top of page

ACA ES 24  Engelli sesli ışıklı yönlendirme

aca es 24 engelli sesli ışıklı

Tahliye gerektiren olası acil durumlarda Ses ve ışık  ile acil çıkışa yönlendirme sistemi görme engelli bireyler için acil  kaçış noktalarına ve yangın merdivenlerine kolay ulaşımlarını sağlar . Işık destekli   yönlendirme ise  duyma engelli bireyler için kaçış noktalarına kolay ulaşımlarını destekler ve Tüm bu özellikleri bir arada engelli ve engelsiz bireylerin panik halinde tahliyenin kolaylaştırılmasını sağlayacaktır.  

 

Sistem binaların mimari yapısına göre yangın çıkış koridorları ve yangın kapılarının bulundukları alanlara mimari ve inşai özelliklerine göre  noktasal anons üniteleri monte edilir ve tahliye noktasal alan hakkında yön tarif anons kayıt edilir.

Sesli tarifler kısa ve öz olmalıdır '' Acil çıkış burada '', '' Kapı burada '' , '' Çıkış Burada ''  Sesli ve ışıklı anons cihazı ile acil anons sistemi genel olarak birbiri ile karıştırılmaktadır.   

 

Kamuya açık tüm binaları , Sosyal - kültürel alanlar , Liman , Gar , İstasyon , Alışveriş alanları , Mağazalar ,  Banka , Posta merkezi , Market vb  gibi Binalarda Yangın veya Acil durumda insanların bina tahliyesi için konmuş Acil Çıkış  EXİT yön tabelaları ile çıkışlara yönlendirildiği gibi görme ve duyma engellilerin bu binalardan erişilebilirlik  yönetmeliği gereği, yangın veya Acil anons binanın tüm noktalarında duyulacak şekilde anons sağlar

Sesli , Işıklı acil durum yönlendirme armatürü ise kapıya yaklaştıkça artan bir ses anonsu ile sesin takip edilerek noktasal olarak acil çıkış  kapısına  ulaşılmasını ve hızlıca bina dışında tahliyeyi sağlar .

Kamu pozunda 77.185.1017 ıp adresli sesli ışıklı acil çıkışa yönlendirme tariflerini kapsayan özelliklere ek bir çok fonksiyona sahiptir 

 

Yerli imalat engelli sesli ışıklı yönlendirme armatürü avantajları :
EN54 e uygun entegre flaşör 
Marka bağımsız adresli veya Konvansiyonel yangın algılama sistemlerinin konvansiyonel siren hattına direkt bağlantı yapılabilir .
Mevcut binalarda tadilat gerektirmeden kolay uygulama sağlayacak  kablosuz bağlantı seçenekleri,
Tüm Adresli yangın algılama sistemlerine modülleri ile entegre çalışma 
Otomatik senaryo için ACA ES 24 serisi armatüre 20 adet e kadar alev / duman /ısı dedektörü bağlantısı yapılabilir. 
Kesintisi çalışma için entegre batarya ve akıllı sarj devresi,
4  değiştirilebilir ve öncelik sağlanabilir anons seçenekleri .
4 farklı ses kaydı ile bina yangın senaryosuna tam uyumlu çalışma .
Tahliye , başka kapıdan tahliye , Kullanıma yasak geçiş , Yangın senaryosu . 
Pil ve akü ömrünü ve sağlık durumun takip eden yazılım .
868 mHz kablosuz bağlantı frekansı ile yasal ve kesintisiz haberleşme .
Kolay değiştirilebilir ses kaydı , Canlı , Pc den , vb 

 

Binalar için erişilebilirlik izleme ve denetleme formunda  açıkça belirtilen acil durumda çıkışa yönlendirecek kolayca fark edilebilir ışıklı yönlendirme işaretleri var mıdır? sorusu ile belirtilen  gereksinimleri ve daha fazlasını karşılar teknik özelikleri sağlamaktadır.

Tüm özellikleri dikkate alındığında olası tüm yapısal durumlarda dahi her tip eski , yeni yapılarda kullanıma uygun olmaktadır.
Engelli sesli ışıklı acil durum yönlendirme ürünleri ile engelsiz yaşam için erişilebilirlik çözümleri , Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilmiş Ar-Ge Merkezinde  dizayn edilmiş ve Yerli üretimi gerçekleştirilmiştir.

sesli ışıklı platinteknoloji yerli imala
bottom of page