top of page

Hakkımızda

Platin Teknoloji kurucularının  elektronik güvenlik sektöründe 1996 yılında başlayan çalışmaları 2005 yılından itibaren  ticari işletme  olarak devam etmektedir.  Platin Teknoloji  Türkiye genelindeki ; Endüstriyel tesislerden Madenlere ,Enerji santrallarından Bankalara , Holdinglerden Plazalara , Alışveriş merkezlerinden  Zincir mağazalara , Plazalardan  Toplu konutlara,  Otellerden kongre ve fuar alanlarına , Marinalardan  Havalimanlarına , Kamu kuruluşlarından belediyelere kadar birçok sektör , Kurum ve kuruluşun Elektronik güvenlik sistemlerinin Dünya standartlarına uygun kurulması ve teknik hizmetlerinin sağlanması sistemlerin uzun yıllar sorunsuz çalışması ve sektörel gelişime destek olmak amacıyla kurulmuştur
 
Ülkemizdeki Elektronik güvenlik sistemleri kurulum  , bakım onarım ve teknik servis hizmetleri veren firmaların hizmet kalitesi eksiklikleri ve standardizasyon problemleri kaynaklı verilen hizmet kalitesinde problemlerini  fark eden yönetim kurulu daha önce de aynı sektörde çalışmış olmanın vermiş olduğu tecrübe ve avantajları en iyi ve akılcı bir şekilde kullanarak yatırım yapma kararı almışlardır. 
 
Kurulduğu tarihten bu yana yükselen iş hacmi ile birlikte aralarında Türkiye'nin en büyük özel sektör kuruluşları da olmak üzere Binlerce projeyi başarıyla tamamlayan Platin Teknoloji hizmetlerini HAYAL GÜCÜNÜZÜ AŞAN GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ sloganıyla . İhtisaslaşan Proje ,Şantiye, Satış , Bakım onarım ve Teknik servis Departmanlarıyla 
 
Dünya çapında kendini kanıtlamış SAMSUNG , GENERAL ELECTRIC , UTC  ,HONEYWELL , ZITON , KILSEN, ARITECH ,COOPER ,BOSCH , APOLLO , SD3 , MOBOTIX , GLOBAL FIRE ,  PANASONIC , PELCO , HID , NORTHERN COMPUTERS  ,DETECTOMAT ,  ROSSLARE V.B binlerce markasıyla .,her geçen gün artan müşteri portföyü , hizmet kalitesi ve standartları yükselten uygulamalarıyla Yangın algılama ve alarm  , Kapalı devre kamera CCTV  , Network tabanlı kamera sistemleri IP CCTV , Güvenlik otomasyonu , Geçiş kontrol , Turnike sistemleri ,  Gaz algılama ,Otomatik yangın söndürme , Anahtar yönetim sistemlerinin entegre çalıştığı çözümler sunarak çalışmalarını tüm Türkiye genelinde   sürdürmektedir.
 
Dünyada uzun yıllardır uygulanan DANIŞMAN SATICI uygulamasını Ülkemizde il defa  2005 yılında PLATİN TEKNOLOJİ tarafından  uygulamaya başlamıştır. Bu sayede kurum ve kişilerin ihtiyaçlarına uygun ürünlerin maksimum performans ve minumum maliyet ile temini ve işletme maliyetlerinin uygun hale getirilmesi. Uzun yıllar kullanılması  sağlanmaktadır
 
Platin teknoloji siz müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için konusunda uzman personelleriyle iş tanımları ve yapıları birbirinden bağımsız departmanlara ayrılmıştır.
VİZYONUMUZ: Şirketimizi amacı, teknolojik güvenlik sistemleri alanındaki en ileri teknolojiyi müşterilerimize ekonomik ve kaliteli şekilde sunmak ,Müşterilerimize özel ihtiyaçları tespit edip bu konuda çözümler üretmektir. tesis edilen sistemlere 24 saat teknik servis hizmeti vererek alınan verimin sürekliliğinin sağlanmasıdır.
TEMEL  PRENSİPLERİMİZ.
1 : Kişi ve kurumlara özel problemlere firmamız tarafından standart çözümlerin dışında özel ekonomik ,pratik, teknolojik çözümler sunmak
2 : Teknolojik güvenlik sistemleri konusunda gerçekleştirilen her projeyi uzun vadeli olarak düşünmek ve teknolojik gelişmelere paralel olarak sistemleri revize ederek müşterilerimizin teknolojinin tüm imkanlarını kullanmasını sağlamak.
3 : Müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamak amaçlı 24 saat tam donanımlı teknik personel ve araçlarla servis hizmeti vermek.
4: Sürekli hizmet ve ürün kalitesini geliştirmek ve bu konuda örnek olmak.
5 : Alarm kontrol merkezi vasıtasıyla müşterilerimizin sistem arızalarını takip etmek ve uzaktan müdahale etmek.
AMACIMIZ: Türkiyede kişi ve kurumların teknolojik güvenlik ihtiyaçlarını kaliteli ,güvenli ve ekonomik ürünler sunarak çözmek. Teknolojinin insanların hayat konforlarının artması için sağladığı kolaylıklardan sorunsuz şekilde faydalanmalarını sağlamak .,Teknolojinin sağladığı faydaların görülmesi ile güvenlik sistemlerde teknolojinin öneminin anlaşılması ve kullanılmasına katkıda bulunmaktır.

Hakkımızda: Hakkında

HİZMETLERİMİZ

ANALİZ DEPARTMANI : Platin Teknoloji Konularında uzman personeli ile çalışmanın talep edildiği işletmede risk analizlerini yapar . Analiz sonucu tespit edilen risklere ilişkin alınması gerekli teknolojik önlemler belirler . Şartname , konsept ekipman yerleşimi ,Marka ve model analizlerini yapıp müşteriye dosya halinde sunar.

 

PROJE DEPARTMANI : Yapılan analiz ve sartnameye göre uluslararası sistem dizayn kriterleri ve standartlar dikkate alınarak uygulamaya yönelik tek hat ve bağlantı çizelgeleri hazırlanır.

 

SATIŞ DEPARTMANI :Proje departmanı tarafından hazırlanan analizde belirlenen malzemeleri temsilcisi olduğumuz firmaların ürünlerinden yada dünyada bu konuda imal edilmiş ürünlerden kaliteli güvenli ve ekonomik olanlarının tespit edilip. teklif haline getirilmesi. gerekli açıklayıcı tamamlayıcı doküman ile müşteriye sunulması .Platin teknoloji tarafından piyasaya yeni lanse edilen ürünlerin tanıtım organizasyonlarının yapılması konularında faaliyet gösterir. ‘’ Uluslararası standartlara haiz ürünleri kullanır ‘’ Bu sayede ülkemizin elektronik malzeme çöplüğü olmasının önlenmesine katkı sağlamaktayız.

 

ŞANTİYE DEPARTMANI: Proje onayı sonrasında yapılan iş programına göre gerekli altyapı kablolama işlerinin yapılması cihaz montajları ,devreye alınma ve diğer sistemlerle entegrasyon hizmetlerinin yapılması konularında faaliyet gösterir.

 

TEKNİK SERVİS DEPARTMANI :Firmamız tarafından tesis edilmiş tüm sistemlerin periyodik bakım ,onarım ve yedek parça hizmetlerini tam donanımlı araçlarla kesintisiz olarak verir.

 

DÜZENLEYİCİ Ve ÖNLEYİCİ BAKIM : Kurulumları firmamız tarafından yapılan sistemlerin verimliliklerini artırmak ve sürdürülebilirliklerini sağlamak amacı ile sistemi oluşturan ekipmanların  çalışır durumda tutulması ancak bakım sürecinin iyi yönetilebilmesi ile sağlanır.Bakım Faaliyetlerini yapılış amacına ve biçimine göre sınıflandırıldığında ‘önleyici bakım’ ve ‘düzeltici bakım’ olarak ikiye ayırmak mümkündür.
Önleyici bakım, güvenirliliği zamana bağlı olarak değişen ekipmanların düzenli olarak yapılan bakım işlemleri ile güvenirliliğin istenmeyen noktalara kadar inmesini engellemeye çalışmaktır. Böylelikle sistemlerin  sürekli çalışır durumda tutulması sağlanır, verimlilik oranları artırılır.

 

ÇAGRI MERKEZİ VE ALARM KONTROL MERKEZİ: 7/24 Hizmet veren merkezimiz ile teknik danışmanlık , uzaktan teknik donanımlarla arıza müdahalesi ,Alarm kontrol merkezi vasıtasıyla İşyeriniz ,eviniz ,yazlığınız yada deponuzda bulunan alarm sisteminin telefon hattı vasıtasıyla Kontrol merkezine bağlanarak alarm ve arızaların sürekli olarak takibi ve müdahalesi sağlanacaktır. Sistem Hırsızlık , yangın ,sağlık, su ve sel baskını alarmlarında hizmet vermektedir.

ELEKTRONİK SİSTEM DANIŞMANLIĞI

Elektronik güvenlik risk danışmanlığı hizmetimizin başarısında en büyük etken dünyadaki örnek uygulamaların baz alınması  ve Teknik uzmanlarımızın  ülkemizde birçok projede elde ettikleri deneyim ve konu hakkındaki akademik bilgilere dayanır

İşletme güvenlik değerlendirmelerinin  yapılması. harici risk analizi ve değerlendirme yapılması. Benzer işletme risklerinin karşılaştırılması .İşletme çalışma planının incelenmesi , Elektronik denetim çözümlerinin tespiti ,  Elektronik önlemlere ek ve destekleyici fiziksel  tedbirlerin planlanması, uygulanması ,Giriş , çıkış alanları , yaya ve araç sirkülasyonunun planlanması ,Elektronik Güvenlik senaryolarının hazırlanması hizmetleriyle işletmenize özel elektronik güvenlik  çözümleri sunulmaktadır.

 

Çalışmalarımızda Aşağıdaki Kriterler Dikkate almaktayız.

A:ÖNCELİKLİ RİSKLERİN TESPİTİ VE BUNLAR ÜZERİNE YOĞUNLAŞMA:

Saldırgan istediği şekilde davranma avantajından dolayı süpriz yapma ihtimali yüksektir.Çünkü saldırı yapacağı yeri,kullanacağı aracı, zamanı ve hedefi seçen kendisidir.Dolayısıyla akla gelebilecek saldırı şekilleri sonsuzdur.Bundan dolayıdırki belirlenen öncelikli riskler ele alınarak elektronik güvenlik sistemi oluşturulmalıdır.

 

B:DÜŞÜK RİSKLER:

Güvenlik sistemi dizayn edilirken birtakım riskler düşük risk olarak ele alınır ve bunun üzerinde fazla durulmaz .Fakat asıl risk unsurları ile ilgili tedbirler alınırken  oluşturulan güvenlik halkaları bu riskleride minumuma indirilmesini destekler durumdadır.Bundan dolayıdırki bu riskler için ayrıca bir koruma halkası oluşturmaya gerek kalmamaktadır.

 

C:GÜVENLİK ÇEMBERİNİN OLUŞTURULMASI:

Bir kaç risk unsuruna karşı tek bir önlem olmamaktadır.,Bu nedenle risk olarak kabul edilen her biri bir bütünün parçaları olarak kabul edilip birbirlerini tamamlayacak ve destekleyecek şekilde güvenlik sistemi dizayn edilmelidir.

 

D:AKTİF AKILLI GÜVENLİK SİSTEMİ:

Olayların oluşmasını beklemek yerine olaylar olmadan teşhis edip gerekli önlemlerin alınmasının sağlanması hedeflenmektedir.

 

E:CAYDIRICI UNSUR OLMASI :

Sistem dışarıdan bakıldığında kötü niyetli insanlara caydırıcı etki yapacaktır.,Çünkü saldırgan zor hedef olmasından dolayı daha kolay hedefler seçecek ve bu hedeflere yönlenecektir.

 

F:MALİYET VE FAYDA DENGESİNE DİKKAT EDİLMESİ:

Risklere karşı çözümler belirlenirken en uygun malzeme ve dizayn kullanılarak öncelikli risklerin önlenmesi amaçlanmış ve genel olarak birkaç risk unsuruna destek olması sağlanmıştır .Bu sayede maliyet değerleri minumum seviyeye  indirilmiştir.

 

G:ELEKTRONİK SİSTEM SEÇİM  KRİTERLERİ

Kullanılacak sistemler uluslararası onaya sahip olmalı ve tüm sistemler yazılım ile haberleşmeli .Sistemler modüler yapıda olup gelişmelere izin vermeli ve ilgili standart belgelerine haiz olmalıdır.

 

Bu kriterler sayesinde işletmenizin ihtiyacı olan sistemlerin optimum maliyetler ile alınması , risklerinizin minimize edilmesi ve uzun yıllar çalışacak işlevsel sistemlerin satın alınması sağlanmaktadır.

 

TEKNİK DANIŞMANLIK ( ARIZA VE RENOVASYON )

Tüm bu hizmetlerin dışında Platin Teknoloji uzmanlarından Mevcut Güvenlik ve Hırsız alarm , Kapalı devreye kamera , Geçiş kontrol v.b tüm güvenliğe yönelik yapılmış elektronik  sisteminizin analizlerini , Mevcut problemlerinize çözüm yolları üretilmesini ve ülkemizde maalesef yaygın olarak yaşanan markaları temsil eden firmaların tekel uygulamalarını by pass  edecek çözümler üretilmesini talep edebilirsiniz.

 

Arıza danışmanlığı

Marka hizmet problemleri çözümleri

Bakım onarım süreç analizleri

Sistem geliştirme ve renovasyon çözümleri

Altyapı ve kablolama çözümleri

 

’Tüm bu hizmetlerimizle elektronik güvenlik sistemi  yatırımlarınızın uzun yıllar efektif şekilde kullanılması sağlanmaktadır’’

 

Hizmetlerimiz

Yapılar için Güvenlik Sistemi Mühendisliği - Projelendirme

Kapsamlı saha analizleri

Risklerin Saptanması

Çözümlerin Oluşturulması.

Sunum ve Revizyon

Teknik Projelendirme

Proje Uygulama Danışmanlığı

Şartname İhale Kitinin Hazırlanması

Tekliflerin değerlendirilmesi

Satın Alma, Servis-Bakım Sözleşmesi Danışmanlığı

Saha Altyapı ve Montaj Denetimi

Kabul Süreçleri yönetimi

Kullanıcı eğitimleri

Bakım , onarım süreçleri

 

Hizmet  verdiğimiz projeler

Kimyasal Tesisler

Ticari Binalar

Şirket Merkezi /Kampus

Islah Tesisleri

Veri Merkezleri

Eğitim / Kampüs  Ortamları

Eğlence /Casino Mekanları

Hükümet Binası

Sağlık Tesisleri

Ağır Sanayi Tesisleri

Yüksek Binalar

Oteller / Tatil Köyü

Müze ve Tarihsel Tesisleri

Askeri Üsler

Madencilik

Müzeler / Galeriler

Konut Binaları

Perakende Alışveriş Merkezleri

Plazalar , Kuleler

Telekomünikasyon Tesisleri

Tüneller ve metrolar

Vip alanlar / konutlar

Hakkımızda: Hakkında

TEKNİK EĞİTİM HİZMETLERİ

Platin Teknoloji Uzmanları ;

Hizmetini sağladığı aşağıdaki sistemlerle ilgili teknik ve kullanıcı eğitimlerini sağlamaktayız.. Ayrıca gelişen teknolojiye paralel olarak düzenlediği seminerler ile bilgilerin güncellenmesini sağlamaktayız.

 

ANALİZ  SÜREÇLERİ : Elektronik Güvenlik önlemlerinin alınması için öncelikle yapılması gerekli işletmede risk analizlerinin hazılanması süreçlerini kapsayan eğitimler ;

 

PROJE HAZIRLIĞI : Risk analizlerinin sonuçlarına istinaden hazırlanan projeler hazırlık süreçlerini kapsayan eğitimler ;

 

TEKNİK EĞİTİMLER : Sistemlerin projelendirilmesi , alt yapı , montaj , devreye alma , işletme  ve bakım -onarım  süreçlerini kapsayan teknik personele yönelik eğitimler

 

DÜZENLEYİCİ ve ÖNLEYİCİ BAKIM : Kurulumları tamamlanan sistemlerin işletme sürecindeki düzenli bakım ve onarım süreçlerin kapsayan eğitimler ;

  

EĞİTİM VERİLEN SİSTEMLER

 Yangın Algılama ve Alarm sistemi ; Yeni nesil akıllı ve adresli yangın algılama sistemlerinin projelendirme , montaj , devreye alma ,Yangın senaryolarının planlanması ,  işletme ve arıza bulma bilgilerini kapsayan eğitimler ;

 

Kapalı Devre Kamera Sistemleri : Akıllı kameralardan oluşan sistemlerin projelendirme , altyapı , montaj , devreye alma ve yazılımların programlanmasını kapsayan detaylı teknik eğitimler ;

 

Geçiş Kontrol Sistemleri; Akıllı kart teknolojisiyle yapılan geçiş kontrol , sanal para , turnike vb uygulamaları kapsayan  projelendirme , altyapı , montaj , devreye alma , yazılım ve sistem  entegrasyonlarını kapsayan teknik eğitimler;

 

Güvenlik Otomasyon ve Alarm Sistemleri ; Güvenlik otomasyon ve alarm sistemlerini kapsayan detaylı  projelendirme ,ürün seçimi , altyapı , montaj , devreye alma , senaryo ve yazılım entegrasyonunu kapsayan teknik eğitimleri;

 

teknik eğitim elektronik güvenlik

, güvenlik merkezi eğitimleri

  

OPERASYONEL GÜVENLİK MERKEZİ KULLANICI EĞİTİMLERİ

 

Elektronik güvenlik sistemlerinin operasyonel kullanımın kapsayan detaylı kullanıcı eğitimleri sağlamaktayız.

Hakkımızda: Hakkında

Düzenleyici , Önleyici Bakım ve Onarım Hizmetleri

İşletmenize ciddi çalışma ve maliyetlerle kurulmuş Yangın algılama ve ihbar  , Kapalı devre kamera , Geçiş kontrol ve turnike  , Güvenlik otomasyon  sistemlerinin uzun yıllar boyunca efektif kullanılması  yatırımlarınızın atıl hale gelmemesi  amacıyla platin teknoloji teknik servis grubu periyodik olarak sistemlerinizin kontrollerin sağlamakta bu sayede olası arızalar önlenmektedir.

Platin teknolojinin tecrübeli teknik ekibi  tarafından İşletmenize özel ihtiyaçlar , yönetmelik ve uluslararası standartlara uygun hazırlanmış  Planlı ve dökümante edilmiş bir bakım kontrol sistemi planlanmaktadır.

Platin teknoloji tarafından verilen hizmetler sayesinde

– Makina & ekipmanın düzenli/iyi çalışır durumda olduğunu,

 –Mühendislik kontrollerinin yapılmış olduğunu,

– Önleyici bakım sırasında bulunan uygunsuzlukların zamanında çözüldüğünü

- Gerektiği anda kullanılabilir ve tam kapasite hazır olduğu ; güvence altına alır. 

İşletmenize özel çözümler için lütfen irtibat kurunuz !!

 

HİZMET KAPSAMINA ALINABİLİR SİSTEMLER

Yangın Algılama ve Alarm sistemi ; 

Kapalı Devre Kamera Sistemleri : 

Geçiş Kontrol Sistemleri; 

Güvenlik Otomasyon ve Alarm Sistemleri ; 

Hakkımızda: Hakkında
VIP Servis Hizmetleri

Platin Teknoloji  Premium Hizmet paketleri, VIP servis hizmeti ile size ayrıcalıklı teknik servis hizmeti sunuyor!

Sisteminizde problem yaşadığınızda işletmenizde çalışmaların aksayacağı , güvenliğinizde zafiyet olacağı gibi  endişeler duymanıza gerek yok.  Kurumlara özel VIP Servis hizmeti tam size göre. Online  7 /24 direkt  teknik personele ulaşabilecek ve sınırsız destek alabileceksiniz. Sorununuz devam ediyor ise 2 saat içerisinde teknik servis hizmeti sunmayı öngören hizmet paketimiz Platin teknoloji markalarından herhangi birini kullanan  kullanıcılarına hızlı ve güvenilir teknik servis deneyimi sunuyor.

 

VIP Servis hizmetine nasıl ve nereden sahip olabilirim?

VIP servis hizmeti paketimizi hizmeti aldığınız bayilerimizden veya merkez ofisimizden  satın alabilir ya da web sitemizde  kolayca talep edebilirsiniz.

 

VIP Servis hizmeti Hangi sistemlere veriyorsunuz ?

Kapalı devre kamera , Yangın algılama ve ihbar sistemi ,Kartlı geçiş kontrol ve Güvenlik alarm sistemleri

 

VIP Servis hizmetini  Hangi Markalara  veriyorsunuz ?

Platin teknoloji tarafından satışı gerçekleşen yüze yakın markanın tamamında VIP  Servis hizmeti kapsamındadır.

 

VIP Servis sisteminin sabit ücreti varmı ?

Sistemi giriş işlemleri için alınan sembolik ücretler dışında bir aidat  talep edilmemektedir. Verilen  servis hizmetleri için belirlenmiş özel ücretler servis hizmeti sonrasında talep edilmektedir..

 

VİP SERVİS HİZMETİ KAPSAMINA ALINABİLİR SİSTEMLER

Yangın Algılama ve Alarm sistemi ; 

Kapalı Devre Kamera Sistemleri : 

Geçiş Kontrol Sistemleri; 

Güvenlik Otomasyon ve Alarm Sistemleri ; 

 

VİP SERVİS HİZMETİ KAPSAMINA ALINABİLİR BİNALAR 

Kimyasal Tesisler

Ticari Binalar

Şirket Merkezi /Kampus

Islah Tesisleri

Veri Merkezleri

Eğitim / Kampüs  Ortamları

Eğlence /Casino Mekanları

Hükümet Binası

Sağlık Tesisleri

Ağır Sanayi Tesisleri

Yüksek Binalar

Oteller / Tatil Köyü

Müze ve Tarihsel Tesisleri

Askeri Üsler

Madencilik

Müzeler / Galeriler

Konut Binaları

Perakende Alışveriş Merkezleri

Plazalar , Kuleler

Telekomünikasyon Tesisleri

Tüneller ve metrolar

Vip alanlar / konutlar

Vip Servis Hizmetleri
bottom of page