top of page

Supra Anahtar Saklama Kutuları

Supra araba anahtarı saklama kutusu ile Servisler ve galerilerdeki anahtar kaybolma sorunlarına çözüm . 

araç anahtar kutusu
supra anahtar kutusu

Anahtar Kutusunun Tarihçesi

İlk kilit kutusu 65 yıldan uzun bir süre önce Supra'nın kurucusu Delbert Williams tarafından icat edildi. Bir emlak uzmanı olan Delbert, müşterilere evleri göstermek için anahtarların peşinden koşmaktan bıkmıştı. Yale® bisiklet kilidinden ve kumdan dökme alüminyum kaptan bir anahtar kutusu yaptı. Çok ilkel olmasına rağmen, bu kilitli kutu amacına iyi hizmet etti - satılık evlere girmek için acentelerin liste anahtarlarını arama ihtiyacını ortadan kaldırdı. Bu anlık tek tuşla erişim sağlanarak, ilk Supra keybox doğdu.   

 

Toplumumuz, Delbert'in Supra'yı kurduğu 1955'ten bu yana değiştiğinden, sektör, aynı zamanda hesap verebilirlik sağlayan daha güvenli anahtar kutuları talep etti. 1990'da ezici bir başarı ile ilk elektronik tuş kutusu – Supra Advantage Express – tanıtıldı.   

 

2002 yılında iBox'un piyasaya sürülmesiyle, emlakçılar kutulara bir kızılötesi sinyal "ışınlayabildiler". Bluetooth® kablosuz teknolojisi, Bluetooth iBox ile 2010 yılında hatta eklendi, böylece Bluetooth akıllı telefonlar, başka bir donanıma ihtiyaç duymadan iBox BT ile doğrudan iletişim kurabilir. 

 

Supra anahtarlar ve yönetim sistemleri

Kilit kutuları geliştikçe, onları açan anahtarlar da gelişti. Orijinal mekanik anahtarlar, kaybolursa bulunup yetkisiz kişiler tarafından kullanılabildiği için hızla terk edildi. 1990'da pille çalışan EntryCard, bir telefon hattı üzerinden sesli tonlar aracılığıyla iletişim kurarak yetkilendirme için Supra'nın ilk veri yönetim sistemi olan LENI'ye veri gönderdi. EntryCard SupraCard ve SupraKEY'e dönüşürken, LENI yerini KIM'e ve şimdi de veri yönetimine yönelik İnternet tabanlı portal olan SupraNET'e bıraktı.

 

2000 yılında eKEY for Palm®'ın parolası “Cep telefonunuzu anahtarınız olarak kullanın” oldu. eKEY, artık BlackBerry®, iPhone® ve Android™ platformları için bir akıllı telefon uygulaması olarak sunulan telekomünikasyon endüstrisi ile birlikte gelişmeye devam ediyor. Elektronik anahtarların donanım sürümleri DisplayKEY ve ActiveKEY'i içerir. Keysafe araç anahtarı saklama çözümleri 

 

Supra  indigo ® Keysafe anahtar saklama kutuları :  Otomotiv sektörüne ilişkin faaliyet gösteren  lojistik , bakım , onarım , 2. el , servis , satış vb tüm işletmelerde sorun oluşturan anahtarların güvenli şekilde saklanması , gerektiğinde hızlıca ulaşılması ve anlık anahtar kayıpları sonucu oluşacak iş gücü kayıplarının önlenmesi için çözüm sunmaktadır.  Anahtar saklama kutuları  özel havacılık alüminyum alaşımdan yapılmıştır ve dayanıklı yapıdadır. Bu sayede tüm mevsim şartlarında ve gece gündüz farketmeksizin sürekli araç üzerinde bulunan kutuda saklanması sağlanabilmektedir. İşletmeye özel oluşturulmuş  kuruma özel şifreli anahtar sistemi ile hızlı güvenli anahtar yönetimi sağlanabilmektedir. Yeni nesil anahtarsız çalıştırma özelliği olan araçlarda kilitlenmesi için anahtarın belli bir mesafede uzak tutulması gerekliliğinden dolayı bu tür araçlarda özelliğin devre dışı bırakılması yada bu tür anahtarlar için üretilmiş yeni nesil modellerinin  kullanılması gereklidir.Bu tür araç anahtarları için çözüm max serisidir. Saklama kutusu içerisinde özel bir alan anahtarın manyetik olarak korunmasını sağlayarak .Kapıların aracın camına asılan saklama kutusunda dahi açılmasını önlemektedir. Otomotiv tipi anahtar saklama kutuları Ultra hafiftir ve otomobil anahtarları için uygun  depolama kapasitesine sahiptir.

001548-01 supra İndigo safe keybox saklama kutusu 

002270-01 supra İndigo XL safe keybox saklama kutusu 

001523-01  supra İndigo safe keybox kilit mekanizması 

000224       supra İndigo safe keybox şifreli anahtar 

002146-01 Yeni Nesil Anahtarlar için manyetik korumalı ek kutu  (standart)

002268       Yeni Nesil Anahtarlar için manyetik korumalı ek kutu Indigo XL

anahtar kutusu araç anahtarı saklama
araba servislerinde anahtar kayıpları
safe keybox indigo
bottom of page