top of page

Fireray Işın Tipi Beam Dedektör

fireray beam

FFE, Fireray İngiltere'de 40 yılı aşkın bir süredir yangın algılama çözümleri tasarladı ve üretti. Talentum® , Fireray® , Havacılık Yangın Söndürücülerimiz ve Titreşim Anahtarlarımız, dünyanın en değerli, prestijli ve stratejik alanlarını ve varlıklarını korumak için tesisatçılar, distribütörler ve kuruluşlar tarafından güvenilmektedir.

FFE 1974 yılında Yangın Söndürme İşletmeleri olarak hayatına başlamıştır. Havacılıkta yangın tespiti konusunda sağlam bir iş kurduktan sonra, ürün yelpazemiz, döner tesisi ve pistonlu makineleri korumak için titreşim anahtarlarının tasarımını, üretimini ve tedariğini kapsamaktadır.

Yangın algılama ve önleme taahhüdümüz, dünyanın en güvenilir duman algılama kirişinin geliştirilmesine yol açmıştır; Fireray®. Dünya çapında yarım milyon üniteden fazla tesis kurulu olan Fireray®, dünyanın önde gelen duman algılama dağıtıcıları ve montajcılarının tercih ettiği bir seçenek olmuştur.

Dünya çapında yarım milyon üniteden fazla tesis kurulu olan Fireray®, geniş alanlar üzerinde Optik Işın Duman Algılama isteyen montajcılar ve mühendisler için ilk tercihtir. Kompakt tasarımıyla ve İngiltere merkez ofisimizde tasarımcılara doğrudan konuşma fırsatına değer veren montajcılar ve mühendisler sayesinde mimarlar tarafından tercih edilen; Fireray® dünyanın en ikonik ve tarihi binalarını korumak için güveniyor.

Türkiye geneli Fireray çözümleri için platin teknoloji uzmanlarından destek alabilirsiniz. 

Fireray® Hızlı Gerçek Yangın Algılama

Beam dedektör zor alanlarda  duman algılama çözümü olarak kullanılabilir

 

Kurulumu kolay : Alarm panelinden  dedektöre 2 telli kablo sistemi sayesinde düşük maliyet 

Estetiğin önemli bir yeri olduğu tarihi / koruma altındaki binalar için uygundur.

Tehlikeli alanlar, yüksek yoğunlaşma alanları ve yüksek tavanlı binalar için uygundur.

 

Fireray® beam dedektör kullanım alanları 

Havaalanları

 Camiler

Konferans ve Sergi Merkezleri

İçki Fabrikası

Jeneratörler

Askıları

Tarihi binalar

Hastaneler

Oteller ve Kumarhaneler

Üretim Tesisleri

Okullar

Alışveriş merkezleri

Spor ve eğlence  Merkezleri

Depolama

Türbin Odaları

Depolar

Laser tipi beam  Duman Dedektörü Türleri Optik Işın Duman Dedektörü, ışık engelleyici prensibi ile çalışır. Optik Işın Duman Dedektörünün ışığa duyarlı elemanı, Verici tarafından üretilen ışığı normal bir durumda görür. Alıcı, toplam engellemenin yüzdesine bağlı olarak önceden ayarlanmış bir duyarlılık seviyesine ayarlanmıştır. Öngörülen ve Yansıtılan İki Optik Beam Duman Dedektörü tipi vardır. Kullanılan tip, kurulum ve ortam koşulları ve kısıtlamaları

tarafından belirlenir.

 

Laser tipi beam Duman DedektörleriVerici (T) ve Alıcı (R), korunacak alanın her bir ucuna 100 metreye kadar monte edilir. Alıcı, bir Kontrol Ünitesine elektriksel olarak bağlanmıştır, ikincisi zeminden aynı yüksekliğe monte edilmiştir.Yansıtılan yansımalar Vericiye geri giderken, Yansıtılan Optik Işın Duman Dedektörleri başıboş yansımasına daha az duyarlıdır. Sonuç olarak, Yansıtılan Optik Kiriş Duman Dedektörleri, çalışma ortamında kalan daha dar boşluklar içinde çalışabilir. Ayrıca, Öngörülen Optik Işın Duman Dedektörü Verici ve Alıcı üniteleri genellikle “estetik” mimari tasarımlara kompakt ve kolay bir şekilde uyarlanmıştır.

Fireray 3000Fireray 3000 EExdYansıtıcı Işın Duman DedektörleriVerici (T) ve Alıcı (R) bir birim içinde bulunur:

Alıcı-Verici (TR). Aktarılan kızıl ötesi ışık demeti, 100 metreye kadar bu ünitenin tam karşısına monte edilen bir reflektör (prizma) tarafından geri yansıtılır. Alıcı, Alıcı-Verici'ye entegre edilebilen veya zemin seviyesinde monte edilebilen bir Kontrol Ünitesine bağlanır.Yansıtılan Optik Kiriş Duman Dedektörleri, daha düşük kurulum maliyetleri için daha az kablolama kullanır (güç ve kablolama sadece Alıcı-Verici ucunda gereklidir) ve sadece Alıcı-Vericinin hizalanmasını gerektirir. Ancak Yansıtılan Optik Işın Duman Dedektörü, IR ışını yoluna yakın yansıtıcı öğelere karşı savunmasız olabilir. Reflektör geniş bir kabul açısına sahip olduğundan, Yansıtılan Optik Kiriş Duman Dedektörünün her iki ucu kadar doğru olarak hizalanması gerekmez.
Fireray 5000Fireray 50R / 100RÜrünlerimiz dünyadaki insanları ve mülkleri yangın riskinden korur, çok ciddiye aldığımız bir sorumluluktur.


Fireray Beam dedektör ürün yelpazesi
FIRERAY One 6010-100 Yansıtmalı Işın Tipi Duman Dedektörü, Otomatik Ayarlamalı Gönderici/Alıcı/Kontrol Ünites, 50m Menzil, İlave Reflektör ile max.120m

FIRERAY 1010-000 Fireray One Üç Reflektör İçeren Uzun Menzilli Kiti - 120 m.

FIRERAY 3000 İlave Işın Tipi Duman Dedektörü, Gönderici ve Alıcı, 5-120m Menzil

FIRERAY 3000-026 İlave Işın Tipi Duman Dedektörü, ATEX Sertifikalı Gönderici ve Alıcı Üniteleri, montaj braketleri ile birlikte

FIRERAY 3000 Işın Tipi Duman Dedektörü, Gönderici, Alıcı ve Kontrol Ünitesi, 5-120m Menzil

FIRERAY 3000-115 Exd Işın Tipi Duman Dedektörü, Kontrol Ünitesi, ATEX Sertifikalı Gönderici ve Alıcı Üniteleri, monraj braketleri ile birlikte

FIRERAY 3000-201 Işın Tipi Duman Dedektörü için Ayarlanabilir Montaj Braketi

FIRERAY 3000-202 Işın Tipi Duman Dedektörü için Montaj Plakası

FIRERAY 23901.01 Yansıtmalı Işın Tipi Duman Dedektörleri için Yansıtıcı

fireray
bottom of page