En Yeni Ürünler

 

...................................................................................................................................................................................................................................................
engelli sesli ve ışıklı yönlendirme

 

 

 

Görme ve Duyma  Engelli bireyler  için Sesli  Işıklı Anonsla  Acil Çıkış Yönlendirme Sistemi

Kamu binaları , Sosyal - kültürel alanlar , Liman , Gar , İstasyon , Alışveriş alanları , Mağazalar ,  Banka , Posta merkezi , Market vb  gibi Binalarda Yangın veya Acil durumda insanların bina tahliyesi için konmuş Acil Çıkış  EXİT yön tabelaları ile çıkışlara yönlendirildiği gibi görme ve duyma engellilerin bu binalardan erişilebilirlik  yönetmeliği gereği, yangın veya Acil durumlarda binaların Acil çıkış kapılarına yönlendirilip binadan güvenli şekilde tahliyesi sağlanması  erişilebilirlik yasası gereği zorunludur.

Sistem binaların mimari yapısına göre yangın çıkış koridorları ve yangın kapılarının bulundukları alanlara, farklı güçlerdeki noktasal anons üniteleri monte edilir ve noktasal alan hakkında yön tarif anons kayıt edilir.

Yangın Alarm durumunda fbina içindeki Yangın alarm ve panik seslerin üstünde bir ses gücüyle, binanın mevcut yangın Alarm sisteminden veya Acil durum butonundan almış olduğu komutla noktasal anonsla yön tarifine başlayarak yangın Alarm sistemi veya acil durum butonları eski konumuna gelene kadar noktasal anons ve  sesli yönlendirmesi tekrarlı olarak sürdürerek görme engellilerin bulundukları binada en yakın acil çıkış kapılarına  anonsla yönlendirerek Acil çıkış tahliyesini sağlamaktadır.

Birden fazla çıkış kapısı veya katları olan binalarda, anons üniteleri kendi alanındaki duman yoğunluğunu algılayarak farklı anonslarla diğer kat veya acil çıkış kapılarına yönlendirerek görme engellilerin yangın bölgesine girmelerini de engellemektedir.

yerli üretim engelli sesli yönlendirme armatürü

Avantajlarımız :

Tüm adresli , Konvansiyonel yangın algılama sistemleri ile uyumlu ,

Kolay uygulama sağlayacak kablolu ve kablosuz bağlantı seçenekleri,

EN -54 uyumluluk ,

Kesintisi çalışma için entegre batarya ve akıllı sarj devresi,

Değiştirilebilir ve öncelik sağlanabilir anons seçenekler

Yangın kapılarının kontrolsüz kullanımın önlenmesi için kontrol opsiyonu 

 

868 mHz kablosuz bağlantı frekansı ile yasal ve kesintisiz haberleşme 

 

T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 20.07.2013 tarihinde Resmi Gazete’ de yayınlanan 28713 sayılı “ERİŞİLEBİLİRLİK İZLEME VE DENETLEME YÖNETMELİĞİ” nin Türk Standartları Enstitüsü’nün erişilebilirlikle ilgili yayımladığı TS 9111 maddesi gereği belirlenen alanlarda kullanılması zorunluluktur.

..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Acil Durum tıbbi  Yardım Panik Alarm Çağrı Sistemleri

avm sağlık acil durum çağrı butonu  blok bağlantı

 

Alışveriş merkezleri ;

Mağazalar ;

Sergi ve fuar alanları  ;

İnsanların topluca bulunduğu kapalı alanlardaki olası acil durumlarda güvenlik ve sağlık birimlerine hızlıca bilgi aktarılması için panik alarm acil durum tıbbi müdahale buton  sistemleri kurulmaktadır. Kurulan panik alarm butonları özellikler mevcut alışveriş merkezlerinde tadilat gerekmeden uygulanmaktadır.

Platin teknoloji uzmanları tarafından uzun yıllardır uygulanan sistem sayesinde AVM de olası kazalarda gerekli tıbbi yardımın hızlıca ulaşmasına , Güvenlik problemlerine hızlıca müdahale edilmesi sağlanmaktadır.

Sistem sabit ve  özürlü ziyaretçilere tahsis edilebilecek taşınabilir butonlardan oluşmaktadır.

Panik alarm ve acil durum müdahale butonu hızlı ve efektif müdahal için  mevcut diğer güvenlik ve kamera sistemleri ile entegre çalışmaktadır.

Kablolu sağlık butonu seçenekleri

Kablosuz sağlık butonu seçenekleri

Wifi sağlık butonu şeçenekleri

Opsiyon olarak Tüm sistemin logları tutulmaktadır.

Merkezi yönetim ekranından sahadan gelecek tüm alarmların takip edilmesi olası cihaz arızalarının takip edilmesi mümkündür.

SMS ile alarm bilgilerinin detaylı olarak ulaştırılması opsiyon olarak sunulmaktadır.

İşletmenin anlaşacağı sağlık birimi ve ambulans için çağrının sağlanması mümkündür.

...................................................................................................................................................................................................................................................

wc ipli çağrı alarm sistemi

 

ENGELLİ  WC İPLİ ACİL ÇAGRI SİSTEMİ               

 Yaşlı , hasta  ve engelli  bireylerimizin yaşamlarını tüm alanlarda konforlu ve güvenli sürdürmeleri için alınması gerekli önlemlerden bir taneside olası acil durum ve yardım taleplerinin hızlıca belirlenmesi ve etkin şekilde müdahale edilmesi amacıyla panik alarm sistemlerinin oluşturulmasıdır.

İnsanların topluca yaşadıkları ;

Oterller , Moteller , Kamp alanlar , Kamu binaları , Sosyal - kültürel alanlar , Liman , Gar , İstasyon , Alışveriş alanları , Mağazalar ,  Banka , Posta merkezi , Market vb  Genel alanlar ve özellikle WC , Banyo gibi özel alanlardaki acil durum ve sağlık risklerinde ilgilere hızlıca bilgi aktarılması ve etkin müdahale edilmesin sağlayan panik butonu  alarm ve ihbar sistemlerini platin teknoloji uzmanları sağlamaktadır