yılı aşkın süredir projelendirme ve uygulama tecrübesine sahip mühendisler ve teknik ekipleri tarafından sağlanmaktadır.

Zıton Yangın Alarm Sistemleri Fark Yaratan Özellikleri 

•Basit ve kullanışlı ön panel kontrolü

• Hızlı sistem kurulumu ve konfigürasyonu

• Artan otomatik programlama özelliği

 • Son değişiklikleri geri alma özelliği

 • Çevrim dışı programlama ve USB cihazına konfigürasyon dosyasını yükleyebilme

• Kolay konfigüre edilebilen tercihli kartlar ve modüller

• TCP/IP üzerinden uzaktan bakım ve hata tespit edebilme

 • 72 saate kadar standby süresi

• Grafiksel EN54 uyumlu simge destekli LCD ekran

• Kolay değiştirilebilen dil seçenekleri

• Yüzey / gömme * / 19” rack* montajı

Tek panelli uygulamalardan küçük/orta ölçekli network gerektiren uygulamalara kadar üstün performans Özellikleri

 

Ziton  adresli yangın algılama sistemlerinin  avantajları

1- İnteraktif Adresli sistemlerde alarm ,arıza v.s bilgilerin geldiği dedektörün bulunduğu yerin net bilgisine ulaşılabilmektedir. Konvansiyonel sistemlerde bölge ( kat ) bilgisi gelmektedir. Dedektörün net yeri içi bölgenin kontrol edilmesi gereklidir.

2- Adresli sistemlerde  dedektörlerin alarm, hata, kayıp, arıza, kalibrasyon bilgileri panel üzerinden noktasal olarak görülmektedir.

3- Adresli sistemlerde herbir kablo hattı üzerinden 127 ekipman çalıştırılabilmektedir. Konvansiyonel sistemlerde bu sayı 20 - 25  dedektör ile sınırlıdır.

4- Adresli sistemlerde kablolama hattındaki problemde sistem çalışmaya devam etmekte olan problemin nerede olduğu hakkında bilgiye ulaşılmasını sağlamaktadır.Konvansiyonel sistemlerde hattın kopuk olduğu yerden sonraki kısmı tamamen devre dışı kalmaktadır.

5- Adresli sistemlerden input modül, output modül , siren modülü v.b ekipmanlar loop hattı üzerinden çalışabilmektedir. Konvansiyonel sistemlerde panel üzerinden genel alarm ve hata bilgileri alınabilmektedir.

6- Adresli sistemlerde yangın anında devreye girecek geniş kapsamlı  alarm senaryoları uygulanabilmektedir

Özetle Büyük ve orta ölçekli projelerde modüler yapısı ve teknolojisi sayesinde düşük altyapı , işletme ve ilkyatırım  maliyetleriyle çözümler sunmaktadır.

 

Ziton  ZP3 Serisi Network Kontrol Panelleri

ZP3 kontrol panelleri  birbirleriyle network olabilen, her biri 127 x  XX  adet adreslenebilir cihaz destekleyen 1, 2 ve 4 loop kapasiteli ZP3 serisi yangın alarm panellerine sahiptir. Ziton ZP3 yangın alarm panelleri hem  ZX serisi algoritma tabanlı, interaktif hem de ZP serisi analog adreslenebilir saha elemanlarıyla uyumludur. Bu paneller orta ve büyük ölçekli sistemler için gerekli network haberleşmesini yerine getirecek arabirimlerine, fiberoptik ve IP tabanlı haberleşme imkânlarına da sahiptir. ZP3 kontrol panelleriyle uyumlu tekrarlama panelleri, bilgisayarlı grafik izleme yazılımları ve otomasyon sistemlerine entegrasyon için kullanılan arabirimler de opsiyonel olarak sunulmaktadır. Panellere eklenebilecek kartlarla ilave giriş/çıkış devreleri oluşturulabilmekte, panel tipi printerler bağlanabilmektedir.

Ziton MODULA Stand-Alone Kontrol Panelleri

MODULA serisi kontrol panelleri 1 loop’tan başlayarak 8 loop’a, toplamda 1016 adres kapasitesine kadar modüler olarak genişleyebilecek yapıdadır. Aynı zamanda 48 zona kadar konvansiyonel algılama devrelerini de desteklemektedir. ZP serisi olarak adlandırılan analog adreslenebilir saha elemanları ile uyumludur. Geniş LCD ekranı, alarm zon ledleri ve kolay programlama alternatifleri ile orta ve küçük ölçekli uygulamaların her türlü yangın algılama ihtiyacını eksiksiz bir şekilde karşılamaktadır.

Çok Sensörlü Algoritma Tabanlı, İnteraktif Yangın Dedektörleri

ZX 832 algoritma tabanlı, interaktif yangın dedektörleri sahip oldukları mikroişlemci ve algoritmaları kullanarak sensörlerinden gelen duman ve sıcaklık seviyesine bağlı olarak alarm kararını üretirler. ZX832 Dedektörler alarm kararını tamamen kendi bünyelerinde üreterek, herhangi bir analog değerin panele gönderilmesi ve orada değerlendirilmesine ihtiyaç duymazlar. Kullanılan algoritmalar sayesinde hatalı alarmlar engellenmekte ve olası gerçek alarmlar daha hızlı tespit edilebilmektedir.

Tek ve Çok Sensörlü Ziton Analog Adreslenebilir Yangın Dedektörleri

ZP3   ve MODULA  Ziton kontrol panelleriyle uyumlu, optik duman ve iyonizasyon duman dedektörlerinin yanısıra optik duman ve sıcaklık sensörleriyle kombine edilmiş çok sensörlü detektörler ile hem sabit sıcaklık hem de sıcaklık artış hızı olarak programlanabilen noktasal sıcaklık dedektörlerine sahiptir. Dedektörler tarafından ölçülen analog değerler kontrol paneline algılama hatlarıyla sürekli gönderilmekte ve alarm, arıza durumlarına kontrol panellerinde yüklü algoritmalar vasıtasıyla karar verilmektedir.

Adreslenebilir Ziton  Giriş, Çıkış ve Denetim Modülleri

Konvansiyonel tip dedektör ve butonların adreslenebilmesi, fan ve damper gibi duman kontrol cihazlarının, sprinkler sistemlerinin alarm ve arıza sinyallerinin izlenmesi için izleme amaçlı modüllerinin yanı sıra, sesli/ışıklı alarm cihazları, sesli tahliye sistemleri, duman kontrol cihazlarının ve diğer bina kontrol sistemlerinin belirlenmiş yangın senaryolarına uygun olarak aktivasyonu için gerekli çıkış modülleri ve kısa devre izolatör modülleri analog adreslenebilir ürün grubu içinde yer almaktadır. Ziton modülleri pano içi ray montajına uygun olarak özel dizayn edilmiştir, küçük boyutlarıyla tesisat ve montaj kolaylığı sağlamaktadır.

Ziton Adreslenebilir Sesli/Işıklı İkaz Cihazları


Adreslenebilir sesli/ışıklı alarm cihazları ZP3 ve MODULA kontrol panellerinin adreslenebilir loop hatlarıyla uyumludur. Düşük akım tüketimine karşın yüksek ses üretme kapasitesine sahip adreslenebilir bu cihazlardan 124 tanesi dedektör ve modüller ile birlikte aynı loop hattına bağlanabilir ve yeterli düzeyde ikaz işlemlerini gerçekleştirebilirler.  Bu cihazların en önemli özelliklerinden biri bireysel olarak aktif edilebilmelerinin yanı sıra besleme için ayrıca kablo ihtiyacı göstermemesidir.  Adreslenebilir ikaz cihazları içlerindeki test mikrofonu sayesinde self-test işlemlerini de kendi başlarına yapabilmektedirler.

Kendinden Emniyetli Ziton Dedektör, Buton ve Modüller

Yanıcı, patlayıcı malzemelerin bulunduğu endüstriyel ortamlarda güvenli bir şekilde yangın algılaması yapmak için tercih edilecek yöntemlerden biri de Kendinden Emniyetli (IS) cihazlar kullanılarak yapılacak uygulamalardır.   ZP3 ve MODULA serisi panellerin adreslenebilir loop hatlarına bağlanabilen arabirimleri, galvanik bariyer, kendinden emniyetli tek ve çok sensörlü dedektörler, buton ve giriş modüllerinden oluşan tam bir ürün grubunu sunmaktadır. Kendinden emniyetli bariyer, dedektör ve sesli/ışıklı ikaz cihazları ia sınıfı patlayıcı ortamlar için alınmış ATEX sertifikasına sahiptir.

zıton yangın paneli ve ekipmanları

Ziton Yangın Algılama ve Alarm Ürün yelpazemiz 

 

ZP720-3 Analog Adreslenebilir Sıcaklık Dedektörü

ZP720-3P Analog Adreslenebilir Sıcaklık Dedektörü

ZP730-2 Analog Adreslenebilir Optik Duman Dedektörü

ZP730-2P Analog Adreslenebilir Optik Duman Dedektörü

ZP732-2 Analog Adreslenebilir Optik Duman ve Sıcaklık Dedektörü

ZP732-2P Analog Adreslenebilir Optik Duman ve Sıcaklık Dedektörü

ZX832 Algoritma Tabanlı İnteraktif Optik Duman ve Sıcaklık Dedektörü

ZX832-3P Algoritma Tabanlı İnteraktif Optik Duman ve Sıcaklık Dedektörü

ZP7-IB İzolatörlü Tip Dedektör Soketi

ZP7-IB-P İzolatörlü Tip Dedektör Soketi

ZP7-RB1 Röleli Tip Dedektör Soketi

ZP7-SB1 Sıva-üstü Tip Dedektör Soketi

ZP7-SB1-P Sıva-üstü Tip Dedektör Soketi

Z-RL4 Paralel İhbar Lambası

ZP755B-2P Analog Adreslenebilir Buzzerli Detektör Soketi - 90dBA, Beyaz

ZP-755B-2W Analog Adreslenebilir Buzzerli Detektör Soketi - 90dBA, Beyaz

ZP755BV-3 Analog Adreslenebilir Soket Tipi Siren - Flaşör, 90dBA, Beyaz

ZP755-COV-R ZP755B Serisi Soket Tipi Sirenler için Kapak, Kırmızı

ZP755-COV-W ZP755B Serisi Soket Tipi Sirenler için Kapak, Beyaz

FDD710 Kanal Tipi Duman Dedektörü Muhafazası, Tek Borulu

FDD710LP FDD710 için Uzatma Borusu, 1,5m

FDD710MB FDD710 için Montaj Braketi, Düzgün Olmayan Kanal Biçimleri için

ZITON Adreslenebilir Yangın İhbar  Butonları

ZP785-3 Analog Adreslenebilir Yangın İhbar Butonu

Z-CPSB-1 ZP785-3 için Sıva-üstü Montaj Kutusu

ZP787-3 Harici Tip Analog Adreslenebilir Yangın İhbar Butonu

ZITON Adreslenebilir İzleme ve Kontrol Modülleri

A45E-2 Analog Adreslenebilir Minyatür Kontak Denetim Modülü

A50E-2 Analog Adreslenebilir Minyatür Röle Modülü

A51E-2 Analog Adreslenebilir Minyatür Röle Modülü, 220V

A60E-2 Analog Adreslenebilir Minyatür İzolatör Modülü

A70E-2 Analog Adreslenebilir Konvansiyonel Zon Denetim Modülü

ZP752-2 Analog Adreslenebilir Sesli/Işıklı Alarm Kontrol Modülü

ZITON Adreslenebilir Sesli ve Görsel Alarm Cihazları

ZP-755HA-2P Analog Adreslenebilir Elektronik Siren, 102dBA, Beyaz

ZP-755HA-2R Analog Adreslenebilir Elektronik Siren, 102dBA, Kırmızı

ZP-755HA-2W Analog Adreslenebilir Elektronik Siren, 102dBA, Beyaz

ZP-755HAV-2R Analog Adreslenebilir Elektronik Siren - Flaşör, 102dBA, Kırmızı

ZP-755HAV-2W Analog Adreslenebilir Elektronik Siren - Flaşör, 102dBA, Beyaz

ZP755R-2R Analog Adreslenebilir Oda Tipi Siren, 90dBA, Kırmızı

ZP755R-2W Analog Adreslenebilir Oda Tipi Siren, 90dBA, Beyaz

ZP755V Analog Adreslenebilir Flaşör

ZP755V-P Analog Adreslenebilir Flaşör

ZP755W-2R Analog Adreslenebilir Harici Tip Siren, Kırmızı

ZP755WV-2R Analog Adreslenebilir Harici Tip Siren - Flaşör, Kırmızı

SPB-2R ZP755-2 ve 3 Serisi Analog Adreslenebilir Siren - Flaşörler için Soket, Kutup Beyazı

SPB-2R ZP755-2 ve 3 Serisi Analog Adreslenebilir Siren - Flaşörler için Soket, Kırmızı

ATS Grafik Yazılımı

ATS8600 2 adet ZP2 Alarm Kontrol Paneline kadar

ATS8640 Yangın Alarm Driver Yükseltme Yazılımı - Sistem için sadece 1 adet

ATS8645 ZP2 İlave Alarm Kontrol Panel Yazılımı

ATS8610 25 ZP2 Alarm Kontrol Paneli Yazılımı

Tüm Türkiye Geneli UTC Ziton Yangın Algılama ve Alarm Sistemi Çözümleri Platin Teknoloji'de .