top of page
ACA 40 engelli sesli ve ışıklı yönlendirme

ACA 40  Engelli Ses ve Işıkla Acil Çıkışa Yönlendirme Armatürü 

Yangın alarm sistemlerinde kullanılan sirenlerin uyarıları görme ve duyma engelli bireylerin acil durumda yönlendirmeleri için yeterli değildir. Çözüm ses ve ışık desteği ile acil çıkış kapılarının tariflenmesidir. 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilmiş Ar-Ge Merkezinde  dizayn edilmiş ve Yerli üretimi gerçekleştirilmiştir. . Engelli sesli yönlendirme ürünleri bir nevi sesli uyarı işareti görevi yapar ;  sesli ve flaşörlü anons cihazları  üzerine yapılan ses kayıtlarını yangın alarmı veya tahliye senaryosu devreye girdiğinde otomatik  anons etmeye başlayarak gerekli yönlendirmeyi sağlayacaktır. Üzerindeki flaşör yardımı ile görme ve duyma engelli bireylerin acil durum geçişlerine ulaşmasına destek olmaktadır.

 

ACA 40 engelli ses ve ışıkla  acil çıkışa  yönlendirme çözümleri  :

  • Tüm Markaların Adresli ve Konvansiyonel yangın algılama sistemlerinin konvansiyonel siren hatlarına  ( 12 - 24 vdc ) uyumlu 

  • Kolay uygulama sağlayacak kablolu bağlantı seçenekleri,

  • Kesintisi çalışma için ek batarya gereksinimi bulunmaz.

  • Bir çok projede İlave kablolama gereksinimi çok düşüktür.

  • Düşük maliyetli ve ekonomiktir.

 

Kullanım alanları :Halka açık hizmet veren tüm kamu ve özel sektör kurumlar , Bankalar , Mağazalar , Plazalar , AVM , Eğlence kompleksleri , istasyonlar , okullar , kreşler , bakım evleri , sağlık ocakları , hastahaneler vb tüm alanlar için etkin pratik çözümler sunmaktayız.

 

ACA 40  serisi engelli sesli yönlendirme ürünlerimiz ve projenize özel çözümler için Platin Teknoloji Uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

 

  

bottom of page