top of page

Calectro  Havalandırma Sistemi için 
Kanal Tipi  Duman Algılama Dedektörü

Havalandırma kanallarında  yangın dumanı algılama

Calectro havalandırma kanallarında duman algılamanın amacı havalandırma sistemlerindeki yangın  dumanını  erken aşamada tespit etmek ve tespit edildiğinde kontrol ünitesine alarm göndermektir. Bunlar daha sonra, dumanın yayılmasını sınırlamak için damperleri kapatmak ve havalandırmayı başlatmak gibi karşı önlemleri hızla uygulayabilir.

Kanallarda  duman algılama nasıl çalışır ?

Sistem, bir hava örnekleme borusuna  entegre edilmiş duman dedektörü  ve   kontrol ünitesinden oluşmaktadır.

hava kanal vasıtası ile duman dedektörüne ulaşır .,  duman dedektörü havadaki potansiyel partikül yangın parçacıklarını kontrol eder ve tespit ettiği kanalın dışına takılan kontrol ünitesine bir sinyal gönderir, bu sinyal röleler aracılığıyla daha sonra damperleri kapatır, fanları durdurur /siren aktif olur  ve alarm  bilgisini  otomasyon  merkezine iletir.

calectro  kanal tipi duman
venturi.png

Gelişmiş venturi tüp teknolojisi

Uniguard'ın patentli venturi tüpü, tüm havalandırma kanalının derinliklerinden hava çekmenin ve onu duman dedektörüne iletmenin en etkili yolu olan aerodinamik flanşlarla donatılmıştır. Bu, küçük dozlarda ve düşük hava hızlarında bile baca gazlarının keşfedilmesini kolaylaştırır. Venturi tüpünün etkisi harici laboratuvarlar tarafından ölçülmüş ve belgelenmiştir.

3083_362_1444375502_w474-466x497.png

Akış için optimize edilmiş muhafaza

Uniguard'ın patentli muhafaza serisi (UG-3/4/5), duman dedektörü çevresinde maksimum baca gazı konsantrasyonu elde etmek için simülasyon yazılımı kullanılarak özel olarak tasarlanmıştır. Venturi tüpü ile birlikte muhafazalar, düşük hava hacimlerinde bile eşsiz bir algılama performansı yaratır. Ayrıca hava akışının kolayca denetlenebilmesi için bir göstergeleri vardır.

2827_w466.png

Otomatik hassasiyet ayarı

Uniguard'ın duman dedektörleri, her gün hava akışındaki temel değeri ölçen ve zaman içinde sistemdeki olası değişiklikleri telafi eden dahili, otomatik bir hassasiyet ayarına sahiptir. Bu, istenmeyen alarmlar ve gereksiz bakım riskini en aza indirir.

ug3_appl_larmindikering_anim.jpg

Led Durum Göstergesi

Uniguard UG-3 versiyonu, kapalı alanlarda alarm durumunu kontrol etmeyi kolaylaştırmak için hem duman dedektöründe bir alarm göstergesine hem de arka tarafında LED'lere sahiptir.

Calectro  Kanal Tipi  Duman Algılama Dedektörleri

  • UG-3-A4O Otomatik hassasiyet ayarı, Arıza kontağı ve dahili kontrol ünitesi, 24V ile optik kanal duman dedektörü.

  • UG-5-AFR-24V Otomatik hassasiyet ayarı, Arıza kontağı ve dahili kontrol ünitesi, 24V ile optik kanal duman dedektörü

  • EVC-PY-DA Otomatik hassasiyet ayarlı ve servis alarmlı optik duman dedektörü. Bir kontrol ünitesine bağlantı için.

  • UG-5-AFR-230V Otomatik hassasiyet ayarı, Arıza kontağı ve dahili kontrol ünitesi, 230V ile optik kanal duman dedektörü

  • UG-7-A6O ABD Pazarı için kanal kurulumu için optik duman dedektörü. Yüksek verimli tek örnekleme tüpü.

  • UG-7 OEM için tek borulu hava örnekleme sistemi Uniguard Superflow. Farklı tipte duman dedektörleri ile kullanılmak üzere.

  • UG-3-O Otomatik hassasiyet ayarlı ve servis alarmlı optik kanallı duman dedektörü. ABAV-S3 kontrol ünitesine bağlantı için.

  • ABAV-S3 24V  Arıza kontağı olan veya olmayan tüm duman dedektörleri için.

  • EVC-PY-DA-MB Tabanda Modbus iletişimli optik duman dedektörü, 24V. Otomatik hassasiyet ayarı ve Arıza kontağı

bottom of page