top of page
calectro su ve nem algılama

Calectro Su Baskını  ve Nem Algılama  Sistemleri

Calectro, 1969 yılında genç bir teknisyen Karl Johan Pettersen tarafından Gothenburg'da kuruldu. Şirket, İsviçre ve Danimarka'daki tedarikçiler için acente şirketi olarak kuruldu. Program dahil elektronik termostatlar, seviye kontrolleri, zaman röleleri vs. Ana fikir, özel ihtiyaçları olan müşterileri bulmak ve müşteriyle yakın işbirliği içinde geliştirmekti. Bu, çok hızlı bir şekilde petrol tankları için onaylanmış ilk elektronik aşırı dolum korumasının geliştirilmesine yol açtı. Bir dizi kontrol ve düzenleyici şirketle yakın temas yoluyla, tamamen yeni bir elektronik dondurucu koruması da geliştirilmiştir.

1970'lerde ve 1980'lerde şirket önemli ölçüde genişledi ve 1980'lerin sonunda, Calectro'nun teklifi de dahil olmak üzere kendi gelişimini ve üretimini içerecek şekilde genişletildi. anlık bir başarı haline gelen UG-1 havalandırma sistemi için tek borulu duman dedektörü. O zamandan beri Calectro, müşterilerine özel olarak geliştirilmiş ürünlerin yanı sıra akredite edilmiş tedarikçilerden kaliteli ürünler geliştirmeyi teklif etti.

Başlangıcından 50 yıl sonra, Calectro, birçok ülkede bayileri ve güçlü bir İsveç müşteri tabanı ile tam teşekküllü bir teknoloji ve dağıtım şirketidir. Belki de en iyi bilinen ürün, şu anda Türkiye ,  İsveç ve Avrupa'daki kontrol ve düzenleme endüstrisinde birçok proje firması tarafından kullanılan Uniguard® tek borulu duman dedektörüdür.

Platin Teknolojide  Su ve  Nem Kaçak  Algılama Sistemleri; Sistem odaları, para kasaları, depo alanları ve su ve nemden etkilenen mekanlara uygulanan bu sistem sayesinde risk olabilecek nem yada su oluşumunda sistem siren ünitesini devreye sokacaktır. Önceden hazırlanmış senaryo gereği su tahliye motoru, ısıtma sistemi, havalandırma sistemini devreye sokacak. ve mesai saati dışında meydana gelmesi durumunda kullanıcıların telefonlarını arayarak bilgi aktaracaktır.

Taleplere göre su baskını algılama ve alarm sistemi mail ve sms gönderebilir . Ayrıca tüm bilgileri olay hafızasında tutabilir ve raporlayabilirsiniz. Akılı telefon uygulaması ile sistemi yönetebilir , raporlayabilir , anlık bildirim alabilirsiniz. 

Türkiye geneli Calectro  su baskını ve nem algılama ürünlerine ,  projelerinize özel fiyatlara  Platin Teknolojiden  ulaşabilirsiniz.

Calectro Digital Tip Algılama Sistemleri 

- Kullanılan ekipmanlar

- Su algılama sensörü

- Nem algılama sensörü

- Kontrol paneli

- Siren

- Telefon arama cihazı

- Web bağlantı modülü

- SMS modülü

 

 Calectro Su Nem Ve Kaçak Algılama Sistemi Uygulamalar Alanları

·         IT / Sunucu sistem Odaları

·         Elektrik Odaları

·         Isıtma Soğutma merkezleri

·         Veri Merkezleri

·         Oteller

·         Mutfak / Tuvalet & Vending Alanları

·         Hastaneler

·         Boş Kompleksleri

·         Süpermarketler

·         Müzeler

·         Sanat Galerileri

·         Arşiv Tesisleri

bottom of page