top of page

Taşınabilir Yastık Altı Acil Durum Uyarı Alarm Cihazı
Sesi Titreşime Çevirir

taşınabilir yastık altı uyarı

Uyku halinde iken sağır ve işitme güçlüğü çeken engelli bireyler günlük hayatta kapı zilini duyamadığı gibi ,Yangın ve tahliye gerektiren afet vb acil durumlarda siren seslerini  duyamazlar . 

Taşınabilir cihazlar ile ortam sesinin belli şiddetin üzerine çıkması durumunda yastık altına yerleştirilen titreşim sağlayıcı vibrasyon  pet  aktif olur ve  uyarı sağlar.   

Belli bir şiddetin üzerindeki gürültüler , sesler ile aktif olur ve yastık altında bulunan uyarı cihazı titreşim ile uyarı sağlar . 

Olası yangın alarmını duymakta  zorlanacak duyma engelli yada az duyan  çok sayıda insan bulunmaktadır. Diğer engelli bireyler gibi duyma engelli bireylerin acil durumda uyarılması gereksinimi önemsenmemektedir. 

Acil durum tahliyelerinden işletme müdürlerinin  klasik cevapları “itfaiye gelince işitme engellileri tahliye edeceğiz ” 

Duyma engelli bireyleri diğer bireyler ile aynı anda yangın sirenlerinin aktif olması ile haberdar edemez miyiz .  

Tüm alanların engelli ve engelsiz bireylere erişilebilir olmasını sağlamak ve acil durumlarda dışarıdan destek almadan hızlıca tahliye edilmesini sağlamak yasal , vicdani ve insani görevimiz olmalıdır.

Bu cihaz çevresel sesleri takip ettiği gibi uyanma güçlüğü çekenler için alarm olarak kullanılabilir. 

Cihaz taşınabilir olmasından dolayı kişisel kullanılabileceği gibi. Otel , konuk evi , huzurevi , bakımevi vb alanlarda güvenle kullanılabilir.

CE onaylıdır ve EN 61000-6-1: 2001 gibi yürürlükteki tüm İngiliz ve Avrupa standartlarına göre test edilmiştir.

bottom of page