top of page
talentum alev dedektörğ

Talentum Alev Dedektörünün Mucidi

Talentum® hikayesi, mucit Andrew Broadbent'in babasın tarafından  başladı; Bir tekstil amiri, yerel yangın servisinin işyerinde bir armatür haline geldiğini hissetti. Geleneksel duman dedektörleri, tozlu değirmen ortamıyla baş edemedi ve bu da sık yanlış alarmlarla sonuçlandı. Bu durum, yangın servisini acil durumlardan uzaklaştırma veya alarmın ciddiye alınmayacağı bir “ağlama kurdu” senaryosu yaratma konusunda gerçek bir risk arz etti.

Andrew, bir tekstil deposundaki bir yangının ilk kanıtının duman olmadığını, kıvılcım olacağını ve böylece alev algılama için dünyanın ilk arka görüş kızılötesi cihazını geliştireceğini biliyordu. 27 milisaniyede bir titremeyi algılayabilen, aynı zamanda dünyanın en hızlısı olur .

Bu kadar hızlı bir algılama ve bu kadar saygı gören Talentum® çözümü, BLOODHOUND Projesi'nin 1000mph'lik yeni bir arazi hızı rekorunu belirlemesi, Talentum®'u alev algılama cihazı olarak seçti. .

BLOODHOUND Projesi ekibi gibi, iddialıyız ve hala ayakta durduğumuza inanmıyoruz. Talentum® sürekli gelişiyor ve olağanüstü yüksek toz ortamları için Test Hava Arıtma kiti gibi yeni özellikler zaten planlanıyor. Talentum® ile bir adım önde risk altındasınız ve siteleriniz ve varlıklarınız güvende tutuluyor.

Türkiye geneli Talentum alev dedektör çözümleri için platin teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz. 

Özellikleri 

Kapalı ve açık alanlar için kullanılabilir

Aleve dayanıklı, patlamaya dayanıklı ve yüksek ortam sıcaklığı seçenekleri

Sahte alev kaynaklarına en yüksek bağışıklığı veren iç kendi kendine test yeteneği

Hidrojen ve diğer inorganik yakıtlar gibi yakıtlardan görünmeyen alevleri tespit eder.

Rüzgar, hava akımı ve güneş ışığının etkilerine karşı bağışıklık

 

Talentum® Nerede Yapar?

Talentum® buhar, duman ve tozun yaygın olduğu ortamlar ve endüstriler için mükemmeldir. 

 

Tarım

Otomotiv

Uçak Askıları

Havacılık Onarımı

Yatak Dolguları

Biyokütle Depolama ve İşleme

Kimyasal bitkiler

Kömür Elleçleme ve Frezeleme

Kompresör İstasyonları

Kurutucular

Toz Toplama ve Filtreleme

Motor Odaları

Keçe imalatı

Yakıt Yükleme Rafları

Jeneratörler

Yüksek Gerilim Donanımları

LNG / LPG Üretimi

Askeri ve Denizcilik

Nükleer ve Nükleer Olmayan Santraller

petrokimya

İlaç Üretimi

Baskı

Rafineriler

Sprey Kabinleri

Depolama tankları

Tüneller

Atık Geri Dönüşümü

Ağaç işleme 

 

Talentum alev dedektörü bir alev tarafından üretilen ısıyı ve ışığı algılar.

Kızılötesi (IR) algılama teknolojisini kullanarak alevler toz, buhar ve duman gibi elementler aracılığıyla tespit edilebilir; Ayrıca rüzgâr veya hava akımı etkilerine karşı da bağışıktırlar. Bir ultraviyole (UV) sensörünün eklenmesiyle, bir alev detektörü, güneş ışığı gibi yanlış sinyallere karşı yüksek derecede bağışıklık kazanır. Dedektör içindeki optik sensörler alevler tarafından yayılan IR ve / veya UV radyasyonu alır. Dedektör içindeki işlemci optik sensör sinyali dalga formlarını analiz eder ve alevleri temsil edip etmediklerini belirler ve eğer öyleyse bunları kabul eder. Eğer sinyaller alevler için iç algoritmalarla uyuşmuyorsa, yanlış kaynak olarak kabul edilir ve reddedilir.

 

Talentum® Dual IR

Talentum® Triple IR

Talentum® UV / Çift IR

 

Ürün Ömrü

Ürünlerimiz dünyadaki insanları ve mülkleri yangın riskinden korur, çok ciddiye aldığımız bir sorumluluktur. Talentum  10 yıl sonra rutin detektörlerin değiştirilmesini önerir.

bottom of page