top of page

ACA ES 12L  SESLİ  ve IŞIKLI   ACİL ÇIKIŞA YÖNLENDİRME

Erişilebilirlik uygulamaları için talep edilen engelli sesli ve ışıklı yönlendirme ürünlerinde özellikle mevcut binalarda uygulama yapılmasında ciddi güçlükler yaşanmaktadır. 

ES 12L Serisi ürün görme ve duyma  engelli bireylerin olası acil durumlarda ses ve ışık desteği ile acil çıkışlara ulaşmasını sağlayan tahliye ve erişilebilirlik çözümleri olarak öne çıkmaktadır.  

ES 12L Serisi ürünün en büyük avantajı marka bağımsız tüm yangın algılama sistemlerinin siren hatlarına ( 12- 24 vdc ) bağlantı sağlayabilmesi ve siren hattından hiç bir şekilde enerji kullanmamasıdır. 

Bu sayede binanızda yangın algılama sistemi omurgası aynı zamanda erişilebilirlik uygulamaları gereği binanın tahliye edilmesi sırasında görme ve duyma engelli bireylerinde ek desteğe ihtiyaç duymadan rahatlıkla acil çıkışlara ulaşmasını sağlayacak şekilde kullanılabilmektedir. 

Cihaz olası sirenlerin aktif olması durumunda ses anonsu ve ışık desteği ile yangın ve tahliye kapılarına ulaşılmasına destek olmaktadır.

Sesli tarifleri

'' Acil çıkış burada ''

 '' Kapı burada ''

'' Çıkış Burada ''   gibi kısa , öz ve anlaşılır şeçilmektedir. 

Ürünlerimiz Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilmiş Ar-Ge Merkezinde  dizayn edilmiştir. EDS fabrikasında  Yerli İmalat ve Seri üretim gerçekleştirilmektedir.

bottom of page