Hastane ve Sağlık kuruluşları

Hastane ve Sağlık kuruluşları

Sağlık sektörü ihtiyaçlarına  özel güvenlik ve işletme  risklerinin minimize edilmesi  için uzmanlarımız özel çözümler sunmaktadır.

Şehir Hastaneleri

Tıp Fakülteleri

Devlet Hastaneleri 

Diyaliz merkezleri

Rehabilitasyon merkezleri

Bakım merkezleri

Engelli yaşam merkezleri 

Sağlık ocakları 

Acil yardım merkezleri 

 

 YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİ ;

Sağlık tesisine  ait tüm alanalarda kurulacak  yangın algılama sistemi ile yangın riskine karşı kontrol edilmesi., yangının partikül halindeki  ilk oluşumu anında algılanmasını ve yangına büyümeden müdahale edilmesine imkan vermeyi sağlamaktadır. Bu amaçla Platin Teknoloji tarafından kurulan yangın alarm sistemleri öncelikle ortamdaki  personelin hayati tehlike altında kalmalarını ve binanın  maddi zararlar görülmesini önlemektedir.Sistemde bir yangın kontrol paneli bulunur. İşletmenizin ihtyaçlarına uygun  çeşitli tip algılama elemanlarından gelen uyarıları değerlendirip sirenler, flaşörler ,telefon arama cihazı aktif duruma getirir. İlgili yönetici ve güvenlik personeline  detaylı  bilgileri ulaştırır.Tüm bu olaylar yaşanırken yangın algılama yapıldığı andan itibaren diğer sistemlere bilgi göndererek daha önceden hazırlanan  alarm senaryolarının aktif olmasını sağlanmaktadır.

 

KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ ;

Sağlık sektörüne  özel  ihtiyaçlara uygun özel güvenlik ve işletme risklerinin minimize edilmesi amacıyla kullanılan  kamera sistemleri işletme güvenliği adına vazgeçilmez çözümler üretmektedir.Her türlü işletme ve imalat şartlarına uygun i kamera çözümleri ve  DVR kayıt cihazı ve komuta kontrol merkezi  çözümleri sunmaktayız . Ürünlerimiz sadece kayıt etmekle kalmayıp . Olay analizleri yaparak olayların , problemlerin , risklerin oluşmasını önlemek amacıyla alarm senaryo çözümler üretmektedir.Tüm sistemler kurumunun belirlediği yapıda ve kalitede kayıt yapmakta ve  gerektiğinde uygun kalitede görüntülere ulaşılmasını sağlamaktadır

 

ANAHTAR YÖNETİM SİSTEMLERİ ;

Sağlık tesisine ait özel alanların  anahtalarının güvenli şekilde saklanması ve  anahtarlarına  gerektiğinde rahatlıkla ulaşılması ve anahtar kullanımların raporlanmasını sağlayan anahtar yönetim çözümleriyle anahtar karmaşasının önlenmesi ve güvenli şekilde korunması sağlanmaktadır. 

 

ELEKTRİK PANOLARI OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME ;

Sağlık tesislerindeki yangın risklerin yoğunlaştığı elektrik panoları  ve kabinler için düşük ilk yatırım ve işletme maliyetleri ve yüksek performans sağlayan kabin tipi söndürme sistemlerini kullanılmaktadır.Yangın söndürme tüplerinde kullanılan  HFC227ea ve HFC125  vb söndürme gazları ile  etkili söndürme sağlar. Kokusuz, renksiz, artık madde bırakmayan, Elektriksel  malzeme zarar vermeyen gazlardır.

 

SU NEM ALGILAMA VE ALARM SİSTEMLERİ ;

Özellikler mekanik tesisat ve alanlardan oluşacak su kaçakları  ve  nem sonucu işletmenin zarar görmesinin önlenmesi ,Olası baskınlarının algılanması , İlgililerin uyarılması ve hazırlanan  senaryo gereği su tahliye motoru, ısıtma sistemi, havalandırma sistemini devreye alacak çözümlerdir.

 

OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ; 

Sağlık tesisi içerisindeki hayati öneme sahip tüm cihazlar , elektriksel alanlar ve  sistem odası vb  özel riskler içeren alanlar için   elektriksel  yangınları çok kısa süreler içerisinde söndürecek çözümler sunulmaktadır , İşletmeye ve imalat süreçlerine zarar vermesini önleyecek otomatik söndürme sistemleri . Kurulacağı işletme ve alanın özel durumu dikkate alınarak ilgili söndürme gazı/kimyasalı seçilerek Dizayn edilmektedir.. Sistem kullanıcı bağımsız yangın algılaması yapacak ve söndürme işlemini başlatacaktır.  

 

KABLO TAVALARI ,HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ YANGIN ALGILAMA VE TESPİT SİSTEMLERİ ;

Elektriksel tesisat ve havalandırma kanalları gibi yüksek risk ve algılamanın zor olduğu alanlara döşenecek özel algılayıcı  kablo ile bulunduğu noktalardaki ani sıcaklık değişimlerinin algılanmasıyla yangın oluşmadan algılanması sağlanmaktadır.Linear Isı Algılama çok yönlü ve ekonomik bir yangın algılama ürünüdür. İlk yatırım ,bakım , işletme maliyetleri ve çalışma performansı dikkate alındığında .Extrem yangın algılama ihtiyaçları için ekonomik ve performanslı çözümler sunmaktadır.

 

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ ;

Sağlık tesisleri  içerisinde  özellikle personel kullanımına sunulmuş alanlardaki  sirkülasyonunun kontrol altına alınması ve raporlanması için çözümler sunmaktayız .Belirlenmiş işletme , güvenlik ve  iş güvenliği ihtiyaçlarından dolayı riskli odaların kapılarının geçiş kontrol sistemi ile kontrol altına alınması sağlanmaktadır.Kontrol uygulaması belirlenmiş tüm alanları kapsamaktadır. Tüm hareketlerin raporlanması ve gerekli kontrollerin online yapılması mümkün olmaktadır.İşletme ait binalar dünyanın neresinde olursa olsun aynı merkezi yazılımdan kontrol ve takip edilebilmektedir.

 

YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ TEST EKİPMANLARI ;

Yangın algılama ekimanlarıyla  kurulan sistemlerin test edilmesi ve düzenli olarak bakımlarının yapılması ülkemizde göz ardı edilen ihtiyaçlardandır. Platin Teknoloji Yangın algılama sistemini oluşturan  duman , ısı , gaz ve karbonmonoksit gibi tüm dedektör tipleri için uygun test gazları , temizleme ve kontrol aparatlarının profesyonel işletme ve yangın sistemi bakımı yapan  firmalarının kullanımına sunmuştur.

 

ACİL DURUM ANONS VE SESLENDİRME SİSTEMİ;

Tesis içinde kurulan acil durum anons ve Seslendirme  sistemleri günlük yaşamda uygun alanlarda  müzik yayını yaparak gerekli ambiyansın oluşmasını sağlayacak olası  acil durumlarda  hızlıca tahliye edilmesi için kullanılan çözümlerdir.

 

YANICI , PATLAYICI VE ZEHİRLİ KİMYASAL VE  GAZLARIN ALGILANMASI ;

Sağlık tesislerinde  muhtelif amaçlar için  kullanılan gazlar kullanımı ve depolanması sırasında  ortaya çıkan gazlar  işçi sağlığı ve iş yeri güvenliği açısından risk oluşturmaktadır.,  Personelin ,işletmenin ve ürünlerin zarar görmesine sebep olmaktadır.  

 

ÇOK HASSAS HAVA ÖRNEKLEME VE ANALİZ SİSTEMLERİYLE YANGIN ALGILAMA ;

Özellikle labratuvar ,ameliyathane vb özel alanlarda ortamdan sürekli hava örneklemesi yapan hassas  laser algılayıcının örnekleme odasından geçen havanın kalitesini takip edilmesini ve yangının daha oluşum anında algılanmasını sağlamaktadır.

 

ENGELSİZ YAŞAM ÇÖZÜMLERİ  ; 

Engelli hastalar , ziyaretçi ve çalışanların işletmeniz içerisinde risksiz ve  rahatlıkla günlük ihtiyaçlarını karşılaması ve olası risklerin minimize edilmesi için sunulan elektronik çözümlerdir. Riskler nelerdir ? Islak hacimlerde yardım ve acil mücadele  ihtiyacı , Genel alanlarda medical yardım ihtiyacı , acil tahliye süreçlerinde yardım almaksızın çıkışlara ulaşılması risklerine çözümler sunmaktayız.

 

LASER TİPİ YANGIN ALGILAMA VE DUMAN TESPİT EKİPMANLARI ; 

Yüksek tavanlı noktasal tip yangın algılama sistemlerinin verimli çalışmadığı noktalarda , İşletme ve kurulum maliyetleri ekonomik ve yangın risklerini minimize edecek laser beam dedektörler kullanılmaktadır. Sistem kendi ürettiği ışın demetinin karşılıklı olarak denetlenmesi yoluyla yangının ilk oluşumu anında tespiti sağlamaktadır.

Uzmanlarımız Sağlık  sektörüne özel güvenlik  risklerini minimize edecek  çözümler sunmaktadır. Türkiye ve  hizmet alanımızdaki Tüm ülkelerdeki projelerinize özel çözümler için lütfen irtibat kurunuz .