top of page
metal arama dedektörü.jpg

Kapı Tipi Metal Arama Dedektörleri 

 Metal dedektörleri ve x-ray cihazları onlarca yıldır hayatımızda ve güvenlik uygulamalarının vazgeçilmez yardımcılarıdır.
Ve biz çoğunlukla yan yana duran bu cihazların adlarını birbirinden ayırt edemiyoruz.
Çantaları koyduğunuz cihaz : x-ray
Metalleri bırakıp içinden geçtiğiniz kapı : Metal dedektörü olarak genel tanımlama yapalım 

Kapı şeklinde oluşturulmuş 2 dikey alan arasında oluşturulan manyetik alan içerisinden kişilerin kontrollü şekilde geçiş yapması sırasında yoğunluğu ayarlanabilir manyetik alan metal yoğunluğunu tespit eder,  sesli ve ışıklı şekilde uyararak güvenlik personelinin etkin kontrol yapmasını sağlar
Dedektörden geçen kişilerin üzerindeki bıçak, silah vb. gibi metalik nesneleri algılarlar. Algılama hassasiyet seviyeleri, değişen tehditleri karşılayacak şekilde ayarlanabilir.

Kapı tipi metal dedektörler ; İşletmelere dışarıdan gelecek olası tehditlerin önlenmesi için alınabilecek en basit ve güvenilir yöntem gelen ziyaretçilerin üzerindeki zarar verici metallerin tespit edilip güvenli bölgelere girişin önlenmesidir. Bu amaçla metal dedektörler geliştirilmiştir.

  Yeni nesi metal dedektörleri ile insan sağlığına zarar vermeden (Milimetrik-dalga radyo dalgaları ve kızılötesi arasında bulunan elektromanyetik spektrum bölümünü belirtir.) Bu özellik günlük yaşamda mağaza hırsız  alarmlar sistemleri ve park sensörü gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Milimetrik-dalga örneğin giysiler, kumaş gibi hafif malzemelerin üzerinden geçerek içeriyi algılayan  benzersiz bir özelliğine sahiptirler. Genellikle bir kişinin giyim altında bu tür  tehdit unsurları gizlidir bu özellik ile rahatlıkla tespit edilir. 

Başın en üst kısmından ayakların en altına kadarki bölgedeki hedef yoğunluktaki metallerin rahatlıkla algılanması ve güvenlik operatörünün hedefe hızlıca ulaşmasını sağlar 

bottom of page