top of page
Adsız tasarım (1).jpg

Hırsız Alarm ve Güvenlik  Sistemleri

 Platin teknoloji yeni nesil güvenlik  risklerine son Güvenlik sistemi , Hırsız algılama , alarm ve ihbar sistemi çözümleri  sunmaktadır.  Hırsızlığa ve sabotaja karsı sistemler  tesis etmektedir. Günümüzde  ihtiyaç olan bu sistemler soygunlara ve izinsiz girişlere kesin çözüm  olmaktadır. Bu sistemlerin yanlış alarm olasılığı çok  azdır ve sadece doğru şifre ile sisteme müdahale imkanı sağlar. Güvenlik sistemlerinde amaca ve koruma sistemine göre değişik algılama özelliklerine sahip ürün ve sistemler bulunmaktadır.

Güvenlik  Otomasyon Sistemleri : Hırsız alarm sistemi ile diğer elektronik sistemlerin entegre çalıştığı alarm, anında senaryoların devreye girerek gerekli önlem uyarıları devreye alındığı Alışveriş merkezi, Plaza, Genel Müdürlük, Fabrika, Kampüs v.b Büyük ölçekli alanların güvenlik risklerinin minimize edildiği sistemlerdir.

 

Hırsız Alarm Sistemleri : İşyeri, ev, ofis v.b alanlara kontrolsüz girişlerin takip edilmesi, caydırılması ve uyarılması amacıyla kurulan sistemlerdir.

Sistemlerde genel olarak kullanılan algılayıcı sensörler ve yardımcı  ürünler ;

Alarm panelleri ,

PIR Hareket dedektörü ,  

Beam dedektör ,

Optik duman dedektörleri , 

Isı dedektörleri ,

Gaz dedektörleri ,

Cam kırılma dedektörleri ,

Darbe sensörleri ,

Beam dedektörler ,

Telefon arayıcılar,

GSM arayıcılar ,

Dahili ve harici sirenler ,

Manyetik kontaklardır.

Alarm panelleri: Merkeze bağlanabilen (Kominikatorlu) ve lokal (Kominikatorsuz) olmak uzere 2 tiptedir. Panel kapasitesi secimi projenin büyüklüğü  ile belirlenir. Eğer korunacak alan geniş ve detektör sayısı fazla ise panelin bölge sayısı dikkate alınmalıdır. Sistem ve panel kontrolü tuştakımı ile mümkündür. Tüm programlama da bu sifre ünitesinden gerçekleşmektedir. Kullanılan paneller mikro islemci kontrollüdür ve çok çesitli özelliğe sahiptirler. Alarm panelleri akü destekli olduğundan elektrik kesintilerinden etkilenmemektedir ve sabotaja karsı ekstra korumalıdır. Panel kominikatör ihtiva ettiğinden telefon hattı üzerinden sürekli dijital bilgi gönderebilmektedir. Boylece sistemin çalışması ve kontrolünü bağlı olduğu merkezden 24 saat izlemek mümkündür. Yeni nesil alarm panellerinin web bağlantısı sağlanarak akıllı telefonlardan anlık uzaktan ve yakından kontrol edilmesi ,izlenmesi ve takibi mümlkün olmaktadır. 

PIR Dedektörler: Koruma alanına izinsiz giren canlıların hareketlerini algılayıp anında panele bilgi gönderen detektor tipidir. Kullanım yeri veözelliğine göre çok çeşitli alternatifleri vardır. Hayvan algılamayan, optik, kablosuz bu seçenekler arasındadır.

 

Optik Duman Dedektörleri: Koruma alanında oluşan dumanı algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

 

Isı Dedektörleri: Koruma alanındaki ısı artısını algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

Gaz Dedektörleri: Koruma alanında oluşan gaz kaçağını algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

 

Cam Kırılma Dedektörleri: Koruma alanındaki cam kırılma sesini algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

 

Darbe sensörleri: Koruma alanında, uygulanan yerde oluşan titreşimi algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

 

Beam dedektörler: Koruma alanında, pencerelere uygulanan ve izinsiz giriş olduğunda algılayarak panele bilgi gönderen detektör tipi.

 

Telefon Arayıcı: Koruma alanında bir alarm durumu meydana geldiğinde standart hat üzerinden, hafızada kayıtlı olan birinci numaradan başlayarak diğer farklı telefon numaralarını arayıp, sesli uyarı göndermek için tasarlanmış modüllerdir.

GSM Arayıcı: Telefon hattı olmayan, hattı kesik veya problemli olan alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, güvenilir iletişim sağlayan bir üründür.

 

Harici Sirenler: Harici ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, tüm güvenlik sistemlerine uyumlu, her türlü hava şartlarına ve darbeye dayanıklı, güvenlik sistemlerinizde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak teknik donanıma ve caydırıcı yüksek ses gücüne sahip sirenlerdir.

 

Dahili Sirenler: Dahili ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, tüm güvenlik sistemlerine uyumlu, yüksek ses gücüne sahip sirenlerdir.

 

Manyetik Kontaklar: Koruma alanında genellikle kapı ve pencere gibi açılıp kapanabilen yüzeylere takılan kapı ve pencerenin izinsiz olarak açıldığını alarm paneline bildiren üründür.

Tüm alarm sistemleri GSM hattı , karasal hat ve /veya ADSL modem ile alarm kontrol merkezine sağlantı yapılabilir ve tüm alarm -arıza bilgileri bu merkez vasıtası ile uzaktan takip ediliebilir.

 

Platin Teknoloji müşterilerinin teknolojik güvenlik ihtiyaçlarını tespit edip GE UTC CADDX, TEXECOM, AJAX , DSC ,PARADOX ,  HONEYWELL  , JANUS  Serisi ürünlerden çözümler üretmektedir.

kablosuz hırsız alarm

Stoklarla sınırlıdır.
Depomuz teslimidir

 

KABLOSUZ ALARM SETİ KAMPANYASI

bottom of page