top of page
ıp cctv kamera sistemleri

IP Kamera Sistemleri

ıP tabanlı kameralar geleceğimizdir. Ağ veya Internet bağlantısı üzerinden bu veri aktarımı yapılır .Veri içerisinde özel bir formatta çevrilmiş  görüntü ve sesin taşınması sağlanır. Geleneksel  sistemlere göre daha gelişmiş teknolojiler kullanır .  Projenin tüm maliyetleri ve işletme giderleri dikkate alındığında optimum çözümdür.  

 

IP CCTV yaklaşık 10 yıldır kullanılmaktadır.  Megapiksel  sensörlerin gelişmesi  , Kamera görüntülerinin ağ içerisinde makul boyutlarda taşınması , yazılım desteği ile akıllı hale getirilmesi , imalatçı firmaların rekabetçilik şartları gibi bir dizi olumlu gelişme ile IP kameralar makul kullanılabilir olgunluğa gelmiş durumdadır.

 

Geleneksel Analog kameralara göre IP Kameraların faydaları

 

ESNEKLİK

IP Kamera ağ yada internete bağlı olduğu sürece ayrıca bir yerel  kayıt cihazına ihtiyaç duymaz

 

Analog kamera  sisteminde yalnızca bir kamera bile olsa mutlaka özel bir kablolama tesisatı ve yerel bir kayıt cihazı gereksinimi  bulunmaktadır. Sistemin büyüklüğü arttıkça altyapı ve kayıt cihazı maliyetleri artmaktadır. 

 

PERFORMANS

 IP CCTV sistemleri megapixel çözünürlükteki görüntüleri uygun formatda ve boyutda ağ üzerindeki kayıt ediciye gönderir ve gerektiğinde delil olarak kullanılabilecek boyutda ve netlikte görüntüler sağlanmaktadır.Aynı netlikte görüntüyü birkaç analog kamera ile alınabileceği dikkate alındığında çok daha ekonomik maliyetler ile çözümler  sunmaktadır.

 

 ANALOG

 Analog CCTV sistemleri PAL analog teknolojisine dayanan ve IP kameralara göre düşük piksel  çözünürlük sağlanmaktadır. Tek bir kamera ile ulaşılabilir delil niteliğindeki görüntüler sınırlı ve net olmamaktadır.

  

 KURULUM

 IP CCTV sistemleri üzerinde mevcut IP ağları, kablolu veya kablosuz çalıştırmak, bu onları yüklemek için gereken zamanı azaltarak ve çirkin kabloları minimize kablolama IP CCTV sistemleri basit, daha az kesintiye neden yapar. IP tabanlı sistem kurma ağ aşina herkes için, sezgisel    kullanım ve değerlendirme ile basittir. Basit 1 kamera sistemleri sadece bir ağ / internet bağlantısı bağlı bir IP Kamera gerektirir, ve daha sonra Internet Explorer kullanan bir PC tarafından görülebilir. POE (Power over Ethernet) IP kameralar ve IP ağları CCTV kameraları bile ayrı güç  gerekmez sonra kullanılırsa, bunlar ağ kablosu üzerinden güç olabilir.

 

Analog CCTV sistemleri kendi özel kablolama var. Her kamera geri DVR kablolu veya RG59 kablo veya benzeri Video Sinyal Kablosunu  kullanarak Monitör zorundadır ve her kamera bir güç kaynağına bağlı olması gerekir. Bu pahalı ve uygulamak için yavaş hem de mevcut tesislere yeni tesisler ve eklemeler yapar.

   

ENTEGRASYON

 IP CCTV sistemleri onları entegre ve vb Erişim Kontrolü ve IP Telefon Sistemleri gibi diğer IP tabanlı sistemler, aynı ağ / kablo üzerindeki  arada bulunduğu için izin, IP kullanarak iletişim ... Entegrasyon ayrıca, bu farklı sistemlerin bir arada çalışmak anlamına gelir Örneğin hareketi    toplayıp bir IP kamera otomatik olarak bir IP Video Telefon bu hareketin görüntüleri iletmek mümkün olacak. IP sistemleri de e-posta veya  görüntü FTP üzerinden gönderme gibi standart olarak IP tabanlı hizmetlerin doğrudan kullanımına izin verir.

  

Analog CCTV sistemleri, kapalı devre sistemler olarak tasarlanmıştır, bu da binalarda bulunan Erişim Kontrolü, Hırsız Alarm veya diğer sistemler ile kolayca entegre anlamına gelir. Her sistem kendi kablolama altyapı gerektirir ve her sistemde her aygıt diğer aygıtlarla iletişim kuramıyor.

 

 MALİYET

 Basit 1 kamera sistemleri sadece bir ağ / internet bağlantısı bağlı bir IP Kamera gerektirir, ve daha sonra Internet Explorer kullanan bir PC   tarafından görülebilir. Bizim aralığı CCTV sistemleri analog fiyatlandırma eşdeğer, kameraların çok uygun yelpazesi sunmaktadır. Ayrıca  kurulum ve kurulum tekli ve çoklu sitelerde biraz zaman gerektiren, IP Sistemleri geleneksel Analog çözümlerine kıyasla çok daha ekonomik olduğu ortaya çalışabilirsiniz.

 

Analog CCTV sistemleri para için mükemmel değer ve genel bir fikir birliği IP CCTV daha pahalı olduğunu olsa, bu her senaryo için geçerli değildir. Analog CCTV sistemleri, eski teknolojiye dayalı oysa IP CCTV, gelecekteki teknoloji ve altyapı yatırımı temsil etmektedir.

 

 Yeni nesil kameralar için projenize özel çözümleri Platin Teknoloji uzmanları sunacaktır.

bottom of page