top of page
Saray Fuayesi

Tarihi Eser Restorasyon Çözümleri

Yalılar , köşkler ,Müzeler , Taş Binalar , Saraylar ,Tarihi Eserler gibi restorasyon aşamasında ortaya çıkan Elektronik güvenlik zayıf akım sistemleri ve teknolojik gereksinimler için kablosuz çözümler sunmaktayız.

 

KABLOSUZ YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİ ;

Restorasyonu yapılacak binaya  ait tüm noktaların  yangın riskine karşı kontrol edilmesi., yangının partikül halindeki  ilk oluşumu anında algılanmasını ve yangına büyümeden müdahale edilmesine imkan vermeyi kablosuz çözümlerimiz ile sağlamaktadır. Bu amaçla Platin Teknoloji tarafından kurulan yangın alarm sistemleri öncelikle ortamdaki  personelin hayati tehlike altında kalmalarını ve binanın  maddi zararlar görülmesini önlemektedir.Sistemde bir yangın kontrol paneli bulunur. İşletmenizin ihtyaçlarına uygun  çeşitli tip algılama elemanlarından gelen uyarıları değerlendirip sirenler, flaşörler ,telefon arama cihazı aktif duruma getirir.Çağrı merkezi ve güvenlik noktasına detaylı bilgileri ulaştırır.Tüm bu olaylar yaşanırken yangın algılama yapıldığı andan itibaren asansöre, havalandırma sistemine, basınçlandırma fanlarına, Duman tahliye sistemine, Turnikelere v.b sistemlere bilgi göndererek daha önceden hazırlanan  alarm senaryolarının aktif olmasını sağlanır .

 

KABLOSUZ KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ ;

Restore edilen binalar , müzeler , tarihi eserlerin güvenlik  ve işletme risklerinin minimize edilmesi amacıyla kullanılan  kamera sistemleri işletme güvenliği adına vazgeçilmez çözümler üretmektedir. Her türlü işletme  şartlarına uygun i kamera çözümleri ve  DVR kayıt cihazı ve komuta kontrol merkezi  çözümleri sunmaktayız . Ürünlerimiz sadece kayıt etmekle kalmayıp . Olay analizleri yaparak olayların , problemlerin , risklerin oluşmasını önlemek amacıyla alarm senaryo çözümler üretmektedir.

 

TARİHİ ESER YANGINLARINA ÖNLEMEK İÇİN ELEKTRİK PANOLARI OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME ;

Yangın risklerinin  yoğunlaştığı elektrik panoları  ve kabinler için düşük ilk yatırım ve işletme maliyetleri ve yüksek performans sağlayan kabin tipi söndürme sistemlerini kullanılmaktadır.Yangın söndürme tüplerinde kullanılan  HFC227ea ve HFC125  vb söndürme gazları ile  etkili söndürme sağlar. Kokusuz, renksiz, artık madde bırakmayan, Elektriksel  malzeme zarar vermeyen gazlardır.

 

SU NEM ALGILAMA VE ALARM SİSTEMLERİ ;

Restorasyonu yapılan binalardaki olası su baskını ve taşkını   takibi ile  kaçak ve  nem sonucu işletmenin zarar görmesinin önlenmesi ,Olası sel baskınlarının algılanması , İlgililerin uyarılması ve hazırlanan  senaryo gereği su tahliye motoru, ısıtma sistemi, havalandırma sistemini devreye alacak çözümlerdir.

 

SİSTEM ODASI TAKİP VE RAPORLAMA ÇÖZÜMLERİ ;

Önemli teknik odalarının risksiz şekilde  çalışabilmesi için geliştirilmiştir.Sistem odası vb özel odaların ısı , nem , yangın ,duman , şebeke - ups voltajları , yetkisiz giriş v.b kriterleri takip eder ve  olası bir algılamadan ilgililerin uyarılmasını, raporlanmasını sağlamaktadır. Sistem  parametrelerinin  takip edilmesini özelliğine ek olarak olay anında diğer sistemler ile entegrasyon sağlamaktadır. Ani ısı artışları ve azalmalarında  , ups ve şebeke voltajlarının artması ,su ve nem baskınında , yetkisiz giriş v.b  saptanan durumlarda sistem odasından sorumlu personele E-posta ya da SMS şeklinde uyarının gitmesini sağlamaktadır. Bu sayede hataya neden olan alarm & teknik arıza en kısa zamanda tespit edilerek, etkin ve hızlı tedbir alınması sağlanmaktadır.

 

ANAHTAR YÖNETİM SİSTEMLERİ ;

İşletmeye  ait tüm alanların  ve araçların anahtarlarına  gerektiğinde rahatlıkla ulaşılması ve anahtar kullanımların raporlanmasını sağlayan anahtar yönetim çözümleriyle anahtar karmaşasının önlenmesi ve güvenli şekilde korunması sağlanmaktadır.

 

ENGELSİZ YAŞAM ÇÖZÜMLERİ  ;

Engelli  ziyaretçi ve çalışanların işletmeniz içerisinde risksiz ve  rahatlıkla günlük ihtiyaçlarını karşılaması ve olası risklerin minimize edilmesi için sunulan elektronik çözümlerdir.Riskler nelerdir ? Islak hacimlerde yardım ve acil mücadele  ihtiyacı , Genel alanlarda medical yardım ihtiyacı , acil tahliye süreçlerinde yardım almaksızın çıkışlara ulaşılması risklerine çözümler sunmaktayız.

 

Tüm restorasyon projeleri için güvenlik  risklerini minimize edecek  kablosuz zayıf akım çözümleri sunmaktadır. Türkiye ve  hizmet alanımızdaki Tüm ülkelerdeki projelerinize özel çözümler için lütfen irtibat kurunuz .

bottom of page