top of page

Akıllı Mobil Kamera Sistemleri

ADAS,   Advanced Driver-Assistance Systems kelimelerinin kısaltmasından oluşmaktadır, 

Bizdeki karşılığı  Sürücü Destek Sistemi .

ADAS sürücüye araç kullanımında  yardımcı online  teknolojik algılama ve uyarı  çözümleridir . Birçok  trafik kazası sürücü  hatası yüzünden meydana gelmektedir. ADAS  teknolojisi ile  insani hataların en aza indirerek   yaralanmaları ve ölümleri en aza indirilmesi  hedeflenmektedir.  Platin Teknoloji uzmanları Görüntüden  olay analizi yapan , algılayan , uyaran , önleyen aktif güvenlik sağlayan yeni nesil profesyonel mobil araç güvenlik kamera sistemleri sunmaktadır. 

yorgun uykulu şoför

Yorgunluk ve Uyku Tespiti 

Akıllı mobil kamera sistemi ile sürücü hareketleri anlık olarak sürekli analiz edilir ve hareketlerinde bir yorgunluk ve uyku tespit edilmesi durumunda sürücü anlık olarak sesli , görüntülü olarak uyarılır ve  işletmeye ait filo yönetim merkezine durum görüntü ile birlikte iletilir . 

emniyet kemeri takmayan şoför

Emniyet Kemeri Takmama !

Akıllı mobil kamera sistemi ile sürücü hareketleri anlık olarak sürekli analiz edilir ve 

emniyet kemeri kullanımı , varsa kişisel güvenlik ekipmanları ( baret , gözlük , maske ) kullanımı takip edilir , İhlalin tespit edilmesi durumunda sürücü anlık olarak sesli , görüntülü olarak uyarılır ve  durum görüntü ile birlikte ilgili yöneticiye  iletilir . 

sigara içen şoför

Sigara ,Tütün Kullanımı Tespiti 

Araç tipi Akıllı mobil kamera sistemi ile sürücü hareketleri anlık olarak sürekli analiz edilir ve sigara , tütün kullanımının  tespiti ile  sürücü anlık olarak sesli , görüntülü olarak uyarılır ve  durum görüntü ile birlikte filo yönetim merkezine   iletilir . 

çep telefonu kullanan şoför tespiti

Cep Telefonu Kullanımı Tespiti

Akıllı mobil kamera sistemi ile sürücü hareketleri anlık olarak sürekli analiz edilir ve 

cep telefonu  kullanımı ve başka bir obje ile meşkul olunması durumunda  durumunda sürücü anlık olarak sesli , görüntülü olarak uyarılır ve  durum görüntü ile birlikte ilgili yöneticiye  iletilir . 

kaza yapan şoför

Kameradan Olay Analizi 

Akıllı mobil kamera sistemi ile sürücü hareketleri ve araç çevresi trafik  anlık olarak  analiz edilir ve olası riskli durum , kaza , çarpışma , gasp v.b riskler  durumunda olay  görüntü ile birlikte filo yönetim merkezine   iletilir . 

8.png

OBD ve ELM olarak adlandırılan araç içi teknik verilerin filo yönetim merkezine  online iletilmesi ile araçların olası arızaların ön görülmesi  ve sürekli bakımlı verimli kullanılması sağlanabilmektedir. 

Akıllı Kamera Sistemleri: Hizmetler

Akıllı kamera analizleri işletme ve araçların ihtiyaçları doğrultusunda ilave edilebilir , geliştirilebilir durumdadır.  Tüm araç tipleri için uygulanabilir .

 

Kiralama Şirket araçları 

Lojjistik Kamyonlar 

Şehirler arası Otobüsler

Otobüs , Minibüs ve Servis Araçları 

Grup para nakil araçları 

Çekici ve Kurtarıcılar 

Otomobiller

Tehlikeli madde taşıyan çekiciler 

bottom of page