top of page
tuvalet de düşme çağrısı için ipli çözüm

Engelli Tuvaleti İpli Acil Durum Çağrı Aparatı 

Engelsiz yaşam için oluşturulan erişilebilir tuvaletlerde acil durum çağrı aparatı, klozetten ve yere düşüldüğünde yetişilebilecek şekilde, iple çekilerek çalıştırılabilir özellikte projeye özel dizayn ve imal edilmektedir. Acil durum çağrı aparatı 2 parçadan oluşmaktadır.

1. ipli buton : klozetin iki tarafında tavandan sarkacak şekilde yerden ortalam 75 cm yüksekliğinde ve aralarındaki boşluk 60-70 cm olacak şekilde 

 

2. Acil durum çağrı ipi : Tuvaletin tüm duvarlarında  yerden 30 cm ile 50 cm arasındaki yükseklikte olacak şekilde konumlandırılmaktadır. 

 

Tuvaletin duvarlarında yapılacak ipli acil durum çağrı butonu ve  aparatı, tuvaleti kullanırken rahatsızlanarak veya başka nedenlerle yere düşen kişilerin, tuvaletin her tarafından yetişebilmesini amaçlamaktadır.

 İpli Çağrı Butonu Alarmına Kim Müdahale Etmeli  ?

Olası bir panik anında ipli çağrının kullanılması ile alarm devreye girecektir. Kapı üzerinde aktif olacak uyarı ile çevresel yardım sağlanabileceği gibi  7/24 güvenlik hizmetinin bulunduğu işletmelerde güvenlik görevlilerine sesli ve ışıklı uyarı ile aktarılması gereklidir.Güvenlik görevlileri sağlık ekibi ile acil müdahaleyi hızlıca koordine edecektir.  

Sağlık & Güvenlik Görevlisi Bulunmayan Alanlarda İpli Çağrı Kullanımı Nasıl Olmalı  ?

Kamuya açık alanlarda ıslak hacim alanı dışında duyulabilecek ses ve ışıkla uyarı sağlanması ve üzerinde alarmın niteliğini belirten bir uyarı yazısı ile kullanılabilir. 

Evlerde  İpli Çağrı Panik Butonu Kullanımı Nasıl Olmalı   ?  Bir alarm  sistemi ile entegre edilmesi olası bir alarm durumunda çağrı merkezi veya ev halkına mesaj vb şekilde alarm bilgisinin ulaşmasının sağlanması ile etkin kullanım sağlanmış olacaktır. 

Engelli Tuvaleti İpli Acil Durum Panik Buton ve  Çağrı Aparatı 

Uygulama Örnekleri

Acil durum çağrı ipi
panik  alarm çağrı ipi
bottom of page