top of page

Hanwha Vision Yeni Nesil IP Tabanlı Hoparlör ile Akıllı Seslendirme Ekipmanları Türkiye'de

hanwha vision ıp tabanlı ses sistemi ve hoparlörler

Dünyanın dev teknoloji üreteicilerinden  Hanwha Vision yeni nesi  IP tabanlı  ses sistemini piyasaya sürdü , Hanwha Vision’ın  kamera sistemlerine ıp tabanlı ses üniteleri ile destekleyerek güvenlik uygulamalarını aktif , uyaran ve caydıran interaktif  güvenlik katmanı ekledi, Suçun oluşmasını caydıran  ve operasyonel uyarılar ile rutin yaşamı destekleyen , pazarlama destek çözümü ile  aynı zamanda perakendecilere performans artırıcı fırsatlar sağlıyor. Bu sistem yekpare bir çözüm olarak bağımsız çalıştırılabiliyor veya bir kameralı  sistemine bağlanılabiliyor. Bu sistem aynı zamanda IP Üzerinden Ses  VoIP sistemleri  ve SIP server  destekliyor.

 

1’den 512 hoparlöre kadar her tür boyuttaki kurulum için uygundur. 256’ya kadar hoparlör bir ses sunucusu olmadan bağlanılabilirken sonrasında 512’ye kadar herhangi bir sayıdaki hoparlör bağlantısı için bir ses sunucusu gerekiyor.

 

Senaryoya göre kayıtlı veya gerçek zamanlı mesajlar

IP Ses sistemi; bir kontrol merkezi tarafından düzenlenen Metinden Konuşmaya (TTS) mesajları dahil gerçek zamanlı veya önceden kaydedilmiş mesajları yayınlayabiliyor. Anons sistemi duyurularına ek olarak bunlar suç oluşturacak riskli hareketler ile  antisosyal davranışların gerçekleşmesini önleyebilir. Mesajlar aynı zamanda bir merkezi mikrofon üzerinden de yayınlanabilir..

 

IP Tabanlı hoparlör sistemi uygulama alanları

IP Ses sistemi; tren istasyonları, mağazalar, hastaneler, okullar ve daha fazlası dahil kamuya açık alanlarda anlık otomatik veya merkezi mesaj veya müzik paylaşmak için kullanılabilir. Bu sadece hoş bir atmosfer sağlamakla kalmaz fakat aynı zamanda operatörler gerekli olduğunda duyuruları sistem üzerinden kolaylıkla paylaşabilirler.

Bir kameralı güvenlik sistemine bağlandığında IP ses sistemi, sanal bir alanda olası bir izinsiz giriş algılanırsa çevre korumasını ses uyarılarıyla tamamlayabilir. Bu senaryoları kamera analizleri ile çoğaltabilirsiniz.  Eğer sistem, erişimi sınırlı bir alanda bir çitin olası bir ihlalini belirten insan etkinliğini algılarsa herhangi izinsiz girenlerden uzak durmalarını isteyen bir ses mesajı paylaşabilir.

Kameralı güvenlik “bekleme süresi” analiz araçlarıyla entegrasyonu birkaç uygulama sağlar.  Örneğin, bir ATM’yi kullanırken başka bir bireye çok yakın duran bir kişinin tespit edilmesine olanak sağlar; bu noktada onların daha uygun bir mesafede durmalarını bildiren bir sesli uyarı düzenleyecektir.

Mağazalara özel pazarlama desteği de sağlayabilirsiniz. Bir müşteri bir şeye ilgilenir bir şekilde uzun bir süre bakarak durursa – ki bekleme süresi tetikleyicisini etkinleştirir – o müşteriye mağazada satın almaya ikna edebilecek özel teklifler hakkında satış mesajları yayınlanabilir.

Benzer şekilde eğer bir binanın  acil bir durumdan dolayı tahliye edilmesi gerekiyorsa talimatlar sistem üzerinden net bir şekilde yayınlanabilir.

 

Ambiyansı sürdürme

Sistem aynı zamanda, duyurular yapılmadığı zaman hoş bir atmosferi sürdürmeye yardım etmesi için MP3 veya WAV dosyaları kullanarak bir arkaplan müzik seçeneğini içerir. Bir duyuru tamamlanınca müzik otomatik olarak çalmaya devam eder. Bu, günler, haftalar ve yıllar öncesinden planlanabilir ve ses düzeyi farklı IP hoparlör gruplarına göre uyarlanabilir.

 

Esneklik ve kontrol

Operatörler; ya öncesinden kaydedilmiş olsun veyahut bir mikrofon üzerinden canlı olarak olsun mesajların ne zaman ve nasıl yayınlanacağını kontrol edebilirler. Bir video sistemine (VMS), entegre edildiğinde operatörler sistem içerisinde bir olay tetiklemek istedikleri kamerayı seçebilirler. Onlar aynı zamanda sesli mesajların çıkmasını istedikleri hoparlörü de seçebilirler.

 

Sistem; İngilizce, Fransızca ve Almanca dahil bir dizi dili destekler. Anonsların cinsiyeti ve perdesi, cümle uzunluğuyla (tam bir cümleyi söylemek için gereken süreyle) birlikte değiştirilebilir.  Mesajlar; perakende, konaklama ve diğer halka açık ortamlara uygun olan net ve sakin bir şekilde anons edilmek üzere tasarlanır.

 

Sezgisel panosu operatörlerin farklı hoparlörlerin nasıl çalıştığını hızlı bir şekilde görmelerine olanak sağlarken bir grafik çubuğu hoparlörün çıkış sinyalini gösterir. Operatörler, sahada olmasalar bile bir hoparlörün amaçlandığı şekilde ses çıkardığını hızlı bir şekilde onaylayabilirler.

 

SPA-C110W

IP Tabanlı  Tavan Hoparlörü

 

SPA-C110B

IP Tabanlı  Tavan Hoparlörü

 

SPA-P100W

IP Tabanlı Sarkıt Hoparlör

 

SPA-P100B

IP Tabanlı Sarkıt Hoparlör

 

SPA-H100W

IP Tabanlı  Hoparlör

SPA-H100B

IP Tabanlı  Hoparlör

SPA-W100W

IP Tabanlı Yüzeye Montaj  Hoparlör

SPA-W100B

IP Tabanlı Yüzeye Montaj  Hoparlör

SPA-C100W

IP Tabanlı  Tavan Hoparlörü

SPA-C100B

IP Tabanlı  Tavan Hoparlörü

bottom of page