top of page
wc ipli panik alarm butonu

WC ,  Banyo  ve Tüm Islak Hacimler için İpli  Panik Alarm Sistemleri

Islak hacim engelli wc çağrı butonu sistemi ile lavabo wc ve banyolardaki olası düşme , bayılma v.b durumlarda dışarıdan yardım istemek için ipin çekilmesi ile aktif edilir ve görevliyi ses ve ışıkla uyararak acil  yardımın hızlıca gelmesi sağlanır.

engelli wc çağrı panik  butonu , kablolu , kablosuz ve merkezi sisteme entegre edilecek şekillerde alternatifleri bulunmaktadır.  

 

Neden İpli Çağrı Butonu  ıslak hacim alanlarda bulunmalı ?

Engelli , engelsiz tüm bireylerin yalnız kaldıkları alanlarda yaşayacakları olası sağlık problemleri , düşme vs durumlarda hızlıca yardım istemleri için etkin, hızlı ve ekonomik çözüm sağlar ipli çağrı panik butonları 

İpli çağrı butonlarının sadece Yaşlı , hasta  ve engelli  bireylerimizin yaşamlarını tüm alanlarda konforlu ve güvenli sürdürmeleri için alınması gerekli önlemlerden  görülmesi hatadır. Tüm bireylerin ihtiyacı olabileceği dikkate alınmalıdır.  

 İpli Engelli Wc Çağrı Panik Butonları Nasıl Konumlandırılmalı  ?

Tuvalet  ve Banyo gibi Islak hacim alanlarda eksiksiz tüm kabinler için olası en uzak noktadan  ve düşme anında bile ulaşılabilecek bir noktaya konumlandırılmalıdır. 

 İpli Engelli Wc Çağrı Panik  Butonuna  Alarm Anında  Kim Müdahale Etmeli  ?

Olası bir panik anında ipli çağrının kullanılması ile alarm devreye girecektir. bu durumda 7/24 güvenlik hizmetinin bulunduğu işletmelerde güvenlik görevlilerine sesli ve ışıklı uyarı ile aktarılması gereklidir.Güvenlik görevlileri sağlık ekibi ile acil müdahaleyi hızlıca koordine edecektir.  Mecbur olmadıkça olası arıza risklerinden dolayı kablosuz sistemlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz. 

Sağlık & Güvenlik Görevlisi Bulunmayan Alanlarda İpli Çağrı Kullanımı Nasıl Olmalı  ?

Kamuya açık alanlarda ıslak hacim alanı dışında duyulabilecek ses ve ışıkla uyarı sağlanması ve üzerinde alarmın niteliğini belirten bir uyarı yazısı ile kullanılabilir. 

Evlerde  İpli Çağrı Panik Butonu Kullanımı Nasıl Olmalı   ?  Bir alarm  sistemi ile entegre edilmesi olası bir alarm durumunda çağrı merkezi veya ev halkına mesaj vb şekilde alarm bilgisinin ulaşmasının sağlanması ile etkin kullanım sağlanmış olacaktır. 

Kablosuz Tuvalet ve  Banyo İpli  Panik Alarm Sistemleri

wc ipli alarm butonu

Kamu hizmeti veren alanlar ile İnsanların topluca yaşadıkları ;

Hastane , sağlık ocakları vb tesisler

İş merkezleri , plaza , AVM , mağaza vb alışveriş alanları

İstasyon , Gar , havalimanı vb. alanlar

muhtelif binalar Genel alanlar ve özellikle WC , Banyo gibi özel alanlardaki acil durum ve sağlık risklerinde ilgilere hızlıca bilgi aktarılması ve etkin müdahale edilmesin sağlayan panik butonu  alarm ve ihbar sistemlerini platin teknoloji uzmanları sağlamaktadır.

Mevcut binalarda uygulama için kablosuz çözümler . Özellikle otel, tarihi bina vb kablo çekilmesinin mümkün olmadığı projelerde kablosuz wc ipli çağrı çözümleri. 

256 adet oda kapasitesi 

2 yıl pil ömrü

Yedek akü ile 7/24 kesintisiz çalışma 

Sesli Işıkli ve oda isminin belirtildiği lcd ekran 

Şifreli resetleme 

Alarm hafızası

Olay hafızası

Sağlık alarmı ,Panik alarm entegrasyonu

Bağımsız binalar için çağrı merkezi bağlantısı 

Islak hacim wc ipli  çağrı buton sistemi ve merkezi alarm yönetim yazılım

bottom of page