top of page
hochiki yangın algılama

Adresli Yangın Algılama Sistemi Mucidi HOCHİKİ  Türkiye ' de

Hochiki 2 Nisan 1918 yılında kuruldu ve Japonya'nın ilk yangın alarmı üreticisi ünvanına sahiptir. Şirketin kuruluş amacı  "yangın, hırsızlık ve diğer alarmları üretmek ve modern yangınla mücadele ekipmanları  satmak"

1920 yılına gelindiğinde Dünyanın ilk adreslenebilir yangın alarm sistemi Hochiki tarafından üretildi.

1951 yılına gelindiğinde Hochiki, bir artış hızı ısı dedektörü üretti .                           

1967 yılında  iyonize duman  detektörü geliştirdi.

 

Hochiki,  üretim tesisleri , dünya geneline yaygın satış ofisleri  ve ortak şirketleri ile binlerce çalışanı bulunmaktadır.  Halka açık bir şirketler grubudur.

100 yılı aşkın süredir.  Hochiki  yenilikçi yangın güvenliği çözümlerinin tasarımında ve üretimine öncülük etmiştir.

Hochiki Türkiye ‘de yıllardır birçok prestijli projenin yangın algılama ve alarm sistemi çözümü olarak kullanılmış ve uzun yıllardır çalışmaya devam etmektedir.

 

Dünya Çapında Kanıtlanmış Ürün Tasarımı

Hochiki'nin ESP akıllı adreslenebilir yangın algılama ve alarm ekipmanı serisi, en yüksek uluslararası standartlara göre tasarlanmış ve üretilmiştir ve eşsiz bir güvenilirlik çözümü sunar. Tüm ürünler, seriye adını veren Hochiki'nin yüksek bütünlüklü dijital iletişim bağlantısı 'Gelişmiş Sistemler Protokolü'nü (ESP) kullanır.

Hochiki yangın algılama  ekipmanlarının Türkiye geneli projelendirme , servis ve düzenleyici - önleyici bakım ve servis hizmetleri   Platin Teknoloji ve distribütörler ile sektörde 25 yılı aşkın süredir projelendirme ve uygulama tecrübesine sahip mühendisler ve teknik ekipleri tarafından sağlanmaktadır.

Hochiki ESP İnteligent Adresli
Yangın Algılama Sistemi Temel Avantajları
hochiki ESP adresli yangın algılama serisinin  avantajları
ESP İnteligent Adresli
Yangın Algılama Sistemi Öne Çıkanlar
hochiki ESP adresli yangın algılama serisinin özellikleri
hochiki dedektör

Hochiki,  adresli fotoelektrik duman dedektörü , yangın alarmı kontrol paneli ile korunan alanlarda bulunan yangın algılama ekipmanı arasında neredeyse hatasız iletişim sağlayan yüksek bütünlüklü bir iletişim platformu olan ESP (Gelişmiş Sistemler Protokolü) tarafından kontrol edilir.

Hochiki Adresli Dedektörler :

ESP serisi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli akıllı ürünleri barındırır; yüksek performanslı sensörler, esnek giriş ve çıkış modülleri ve çeşitli yardımcılar. Kısa bir süre önce genişletilen ürün yelpazesi, artık 24 çalışma modu ve 10 yıllık bir CO hücre ömrü ile son derece gelişmiş bir CO çoklu sensörüne de sahiptir. ESP cihazları en zorlu ortamlar için bile uygundur ve çoğu durumda denizcilik onaylı, SIL onaylı veya SCI varyantı sunabiliriz. Ayrıca ESP bölge monitörleri, ESP adreslenebilir sistemleri Hochiki'nin geleneksel CDX serisiyle arabirim oluşturmak için kullanılabilir.

Serinin en başında ALN-EN Fotoelektrik Duman Sensörü gelir. Hochiki'nin yüksek performanslı, düz tepki odası teknolojisini kullanarak, üstün bir yangın algılama kabiliyetini korurken yüksek düzeyde yanlış alarm bağışıklığı sağlar. EN54 standartlarının tüm gerekliliklerini aşar ve hiçbir rakibin teknolojisi ile rakipsizdir.

Risk faktörlerinin değiştiği uygulamalar için  Çoklu Sensör, yanlış alarmlara karşı gelişmiş bir bağışıklık ile optimum algılama sağlamak için kombinasyon halinde veya ayrı ayrı kullanılabilen hem bir fotoelektrik duman sensörü hem de bir ısı sensörü içerir.

Çoklu ısı sensörleri, yangın kararına ulaşmada hem sabit sıcaklık hem de artış hızı ısı elemanlarını birleştirir.

 

Hochiki Modülleri

Kapsamlı bir Giriş ve Çıkış arabirimi yelpazesi, mevcut bir konvansiyonel bölgenin bağlanmasından duman damperlerinin kapatılmasına, yangın kapılarının kapatılmasına ve asansör kullanımının önlenmesine kadar tüm normal entegrasyon gereksinimlerini kapsar. Ayrıca cihaz döngüsünden 24 V elde edilecek ve ek ekipmana güç verilmesi için hüküm bulunmaktadır.

Hochiki modüllerde birden fazla Giriş / Çıkış işlevi vardır. Ancak, yalnızca tek bir döngü adresi alırlar. Bu, istenen neden-sonuç gereksinimlerini elde etmek için gereken toplam fiziksel cihaz sayısını en aza indirerek çok uygun maliyetli bir sistem çözümü sağlar.

 Çoğu arabirim, kurulumu basitleştirmek için döngüden güç alır. Döngü beslemeli sirenler ve flaşörler ayrıca kurulum maliyetlerinin düşürülmesi yoluyla önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir. Bu cihazlar son derece düşük seviyelerde elektrik akımı tüketir ve döngünün kapasitesini en üst düzeye çıkarır.

 

Hochiki Sirenler

Döngü beslemeli sirenler ve flaşörler ayrıca kurulum maliyetlerinin düşürülmesi yoluyla önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir. Bu cihazlar son derece düşük seviyelerde elektrik akımı tüketir ve döngünün kapasitesini en üst düzeye çıkarır. EN54-23 uyumlu görsel alarm cihazları  mevcuttur, üçüncü taraflarca onaylanmıştır ve en üst düzeyde esneklik sağlamak için standardın taleplerini aşacak şekilde tasarlanmıştır.

Hochiki Paneller

Yangın algılama sistemi ihtiyaçları ve işletmenin büyüklüğü ne olursa olsun modüler ve genişleyebilir yapısı ile hochiki adresli yangın algılama panelleri etkin ve doğru yangın algılama çözümü sunmaktadır. 

bottom of page