top of page
Hastaneler için elektronik güvenlik çözümleri

Şehir hastaneleri, tıp fakülteleri, devlet hastaneleri, diyaliz merkezleri, rehabilitasyon merkezleri, bakım merkezleri, engelli yaşam merkezleri, sağlık ocakları, acil yardım merkezleri gibi sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurumlar, güvenlik ve yangın önlemleri konusunda özel çözümlere ihtiyaç duymaktadır. Bu kurumların işletmelerinde çalışan personelin ve hastaların güvenliği en önemli öncelikler arasında yer almaktadır. Bu noktada, teknolojik gelişmeler sayesinde sağlık sektörüne özel yangın algılama ve elektronik güvenlik çözümleri sunan platin teknoloji uzmanları devreye girmektedir. Bu uzmanlar, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak özel çözümler geliştirerek işletmelerin güvenliğini sağlamakta ve işletme personelinin ve hastaların güvenliğini en üst düzeye çıkarmaktadır.

Özellikle çalışan sağlık personelinin güvenliği , hastaların risklerden korunması son derece önemlidir. Bu nedenle, platin teknoloji uzmanları tarafından sağlanan teknolojik önlemler sayesinde işçi sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli elektronik güvenlik önlemler alınmakta ve riskler minimize edilmektedir.

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurumlar için güvenlik ve yangın önlemleri büyük önem taşımaktadır. Bu kurumların hastalarına en iyi hizmeti sunabilmeleri ve personelinin güvenliğini sağlayabilmeleri için platin teknoloji uzmanları tarafından sunulan özel çözümler büyük bir öneme sahiptir.

 

Sağlık hizmeti sağlayan  kurumlar için güvenlik ve yangın önlemleri konusunda özel çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır. Platin teknoloji uzmanları tarafından sağlanan teknolojik önlemler sayesinde işletmelerin güvenliği sağlanmakta ve işçi sağlığı ve güvenliği riskleri minimize edilmektedir. Bu sayede, sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurumlar daha güvenli bir çalışma ortamı sağlayarak hastalarına en iyi hizmeti sunabilmektedir.

YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİ ; Sağlık tesisine  ait tüm alanlarda kurulacak  yangın algılama sistemi ile yangın riskine karşı kontrol edilmesi., yangının partikül halindeki  ilk oluşumu anında algılanmasını ve yangına büyümeden müdahale edilmesine imkan vermeyi sağlamaktadır. Platin Teknoloji tarafından kurulan yangın alarm sistemleri öncelikle ortamdaki  personelin hayati risk altında kalmalarını ve hastanenin maddi zararlar görülmesini önlemektedir.Sistemde bir yangın kontrol paneli bulunur. İşletmenizin ihtiyaçlarına uygun  çeşitli tip algılama elemanlarından gelen uyarıları değerlendirip sirenler, flaşörler ,telefon arama cihazı aktif duruma getirir. İlgili yönetici ve güvenlik personeline  detaylı  bilgileri ulaştırır.Tüm bu olaylar yaşanırken yangın algılama yapıldığı andan itibaren diğer sistemlere bilgi göndererek daha önceden hazırlanan  alarm senaryolarının aktif olmasını sağlanmaktadır.

 

KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ ; Sağlık sektörüne  özel  ihtiyaçlara uygun özel güvenlik ve işletme risklerinin minimize edilmesi amacıyla kullanılan  kamera sistemleri işletme güvenliği adına vazgeçilmez çözümler üretmektedir. Her türlü işletme ve imalat şartlarına uygun i kamera çözümleri ve  DVR kayıt cihazı ve komuta kontrol merkezi  çözümleri sunmaktayız . Ürünlerimiz sadece kayıt etmekle kalmayıp . Olay analizleri yaparak olayların , problemlerin , risklerin oluşmasını önlemek amacıyla alarm senaryo çözümler üretmektedir. Tüm sistemler kurumunun belirlediği yapıda ve kalitede kayıt yapmakta ve  gerektiğinde uygun kalitede görüntülere ulaşılmasını sağlamaktadır

 

ANAHTAR YÖNETİM SİSTEMLERİ ; Sağlık tesisine ait özel alanların  anahtarlarının güvenli şekilde saklanması ve  anahtarlarına  gerektiğinde rahatlıkla ulaşılması ve anahtar kullanımların raporlanmasını sağlayan anahtar yönetim çözümleriyle anahtar karmaşasının önlenmesi ve güvenli şekilde korunması sağlanmaktadır.

 

 ELEKTRİK PANOLARI OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME ; Sağlık tesislerindeki yangın risklerin yoğunlaştığı elektrik panoları  ve kabinler için düşük ilk yatırım ve işletme maliyetleri ve yüksek performans sağlayan kabin tipi söndürme sistemlerini kullanılmaktadır. Yangın söndürme tüplerinde kullanılan  HFC227ea ve HFC125  vb söndürme gazları ile  etkili söndürme sağlar. Kokusuz, renksiz, artık madde bırakmayan, Elektriksel  malzeme zarar vermeyen gazlardır.

 

 SU NEM ALGILAMA VE ALARM SİSTEMLERİ ; Özellikle mekanik tesisat ve alanlardan oluşacak su kaçakları  ve  nem sonucu işletmenin zarar görmesinin önlenmesi ,Olası baskınlarının algılanması , İlgililerin uyarılması ve hazırlanan  senaryo gereği su tahliye motoru, ısıtma sistemi, havalandırma sistemini devreye alacak çözümlerdir.

 

 OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ;  Sağlık tesisi içerisindeki hayati öneme sahip tüm cihazlar , elektriksel alanlar ve  sistem odası vb  özel riskler içeren alanlar için   elektriksel  yangınları çok kısa süreler içerisinde söndürecek çözümler sunulmaktadır , İşletmeye ve imalat süreçlerine zarar vermesini önleyecek otomatik söndürme sistemleri . Kurulacağı işletme ve alanın özel durumu dikkate alınarak ilgili söndürme gazı/kimyasalı seçilerek Dizayn edilmektedir.. Sistem kullanıcı bağımsız yangın algılaması yapacak ve söndürme işlemini başlatacaktır. 

 

 KABLO TAVALARI ,HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ YANGIN ALGILAMA VE TESPİT SİSTEMLERİ ; Elektriksel tesisat ve havalandırma kanalları gibi yüksek risk ve algılamanın zor olduğu alanlara döşenecek özel algılayıcı  kablo ile bulunduğu noktalardaki ani sıcaklık değişimlerinin algılanmasıyla yangın oluşmadan algılanması sağlanmaktadır. Lineer Isı Algılama çok yönlü ve ekonomik bir yangın algılama ürünüdür. İlk yatırım ,bakım , işletme maliyetleri ve çalışma performansı dikkate alındığında .Extrem yangın algılama ihtiyaçları için ekonomik ve performanslı çözümler sunmaktadır.

 

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ ; Sağlık tesisleri  içerisinde  özellikle personel kullanımına sunulmuş alanlardaki  sirkülasyonunun kontrol altına alınması ve raporlanması için çözümler sunmaktayız .Belirlenmiş işletme , güvenlik ve  iş güvenliği ihtiyaçlarından dolayı riskli odaların kapılarının geçiş kontrol sistemi ile kontrol altına alınması sağlanmaktadır.Kontrol uygulaması belirlenmiş tüm alanları kapsamaktadır. Tüm hareketlerin raporlanması ve gerekli kontrollerin online yapılması mümkün olmaktadır. İşletme ait binalar dünyanın neresinde olursa olsun aynı merkezi yazılımdan kontrol ve takip edilebilmektedir.

 

YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ TEST EKİPMANLARI ; Yangın algılama ekipmanları ile  kurulan sistemlerin test edilmesi ve düzenli olarak bakımlarının yapılması ülkemizde göz ardı edilen ihtiyaçlardandır. Platin Teknoloji Yangın algılama sistemini oluşturan  duman , ısı , gaz ve karbonmonoksit gibi tüm dedektör tipleri için uygun test gazları , temizleme ve kontrol aparatı profesyonel işletme ve yangın sistemi bakımı yapan  firmalarının kullanımına sunmuştur.

 

 ACİL DURUM ANONS VE SESLENDİRME SİSTEMİ; Hastane içinde kurulan acil durum anons ve Seslendirme  sistemleri günlük yaşamda uygun alanlarda  müzik yayını yaparak gerekli ambiyans oluşmasını sağlayacak olası  acil durumlarda  hızlıca tahliye edilmesi için kullanılan çözümlerdir.

 

YANICI , PATLAYICI VE ZEHİRLİ KİMYASAL VE  GAZLARIN ALGILANMASI ; Sağlık tesislerinde  muhtelif amaçlar için  kullanılan gazlar kullanımı ve depolanması sırasında  ortaya çıkan gazlar  işçi sağlığı ve iş yeri güvenliği açısından risk oluşturmaktadır.,  Personelin ,işletmenin ve ürünlerin zarar görmesine sebep olmaktadır. 

 

 ÇOK HASSAS HAVA ÖRNEKLEME VE ANALİZ SİSTEMLERİYLE YANGIN ALGILAMA ; Özellikle laboratuvar ,ameliyathane vb özel alanlarda ortamdan sürekli hava örneklemesi yapan hassas  laser algılayıcının örnekleme odasından geçen havanın kalitesini takip edilmesini ve yangının daha oluşum anında algılanmasını sağlamaktadır.

 

ENGELSİZ YAŞAM ÇÖZÜMLERİ  ; Engelli hastalar , ziyaretçi ve çalışanların işletmeniz içerisinde risksiz ve  rahatlıkla günlük ihtiyaçlarını karşılaması ve olası risklerin minimize edilmesi için sunulan elektronik çözümlerdir. Riskler nelerdir ? Islak hacimlerde yardım ve acil mücadele  ihtiyacı , Genel alanlarda medical yardım ihtiyacı , acil tahliye süreçlerinde yardım almaksızın çıkışlara ulaşılması risklerine çözümler sunmaktayız.

 

 LASER TİPİ YANGIN ALGILAMA VE DUMAN TESPİT EKİPMANLARI ;  Yüksek tavanlı noktasal tip yangın algılama sistemlerinin verimli çalışmadığı noktalarda , İşletme ve kurulum maliyetleri ekonomik ve yangın risklerini minimize edecek laser beam dedektörler kullanılmaktadır. Sistem kendi ürettiği ışın demetinin karşılıklı olarak denetlenmesi yoluyla yangının ilk oluşumu anında tespiti sağlamaktadır.

Uzmanlarımız Sağlık  sektörüne özel güvenlik  risklerini minimize edecek  çözümler sunmaktadır. Türkiye ve  hizmet alanımızdaki Tüm ülkelerdeki projelerinize özel çözümler için lütfen irtibat kurunuz

bottom of page