top of page
x-ray bagaj arama.jpg

X-RAY Paket Çanta Kontrol Cihazı

x-ray ve metal dedektörleri onlarca yıldır hayatımızda güvenlik uygulamalarının vazgeçilmez ve etkin  yardımcılarıdır.
Ve biz çoğunlukla yan yana duran bu cihazların adlarını birbirinden ayırt edemiyoruz.
Çantaları konulup içeriklerinin hızlıca kontrol edildiği  cihaz : x-ray
Metalleri bırakıp  kişilerin içinden geçtiğiniz kapı : Metal dedektörü  olarak tanımlanır. 

Çantalarınızın içinde ne olduğuna dair bir resim oluşturmak için kullanılırlar ve güvenlik personelinin şüpheli görünen her şeyi zahmetsiz şekilde kontrol etmesine izin verir.
Bagajın içinden geçtiği kabinin bir  tarafından gönderilen X-ışınları, karşı taraftaki bir çift dedektör tarafından yakalanır. Çantanız kurşun kaplı perdelerden içeri girerken bu X-ışınlarının yolunu keser ve taşıdıkları enerjinin bir kısmını emer. Bu, eşyalardan geçen X-ışınlarının doğrudan geçip gidenlerden daha az enerjiye sahip olduğu anlamına gelir.
X-ışınları ilk plaka benzeri dedektöre çarptığında, enerjileri ve konumları kaydedilir. İkinci dedektöre doğru devam ederler, ikinci dedektör sadece yüksek enerjili X-ışınlarını toplar. Makine, iki dedektörün çıktılarını karşılaştırarak, yalnızca nesnelerin konumunu değil, aynı zamanda kabaca görüntüsü , içeriğini  ve yoğunluklarını da gösteren bir görüntü oluşturabilir.
Kağıt, yiyecek ve patlayıcı gibi organik maddeler turuncu, metaller ve cam için mavi veya yeşil kullanılır. Malzeme ne kadar yoğun olursa, renk o kadar koyu olur.
Bu cihazlar radyoaktiftir . Çevreye zararı önlemek için tüm yüzeyi ve bantın girişindeki kauçuk parçalar bile kurşun ile kaplanmıştır. 

 

Kamu kurumlarından ,  Ticari işletmelere kadar bir çok işletmede güvenlik risklerini ziyaretçilerin kısa zaman içerisinde  yanlarındaki çanta, bagaj v.s eşyalarının fiziksel müdahale olmadan incelemesi ve riskli durumların işletme sirkülasyonuna zarar vermeden tespit edilmesini sağlar .

Örnek:  X- ray cihaz incelemesi (Türkiye geneli tüm  İşletmenize en uygun ürünün tespiti için Platin Teknoloji mühendislik departmanımızla irtibata geçebilirsiniz.)

- HI-SCAN 6040-2is

- Önemli özellikler

- Kompakt yapı

- 35mm çelik penetrasyon

- Kolay kurulum için esnek tasarım

- Dual görüntüleme  teknolojisi

- Artan verim

- Operatör dostu arayüzü

- Standart ve yüksek çözünürlüklü mevcuttur

  HI-SCAN 6040  çanta ve kişisel eşyalarına toplum ve işletme menfaatlerini  korumak için tarar . Algılama  noktalarında otomatik patlayıcı algılama için gelişmiş bir çift bakış sağlayan  X-ışını muayene sistemidir. Otomatik patlayıcı maddeleri tespit için  güvenilir yapıdadır , yüksek kaliteli çift görünümü görüntüler obje oluşturmak için kanıtlanmış Heimann X-ray teknolojisini kullanır. Böylece katı ve sıvı patlayıcı maddelerin tespiti rahatlıkla yapılabilmektedir.

  X-ray sisteminin sağladığı görüntüler ile  daha kolay operatör ekranından  tehdit ve tehlikeli veya yasa dışı nesneleri tanımlama  yapılmasını sağlar. Kullanıcı dostu bir arayüz sağlayan modern, ergonomik bir tasarım sunuyor.

  Kompakt  model olan HI-SCAN 6040 x-ray cihaz bagajı aramalarında  güvenilir, verimli bir operasyon  sağlamak uygun yapıdadır.Alan gereksinimi sınırlı olduğu için çok dar alanlarda yapılan operasyonlar için uygundur . 

bottom of page