top of page
su nem algılama  ve alarm.jpeg

Su Baskını ve Nem Algılama , Alarm Sistemleri

Sistem odaları, para kasaları, depo alanları ve su ve nemden etkilenen mekanlara uygulanan bu sistem sayesinde risk olabilecek nem veya  su oluşumunda sistem senaryo gereği su tahliye motoru, ısıtma sistemi, havalandırma sistemini devreye sokacak kullanıcılara bilgi  aktaracaktır..

Taleplere göre su baskını algılama ve alarm sistemi akıllı telefon uygulamaları pop up mesaj . mail ve sms gönderebilir . Ayrıca tüm bilgileri olay hafızasında tutabilir ve raporlayabilirsiniz. Akılı telefon uygulaması ile sistemi yönetebilir  , anlık bildirim alabilirsiniz.

Çok katlı binalarda su baskını riski :

Mekanik alanlarda su baskını riskleri : Çok katlı binalarda bulunan mekanik alanların binanın orta ve üst katlarında oluşturulmasından dolayı ısıtma , soğutma vb su içeren tesisatlardaki olası kaçaklar su kaçağınınn bulunduğu kat ve altında bulunan katlarda ciddi riskler  oluşturmaktadır.Platin teknoloji uzmanlığı ile tüm riskli mekanik tesisatlarınızın uçtan uca anlık takibi yapabileceğiniz çözümler sunmaktadır. 

Kat içi su ve nem riskleri : Çok katlı binalarda kat içinde olası tesisat kaynaklı su baskınlarında  problemin ilgili katı ve alt kat komşuları etkilememesi için risklerin erken tespit edilmesi amacıyla su nem algılama çözümlerini asma tavan içi ve yükseltilmiş döşme altı alanlarda kullanılmasını tavsiye ediyoruz. 

Kat içi alanlarda su ve nem algılaması için kullanılan sensörrler noktasal tip olabileceği gibi tekstil bazlı nano teknoloji serme tip sensörler ile etkin algılama yapılabilmektedir. 

su baskını algılama  sensör

- Su Baskını Algılama ve Alarm Sistemi Kullanılan Ekipmanlar
- Su algılama sensörü
- Su algılama dedektörü
- Su ve nem algılama dedektörü için halı altı algılayıcı
- Su baskını algılama dedektörü için sıva üstü  algılayıcı

- Su algılama dedektörü Tekstil Nano teknoloji algılayıcı  
- Nem algılama sensörü
- Kontrol paneli
- Siren
- Telefon arama cihazı
- Web bağlantı modülü
- SMS modülü
Sel riski olan alanlardaki yapılarda sel erken algılama ve otomatik tahliye çözümleri sunmaktayız.

su baskını alarmı

 Su baskını , sızıntı ve nem algılaması algılayıcı Kablonun 1500m lik mesafesinde  ve suyu  +/- 1 metre doğrulukla algılama yapar, algılama kablosu ile yaptığı temas noktasına ilişkin metrajı okumak ve  görüntülemek mümkündür. Her algılamadan sonra sistem gerçek  zamanlı, aynı doğrulukta algılamaya devam eder, Algılayıcı kablodaki olası hasarların yerini gösterme avantajına sahiptir.

Kazan daireleri, Endüstriyel işletmeler, Bankalar, Plazalar v.b akıllı işletmelerde su kaçaklarının olası zararlarının erken algılanarak önlenmesini  sağlamaktadır.

Su , Nem , Sızıntı Ve Kaçak Algılama Sistemi Uygulamalar Alanları

 

·         IT / Sunucu Odaları

·         Elektrik Odaları

·         Isıtma Soğutma merkezleri

·         Veri Merkezleri

·         Oteller

·         Mutfak / Tuvalet  Alanları

·         Hastaneler

·         Boş Kompleksleri

·         Süpermarketler

·         Müzeler

·         Sanat Galerileri

·         Plazalar

·         Kasalar

·         Mekanik alanlar

 ·         Çok katlı binalar  

 ·         Arşivler

          Su baskını ve nem riski bulunan tüm alanlar

bottom of page